Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Párommal élek albérletben, most várjuk első közös gyermekünket. Nekem van még 3 testvérem, akikkel együtt megörököltük a szülői házat mivel szüleink sajnos meghaltak pár évvel ezelőtt. Mivel a páromat a testvéreim nem engedik hogy ott lakjon velem a mi házunkban (amit ugye egyenlő arányban 4-en örököltünk), mert nem jöttek ki egymással sosem, ezért el kellett jönnünk albérletbe. Most hogy jön a baba már nem tudjuk fenntartani az albérletet, mivel én táppénzre kényszerültem a munkahelyi körülményeim miatt (gyár, vegyszerek), kevesebb a bevétel sokkal, babaholmikara se nagyon fogja futni ha itt maradunk, és van egy két hitelünk is sajnos. Tehát abba a házba nem mehetünk vissza, viszont ott márcsak egy testvérem lakik egyedül, már mindenki elköltözött. De ő nem akarja eladni, azt mondta majd gyűjt pénzt és majd évek múlva kifizet mindenkit. Viszont én nem tudok várni, mert egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, így albérletben, és a baba is nyáron érkezik. Más kiutat nem látok csak hogy abból érvényesüljön valami hasznom, vissza nem engednek kettőnket, max egyedül mehetnék a babával de apuka nélkül. Azt nem akarom. Kifizetni nem akar, nem tud. Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Mihez van nekem jogom? Tanácstalan vagyok. A ház kb 15milliot ér, nagy családi ház, tehát a hellyel nem lenne gond mégsem mehetünk vissza még így sem hogy baba lesz. (25N)
2015. febr. 7. 17:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Most ez lehet, hogy hülyeség, de a wc, fürdőszoba, konyha negyede is a tiéd, nem? :D Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha a testvéreddel kibékülnétek és odaköltöznél. El nem tudom képzelni mi lehet ekkora baj a testvérednek, hogy gyerekkel! nem engedi, hogy odaköltözz. Egyébként a ház eladása sem menne gyorsan, hacsak nem mélyen ár alatt akarjátok eladni.
2015. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
En elmentem hozzajuk szemelyesen megbeszelni de hallani se akarnak rola. Azt mondtak nem az ő problemajuk hogy en nekem nincs penzem es ezert vissza akarok menni.
2015. febr. 8. 00:11
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdoni lap alapján bejelentkezel állandóra oda. Majd beköltözöl családdal. Arra figyelj, tényleg csak a ház negyedét használd. Férjed us legyen ideiglenesre bejelentve. Tul.lap alapján el tudod intézni. Pereljenek ők.

Ha nincs kulcsod, rendőrt hívsz. Ők a lakcímkártya miatt kötelezik tesókat, hogy beengedjenek oda.

De miért ilyen rossz a viszonyotok? Mit tett a férjed?

2015. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Nekem ott van az állandó es az ideiglenes lakcimem is. Egyszeruen nem akar eleve egy idegennel egyutt elni es hogy mas hasznalja azt ami az övé ezt ki is mondta.Ok ilyenek voltak mindigis, hogy azt mondtak ok se költöznek oda mashoz mert az pofátlanság. De a parom mar az elejetol kezdve nem volt nekik szimpatikus.
2015. febr. 8. 11:02
 35/35 anonim ***** válasza:

Szép kis testvérek mondhatom... Ha ők ennyire lesza.rják, hogy élsz e, halsz e, akkor mit foglalkozol vele, hogy megromlik e a kapcsolatotok?

Én a helyedben összeházasodnék a városházán (ingyen!), aztán mint előttem is mondták bejelenteném a párom a házba és odaköltöznék vele. Tényleg csak a saját szobádat szabad használni, de pl. a wc-fürdő-konyha közös. Ott be kell osztani az időt. (Amúgy ezt pl. elvált emberek/más családok is megteszik, ha nincs pénz különköltözésre.) Ne hagyd magad!

2015. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!