Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Párommal élek albérletben, most várjuk első közös gyermekünket. Nekem van még 3 testvérem, akikkel együtt megörököltük a szülői házat mivel szüleink sajnos meghaltak pár évvel ezelőtt. Mivel a páromat a testvéreim nem engedik hogy ott lakjon velem a mi házunkban (amit ugye egyenlő arányban 4-en örököltünk), mert nem jöttek ki egymással sosem, ezért el kellett jönnünk albérletbe. Most hogy jön a baba már nem tudjuk fenntartani az albérletet, mivel én táppénzre kényszerültem a munkahelyi körülményeim miatt (gyár, vegyszerek), kevesebb a bevétel sokkal, babaholmikara se nagyon fogja futni ha itt maradunk, és van egy két hitelünk is sajnos. Tehát abba a házba nem mehetünk vissza, viszont ott márcsak egy testvérem lakik egyedül, már mindenki elköltözött. De ő nem akarja eladni, azt mondta majd gyűjt pénzt és majd évek múlva kifizet mindenkit. Viszont én nem tudok várni, mert egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, így albérletben, és a baba is nyáron érkezik. Más kiutat nem látok csak hogy abból érvényesüljön valami hasznom, vissza nem engednek kettőnket, max egyedül mehetnék a babával de apuka nélkül. Azt nem akarom. Kifizetni nem akar, nem tud. Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Mihez van nekem jogom? Tanácstalan vagyok. A ház kb 15milliot ér, nagy családi ház, tehát a hellyel nem lenne gond mégsem mehetünk vissza még így sem hogy baba lesz. (25N)
2015. febr. 7. 17:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Már írtál ki kérdést erről régebben. Akkor is megírtam, hogy a másik 2 testvéreddel együtt (akik nem laknak a házban) mehettek a bíróságra, és kérhetitek a ház eladását. Kényszer eladásnak vagy minek nevezik.

Ahogy kérhetek lakáshasználati díjat is attól a testvértől aki a ti részeteket is használja.

2015. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Tudom, igen írtam már régebben, csak én nem szeretnék pereskedni meg bíróságra járni, meg ügyvédnek se tudok fizetni, azért gondoltam hogy valami más megoldás létezik esetleg.
2015. febr. 7. 17:47
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz pereskedni, akkor az a megoldás van hogy

1. Te hazaköltözöl a picivel

2. A párod keres jobban fizető állást.



Nem bántásból de azért én megkérdezem: Mégis hogyan mertetek belevágni a babaprojektbe ha ilyen "filléres gondok" vannak, hogy baba holmikra sem fogja futni???

2015. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem terveztük, viszont elvetetni már nem volt szívem.
2015. febr. 7. 17:53
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elhinni, hogy egy házban nem tudtok megférni a pároddal és a tesóddal. Ha minden testvér ott élne még, akkor megérteném, de így kb. látni se kell egymást...
2015. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék mit tett a párod, hogy ennyire utálják!? Én azért megkérdezném az ott lakó testvért, hogy amíg egyenesbe nem jöttök anyagilag oda költözhettek-e. Neki is jól jönne, ha nem egyedül kellene fizetnie egy ekkora ház rezsijét, hanem 3/4-ed részét kifizetnétek.


Ezen felül szerintem olyan nagyon sok mindent nem tehetsz. Olcsóbb albérlet, avagy az önkormányzatnál érdeklődsz, hogy nincs e szociális lakásuk, amire pályázhatnátok fiatal családként.

Ha valamelyikőtök pályakezdő, avagy nem olyan régen költözött esetleg 100 km-re a lakhelyétől, akkor lakhatási támogatást is pályázhattok.

2015. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az első írja, el kell adni a házat akár közös tulajdon megszüntetése perrel is vagy kérsz lakáshasználati díjat
2015. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Ők ilyenek, nem volt nekik szimpatikus már az elejétől kezdve, nem jöttek ki egymással sosem. És mindig azt mondják az az ő házuk (a két fiú tesom) és hogy ők se költöznének oda máshoz, mert ez pofátlanság. Az ő részüket nem fogja más használni, meg ilyeneket mondtak mindig.
2015. febr. 7. 17:58
 9/35 anonim válasza:
44%
Békítsd ki a tesód a pároddal és megvan oldva :)
2015. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Csak elég rossz hogy még ebben a helyzetben sem érdekli őket csak a saját érdeküket nézik. Azt hittem majd ezáltal máshogy fogják látni a helyzetet.
2015. febr. 7. 18:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!