Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Párommal élek albérletben, most várjuk első közös gyermekünket. Nekem van még 3 testvérem, akikkel együtt megörököltük a szülői házat mivel szüleink sajnos meghaltak pár évvel ezelőtt. Mivel a páromat a testvéreim nem engedik hogy ott lakjon velem a mi házunkban (amit ugye egyenlő arányban 4-en örököltünk), mert nem jöttek ki egymással sosem, ezért el kellett jönnünk albérletbe. Most hogy jön a baba már nem tudjuk fenntartani az albérletet, mivel én táppénzre kényszerültem a munkahelyi körülményeim miatt (gyár, vegyszerek), kevesebb a bevétel sokkal, babaholmikara se nagyon fogja futni ha itt maradunk, és van egy két hitelünk is sajnos. Tehát abba a házba nem mehetünk vissza, viszont ott márcsak egy testvérem lakik egyedül, már mindenki elköltözött. De ő nem akarja eladni, azt mondta majd gyűjt pénzt és majd évek múlva kifizet mindenkit. Viszont én nem tudok várni, mert egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, így albérletben, és a baba is nyáron érkezik. Más kiutat nem látok csak hogy abból érvényesüljön valami hasznom, vissza nem engednek kettőnket, max egyedül mehetnék a babával de apuka nélkül. Azt nem akarom. Kifizetni nem akar, nem tud. Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Mihez van nekem jogom? Tanácstalan vagyok. A ház kb 15milliot ér, nagy családi ház, tehát a hellyel nem lenne gond mégsem mehetünk vissza még így sem hogy baba lesz. (25N)
2015. febr. 7. 17:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
21%

koltozzetek a hazba jogod van ott lakni

Menj hozza a parodhoz (utalom a paaarom kifejezes)legyen a ferjed ha mar gyerek besikerult es koltoon o is a hazba hiszen ferjkent joga van veled koltoni.

A teso aki ott lakik meg fogaj be minden tulajnak joga van ott lakni

2015. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
egyébként ha nem titkos, mit dolgozik az ottmaradt testvér, vagyis mennyit keres? Mi a párommal ketten nem keresünk rosszul, és vidéken vettünk egy olcsó kis házat hitelre, de hidd el, úgy elúszik a fizetésünk, hogy egy fillér sem marad. azt akarom ezzel mondani, hogy a ház árát, kamatokkal 15 év alatt fogjuk kifizetni. kb. 6 millió lesz. 15 év alatt 6 milliót fizetünk ki, az olyan, mintha hitel nélkül ennyit tudnánk félretenni. na most egy egyedülálló ember gondolom kevesebb fizetésből mennyi idő alatt tud 10-11 milliót félretenni? mert akkor már a többiek is igényt tartanak a pénzükre, nem csak te. és abban is biztos lehetsz hogy ha lesz valahonnan megtakarítása, akkor a bátyáidat fogja először kifizetni, és nem a kis hugit. visszatérve, ha soha nem nyúl hozzá, egyedül egy átlagos fizetésből szerintem még 30 év alatt sem tud ennyit félretenni. vagy ha egy összeg össze is gyűlik neki, szerinted nem fog hozzányúlni? te ismered, de ha tudja, hogy van pénze, nem fog belőle egy jobb kocsit venni, vagy elmenni nyaralni ? inkább gyűjtögeti, hogy a hugit ki tudja fizetni? mert nekem nem úgy tűnik. sokkal inkább egy önző embert írtál le, aki a saját érdekeit nézi. egész életében szűkölködnie kéne, hogy kifizessem 3 testvért, nyíljon fel a szemed, ezt nem fogja megtenni! csúnyn megvezet, te pedig az eszeddel tudod, vagy legalábbis sejted az igazságot, csak a szíved még erősebb, és reméled, hogy a testvéri kapocs erősebb a pénznél. hát nem.
2015. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Igazad van teljes mértékben. Én még hiszek benne, hogy javulni fog a viszonyunk, ezért félek , ha beperelem, soha az életben nem áll már velem szóba. De ez is hülyeség, az eszemmel tudom hiszem őt se érdekli én hogy fogok megélni, vagy mi lesz velem. Ez a kettősség van bennem. Mert ahhoz , hogy ezt meg tudjam tenni, teljesen érzéketlennek kéne magamat tenni, ami nehéz.
2015. febr. 7. 18:47
 24/35 Költőnő? ***** válasza:
95%

normál esetben am, a békés konfliktusrendezés híve vagyok, de ez csak annak jár aki megérdemli. Ha ők tisztességtelen patkányok veled szemben, nem látom okát, h neked miért kéne másképp hozzájuk állni. Ez az egyik. A másik, h anya leszel. Már nem csak magadért harcolsz, hanem őérte is. Az életben számtalan olyan helyzet lesz még, h fel kell venned a kesztyűt, nincs mese. Nem szép dolog, de néha tényleg belekényszerítik az embert.

Állj ki magatokért!

Sajnos neked hamarabb kell elkezdened a gyermekedért való küzdést mint másnak, ez szomorú, de ne feledd;

Közhely ugyan, de ami nem öl meg, erősebbé tesz. És erőre mindenkinek szüksége van, egy leendő anyukának meg főleg.

2015. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha a testvéredben nincs is semmi rosszindulat, akkor sem valószínű, hogy a mai átlag magyar családok helyzetéből kiindulva valaha is ki fog tudni fizetni minden testvért.
2015. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
8%

A tulajdonrészedet átruházhatod a párodra ajándékozással, de azért ehhez egy jó adag bizalom kell és ha szétmentek, akkor összességében rossz döntés.

Ha nem tudod megbékíteni a testvéredet, nem akarsz bírósághoz fordulni, hogy kötelezzék az eladásra, akkor mást nem tudsz csinálni. Vagy mész egyedül a babával. A válaszaid alapján elég naivnak tűnsz, ha azt hiszed, hogy a testvéred ki fog fizetni titeket.

Írtad, hogy nem volt szíved elvetetni a babát, gondolom abortuszellenes elveid miatt, ez természetesen szíved joga, viszont el kellene gondolkodni, hogy nem lenne-e jobb örökbe adni a babát, hátha jobb körülmények között élhetne. (Nyílt örökbeadásnál tudnád, hogy hova kerül).

2015. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

A testvéred végtelenül önző. Mégis miből fog több mint 10 milliót kifizetni? Ne vicceljen... Legyen eszed! Egy fillért sem fogsz látni abból a pénzből, szóval perelj. Ő is lesz arja hogy te miből fogsz megélni. Egy ilyen ember nem hiányozna az életemből.


Lehet hogy sz ar dolog elengedni a házat, de ezt nem ő örökölte egyedül és ha nincs mód arra hogy mindenki kihasználja aki igényt tart rá az örökösök közül, akkor az eladás az egyetlen megoldás.

2015. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk párodat, gyerekedez kitiltani onnan. A lakás negyedét igenis lakhatod. Csak a lakás háromnegyede fölött rendelkeznek.
2015. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Igen elvileg a lakás negyedét lakhatom, tehat abba a reszbe ami az enyem azt viszek akit akarok. De ha már oda koltozunk az ő részüket is használjuk mivel kozos wc furdo konyha van. Akkor hogyan lehetne megegyezni úgy hogy csak az en reszemet használjuk. Mert ugye nekik ez a bajuk hogy az ő reszuket mas ne használja. De mondjuk van a hazban 3 szoba az egyik az enyém.
2015. febr. 7. 21:47
 30/35 anonim ***** válasza:

Semmi gond, a közös részeket közösen használhatjátok. Ha nem tudtok megállapodni, hogyan, bíróság segít benne.

Írtad, hogy nem akarsz pereskedni a testvéreiddel. Ez szép dolog tőled. Azonban milyen dolog tőlük, hogy téged ilyen egyszerűen kitúrtak és hagynak, hogy nehéz helyzetbe kerülj?

2015. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!