Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Párommal élek albérletben, most várjuk első közös gyermekünket. Nekem van még 3 testvérem, akikkel együtt megörököltük a szülői házat mivel szüleink sajnos meghaltak pár évvel ezelőtt. Mivel a páromat a testvéreim nem engedik hogy ott lakjon velem a mi házunkban (amit ugye egyenlő arányban 4-en örököltünk), mert nem jöttek ki egymással sosem, ezért el kellett jönnünk albérletbe. Most hogy jön a baba már nem tudjuk fenntartani az albérletet, mivel én táppénzre kényszerültem a munkahelyi körülményeim miatt (gyár, vegyszerek), kevesebb a bevétel sokkal, babaholmikara se nagyon fogja futni ha itt maradunk, és van egy két hitelünk is sajnos. Tehát abba a házba nem mehetünk vissza, viszont ott márcsak egy testvérem lakik egyedül, már mindenki elköltözött. De ő nem akarja eladni, azt mondta majd gyűjt pénzt és majd évek múlva kifizet mindenkit. Viszont én nem tudok várni, mert egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, így albérletben, és a baba is nyáron érkezik. Más kiutat nem látok csak hogy abból érvényesüljön valami hasznom, vissza nem engednek kettőnket, max egyedül mehetnék a babával de apuka nélkül. Azt nem akarom. Kifizetni nem akar, nem tud. Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Mihez van nekem jogom? Tanácstalan vagyok. A ház kb 15milliot ér, nagy családi ház, tehát a hellyel nem lenne gond mégsem mehetünk vissza még így sem hogy baba lesz. (25N)
2015. febr. 7. 17:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Az a testvér, aki most a házban lakik, miből akarja majd kifizetni a másik 3 testvérének azt a majdnem 11 milliót? És mikor? Erre én kevés reáls esélyt látok, ha ő is átlagos fizetésből él.


Lehet, hogy nem akarod perelni, de másképpen egy fillért nem fogsz látni abból a házból. Ha jó szóval nem tudtok megegyezni, akkor vagy beletörődsz, vagy perelsz.


Más kérdés, hogy kissé bátrak voltatok a gyerekvállalással így, hogy már előre borítékolható, hogy nem fogtok kijönni a havi bevételetekből. Kezdj el gyűjteni, ha más nem, minden hónapban egy keveset tegyél félre. Járj utána a támogatásoknak (lakásfenntartási például), és babaholmikat neten nézz, sokkal olcsóbb, mint a boltban, újonnan.

Esetleg keressetek kisebb albérletet átmenetileg. És perelj. Ha pedig hozzá jutsz a pénzhez, nagyon gondold meg, mihez kezdesz vele, nehogy elfogyjon a semmire.

2015. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Én kérném a ház eladását.... Legfekjebb a tesőd megveszi hitelre..és kifizet titeket..


Ő is. Asaját érdekét nézi, te is..

Egyébként neked és a férjednek / ha veled együtt/ ugyanakkora joga van ott lakni, mint a tesődnak

2015. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Bocs párodnak is..
2015. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Igazából mindegy az, hogy most babát várok - e, vagy sem, ha soha az életbe nem fogom megkapni a részem, amiből valamit is kezdhetnék az életbe. Ha vissza már sosem mehetek, akkor a részem viszont jár. De persze ráért volna ez évek múlva is, viszont így most eléggé sürgőssé vált. Csak elég furcsa érzés, hogy van házam, de még sincs. Ha megkapnám a részem, akkor már tudnék saját lakást venni, akár önerőnek befektetni, vagy akármi.
2015. febr. 7. 18:09
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

A saját érdekedet NEKED kell érvényesíteni, más nem fogja. (Tapasztalat, nekem is két bátyám van.)

Kishúgot remekül lehet terrorizálni, érzelmi zsarolni, nem lesznek miatta álmatlan éjszakáik. Ha te korrekt vagy, akkor sem valószínű, hogy megköszönik... :( Márpedig papíron mindenkinek ugyanannyi jár. A lánynak is.


Ne mondj le az örökségedről, mert az már a gyereked leendő öröksége is.

2015. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy én nem szeretnék lemondani, de ők azt mondják majd ha meglesz a pénz, ha összegyűjti, akkor ki leszek fizetve. Addig viszont nem tudok várni, éveket.Tehát először ügyvédhez kéne elmennem? Az lenne az első lépés?
2015. febr. 7. 18:14
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

kérj az ott lakó testvértől lakáshasználati díjat,

szerintem ehez elég egy papirt beadni, így meggondolná magát

2015. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
57%

Hogy én mit tennék a helyedben? Megölném magam.


Hogy korábban mit tettem volna? Megyek kronológiailag visszafele:

- elvetetem a magzatot

- meg sem fordul a fejemben, hogy ne védekezzek százezermillió százalékosan, ha ilyen csóró vagyok

- megoldom a ház ügyét a testvéreimmel, akár jogi úton is

- keresek jól fizető munkát és építem a karrierem

2015. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Költőnő? ***** válasza:
100%
bíróságon szokott lenni ilyen ingyenes jogsegély...
2015. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból indulok ki , mennyiegy nagy családi ház bérleti díja, akkor nem biztos, hogy a lakáshasználati díjjal olyan jól jársz. Attól függ, hol van. Pesten, vagy egy nagyváros menő környékén akár havi 150-200 ezer is lehet, de vidéken sztem max. 50 ezer + rezsi. Neked a rezsivel nem kell foglalkoznod, szóval ha nem sokért lehetne kiadni, és azt is el kell osztani 4 felé, akkor havi tizenpárezred lesz csak belőle. igaz, az is több a semminél , de gondolom, nem erre számítasz. Szerintem ezt olcsón megúszod, egy ügyvéd ír egy levelet a testvérednek, hogy erre igényt tartasz, kössetek megállapodást. Első körben talán bíróság sem kell. Ha a testvéred megijed az ügyvédi levéltől, akár fizethet is. De ha nem tud vagy nem akar, akkor már be kell perelned, és még akkor sem biztos, hogy egyből pénzt látsz, mert évekig elhúzódhat, és ha nincs egyéb vagyona, vagy a fizetése lesz letiltva, vagy az ingatlant fogják kényszerértékesíteni. Na most ezeket az éveket megspórolhatod (sztem 2-3 évet biztosan), ha egyből a kényszerértékesítést kéred. Itt a bíróság határozata alapján megpróbálják reális áron eladni, a pénz szerintem egyből a bírósághoz, vagy egy kirendelt vagyonkezelőhöz kerül, aki a költségek levonása után 4 felé osztja az összeget. Ha szerencséd van és van vevő az ingatlanra, az egész lefuthat pár hónap alatt. Ha nincs szerencséd, évekig ott fog állni a ház eladó táblával. De megpróblni mindenképp megéri. Nem hiszem, hogy túl nagy költsége lenne egyébként, benyújtasz egy keresetet, illetéket fizetsz, szerintem itt csak tízezrekben gondolkozz, ne százezrekben. viszont tudom, hogy ilyenkor ez is nagyon sok pénz. a párod szülei nem tudnak segíteni?

szinte 100%, hogy a testvéred soha nem fog titeket kifizetni, csak húzza az időt, hiszen neki nagyon kényelmes így, hogy egyedül ingyen használ egy egész családi házat, míg ha el kéne adnotok, és ő is albérletbe kényszerülne, évente több százezret kifizete albérleti díjra. hülyét csinálnak belőled, de hát abból lehet, aki hagyja. állj a sarkadra, ééééés...most jutott eszembe, hogy a városházán vagy a bíróságon minden városban van INGYENES fogadóóra, valami nép ügyvédje vagy ilyesmi, aki ingyen jogi tanácsot ad olyanoknak, akik nem tudnak megfizetni egy ügyvédet. biztos sokan vannak, de kivárod a sorod. hátha mond vmi jó megoldást, hogyan úszhatnád meg a legolcsóbban. mert itt csak ez a kérdés, nem az, hogy belevágj-e. ne hagyj elúszni több milliót, a testvérednek pont ez a célja, de nálatok is nagy szükség van arra a pénzre!

2015. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!