Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el neki, hogy...

Hogy mondjam el neki, hogy legyen olyan az életünk mint régen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

33 éves ffi vagyok, és 7 éve vagyok házas. Házasságunk első 2 évében a párom még dolgozott, de utána 4 évet itthon volt, mert el tudtam tartani őt, és az én fizetésemből remekül megvoltunk/megvagyunk jelenleg is. 1 éve kitalálta, hogy szeretni dolgozni menni, mert számára hülyén jött ki, hogy ő "nem csinál semmit a házimunkán kívül". Azt mondtam neki, hogy rendben szívem, ha gondolod menj. Nagyon szeretjük egymást, és rengetegszer megleptem őt ezzel-azzal amikor hazaértem, vagy éppen ő lepett meg gyertyafényes vacsival, stb. Mostanában meg már szegénykém hulla fáradt mire hazaér, a meglepiknek persze örül, de már nem olyan mint régen. Meg amikor hazaértem imádtam, hogy odabújt hozzám, és el se akart engedni, mert hiányoztam neki, meg ő is nekem. Mostmár ez nincs meg, pont azért mert fáradt, sokszor utánam ér haza és rettenetesen hiányzik az, hogy hazaérek, és nincs otthon, nem hallom rögtön a szép mély hangját. Nem kisajátítani akarom ne értsetek félre, csak olyan jó volt 4 évig. Már próbáltam vele beszélni, hogy mi lenne ha itthon maradna úgy, mint régen, és napközben oda megy ahova akar, azt csinál amit akar, mint régen, mert lássa be sokkal jobb volt a házasságunknak, de nem, ő azt mondta, hogy ő is szeretne valamit csinálni. Persze a hétvégék tökéletesek, akkor mindig bepótoljuk az egész heti hiányosságot a szerelmi életünkből, de ez így nem olyan mint volt. Hogy vagy mivel vegyem rá, hogy maradjon itthon?? (Mellesleg a házimunka is fontos amit mostanában együtt csinálunk, de nekem nem az hiányzik, hogy kaja legyen mire hazaérek vagy csili-vili legyen minden, nekem Ő hiányzik, de mocskosul)


2009. júl. 2. 07:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gyerek még nincs, a párom 31 éves, ő szeretne várni még 1-2 évet, és én sem rohanok.
2009. júl. 2. 07:29
 2/11 anonim ***** válasza:

abszolút meg tudom érteni, hogy nem akar otthon ülni.


egyrészt hülyét kapsz, ha hosszabb ideig csak otthon vagy, másrészt lelkileg is fontos, hogy van saját pénze és nem férjétől függ. egy függű kapcsolat sosem egészséges.


minden kapcsolat az ídők során kopásnak van kitéve. és pont 7 év után jön az un. unalmassabb időszak. ha nem vagytok mindketten képessek ill. hajlandóak újjítani, akkor előbb-útóbb vége lesz a kapcsolatnak.


én megkérdezném tőle, hogy neki mi hiányzik a boldogságához, mit hiányol?


ha egy fizetésből is meglennétek, akkor így anyagilag is beleférhetne vmi őrűltség, kiruccanás... pl. egy spontán 7vége párizsba vagy vmi más.... az a lényeg, hogy ruccanjatok ki a megszokott hétköznapokból!


sok szerencsét! :)

2009. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 hete csak úgy meglepetésből vittem el 4 napra Párizsba. :-) Ilyenekből nincs hiány, és ilyenkor jó is, én ezt a hétköznapokra értettem. Mindig próbálunk valamit újítani, túlságosan szeretjük egymást ahhoz, hogy vége legyen. :-)
2009. júl. 2. 07:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira aranyos vagy. Én leírom neked a másik oldalt.

Én 33 éves nő vagyok, 7 éve házas. Nálunk is ez a helyzet hogy a férjem dolgozik én meg itthon vagyok, csak én a gyerekek miatt.

Lehet hogy a feleségednek kellenek a sikerélmények amit a munkahelyén megkap. Hogy ő is érezze hogy hasznos, hogy ő is tud alkotni, eredményeket elérni, elismeréseket begyűjteni. Lehet hogy készül a gyermekvállalásra és ő is tudja hogyha majd lesznek gyermekeitek, akkor bizony már gyökeresen meg fog változni minden. Akkor már vágképp a háztartás és a gyermeknevelés lesz az ő " munkája ". Lehet hogy még egy kicsit akar feltörni mielőtt besüppedne a háziasszony-anya életformába. Mert az viszont eléggé megviseli a nőket. Maga az érzés, hogy kiszolgáltatottak a férjüknek nem előnyös.

Én elhiszem neked hogy nagyon szereted őt és biztosan minden szép volt amikor még a nejed otthon volt, de lehet hogy őneki már hiányzott az életéből a saját önmegvalósítása.

És még mindig jobb hogy dolgozni indult, minthogy féltékenységi rohamokkal, depresszióval küszködjön.

Én szeretnék egy ilyen férjet aki a munkából hazajövet engem ölel, nem pedig a laptopját böngészi.

2009. júl. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na nálunk ilyen nincs, hogy otthon is a benti dolgokkal foglalkozunk, az közös megegyezés volt, hogy otthon mi vagyunk a munka máshova tartozik. Csak akkor beszélünk otthon munkáról ha ki szeretném kérni a véleményét valamiben, vagy ő az enyémet, esetleg segítséget kér valamihez. Csak olyan fura/rossz, hogy van, hogy nincs otthon ha hazamegyek, nem tudok annyit foglalkozni, de nem is szeretném kisajátítani, had' csináljon amit akar, tudom, hogy szeret napi 4-5 sms-ben kifejti, csak szokatlan és jó lenne visszacsinálni, de hát nem állhatok az útjába, a férje vagyok nem az apja, hogy megmondjam mit szabad csinálnia meg mit nem.
2009. júl. 2. 08:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Részmunkaidő nem jöhet szóba? Mert akkor otthon is lenne, meg emberek között is a munkahelyén. Vagy, kezdjen bele valami suliba, ami érdekli. Az is nagyon jól kikapcsol. Vagy, csinálhat egy vállalkozást is.
2009. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak ezzel az a baj hogy neked így rossz, és te így szenvedsz, és ez mint egy méreg folyamatosan és lassan felemészti a feleséged iránt érzett szerelmedet.

Bár nekem lenne ilyen férjem aki 7 év után is értem rajongana nem pedig a munkája és az ügyfelei meg a laptopja lenne éjjel-nappal az élete.

2009. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a hét év inkább 11, 4 évig jártunk miután elvettem őt. Csodáljuk, hogy nem untuk meg egymást, és még a mai napig ugyanúgy szeretjük egymást mint 11 éve. Nem sok házasságban látom/hallom, hogy ilyen jól sikerültek volna mint a miénk. Ez sem válóok amit leírtam, csak szeretném valahogy visszacsinálni. :-)
2009. júl. 2. 09:30
 9/11 anonim ***** válasza:
És ha elmondanád neki egy hétvégi napon, amit itt leírtál? Önként vállalta, nem panaszkodik gondolom, hogy ez neki így nem jó, ezért rábeszélni úgy sem tudod,hogy minden legyen a régiben, de a leírt gondolataidat, érzéseidet elmondhatod neki. Türelem kell, kár lenne ezt a szép kapcsolatot elrontani. Lehet rövidesen babát is vállaltok,mert azért nagyon halogatni azt sem jó, és akkor ismét itthon lesz és már ketten várnak haza:)
2009. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na ja, kényszeríteni nem akarom, panaszkodni meg nem panaszkodik. Oké néha mondja, hogy fáradt meg minden, de nem fogok a torkának ugrani, hogy de már pedig itthon marad.

A babát nem tervezzük, úgy vagyunk vele, hogyha jönni szeretne akkor jöjjön,(természetesen nem védekezünk) de ha nem akarna jönni akkor 1-2 év múlva komolyan próbálkozunk a dologgal.

2009. júl. 2. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!