Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tudom megkedvelni a...

Ha nem tudom megkedvelni a párom gyerekét jobb ha vége a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megkedvelni pedig úgy álltam hozzá hogy mindent megpróbálok. De ennek a gyereknek semmi nem jó. Napokig hisztizik,elviselhetetlen. Sokszor hetekig nálunk van neveletlen, nem akár szotfogadni. Úgy érzem már hogy egy számomra idegen gyerekkel nem éri meg ennyit bajlódni. Amikor megismertem a párom nem tudtam hogy gyereke van. A paromat szeretem de ez a probléma mindig ott lesz köztünk hogy mi már nem tudunk közös család lenni a fiatalkori ballepese miatt. Jobb ha szakitok vele?
2015. febr. 6. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen, jobb!!
2015. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Bár nem a Te dolgod meg nevelni,de ha 2 ilyen szerencse csomag szülője van.Addig rázd gatyába amig nálatok van.Ott viselkedjen akár tetszik neki akár nem.vagy bele törödik ott nincs hiszti szabályok vannak,szót kell fogadni,vagy hanyat homlok rohan haza,és többet se akar hozzátok menni:))Ne már egy kis elkényeztetett takonypolc kifogjon rajtad.
2015. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

"a fiatalkori ballepese miatt"


Egy ballépést valóban elkövetett. De nem a kisgyermekkel kapcsolatban.

2015. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

A "párom gyereke" már csak ilyen. Egocentrikus, hisztis, elviselhetetlen.

Jobban jársz, ha jó messzire menekülsz előle.

2015. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Ismered? Kinek nem borja, nem nyalja! Más gyerekét szeretni-nehéz...
2015. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

A te helyedben, megtudnám, hogy gyereke van már otthagynám a titkolózás miatt is, más gyereke legyen az ő gondja.

Ha egy nőnek gyereke van aki ilyen hisztisen viselkedik azt az anyját kihasználja, irányitja ahogy akarja.

Egy ilyen pasas csak legjobb esetben is 2. helyen lesz aki összeismerkedik egy gyerekes nővel(és a gyerek ilyen viselkedést mutat).

Persze ezt nem fogja beismerni a nő, arra a fejemet ráteszem.

Úgyhogy szememben ilyen kapcsolat időhúzás.Nagyon nagy energiák árán fentartható de csak ideig óráig.

Érdemes -e ? szerintem NEM.

Párszor majdnem beleesteem ilyen dologba de szerencsére hamar kiderültek a dolgok, hogy csak egy idióta kell aki eltartja őket.

Eldöntöttem, hogy se gyerekes egyedülálló anyuka, sem olyan aki épp szakitás után van vagy nem tudja, hogy mit akar.

2015. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

azért téged sem kell félteni: "fiatalkori ballepese"

álszent luvnya

2015. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ez nem lehet egyszerű egyikőtöknek sem. gondolom kissebb gyerekről van szó. próbáltad már beleképzelni magadat egy kicsit a helyébe? biztosan rossz látni neki, hogy az apja egy "másik" nővel van, nem pedig az anyjával. egy kicsi gyerek ezt még nem annyira tudja megérteni és elfogadni sem, hiszen neki az lenne a természetes, hogy apa + anya vannak. lehet, hogy ez a "szófogadatlanság" neked szól? ha igen, akkor segíteni tudsz neki a helyzet elfogadásában.


rosszabb, ha anya ellenetek hangolja (akár szóban, akár testbeszéddel, akár NEM tudatosan is!).

azt nem írtad, anyával is ilyen-e, és azt sem, hogy apával milyen, neki sem fogad szót, vagy kifejezetten csak neked? és azt sem, hogy a párod mit szól hozzá, mennyire ad neked "igazat" nevelési kérdésekben? lehet ezt is helyre kellene tenni a párodban?


szerintem rossz oldalról közelíted meg egyébként a kérdést. egyrészt, mivel nem neked kell megkedvelni a gyereket (hiszen ők alapból cukik, csak a felnőttek hoznak ki blőlük más-más reakciót). inkább neked kell megkedveltetni, megszerettetni magadat vele, és ez hatalmas különbség...(persze nem engedékenységgel, hanem törődéssel és megértéssel, például megkérdezted-e tőle mi a maja, miért ilyen hisztis, vagy csak próbáltad "megnevelni", hogy ilyet nem csinálunk?)


egyébként nagyon furcsa fiatalkori ballépésnek nevezni egy gyereket.... (ezt max a párod mondhatná, de még ő sem, mert a gyerek nem tehet semmiről!)


ha "nem éri meg bajlódni egy idegen gyerekkel" (ami szintén fura hozzáállás, hiszen mivel a párod gyereke, nem lehet idegen. vagy a párod anyja is idegen, mert nem a vérrokonod? vagy a barátaid is azok?), szóval ha nem bajlódsz majd vele, akkor hogyan képzelted azt az időt eltölteni, amikor majd újra és újra nálatok lesz?


másrészt, azt nem értem, hogy miért írod azt, hogy ez miatt nem tudtok közös család lenni? miért is? mi köze a kettőnek egymáshoz?


és ha az elején tudod, hogy apuka a párod, akkor nem jöttél volna össze vele? ez annak a függvénye? mert akkor minek is vagytok együtt?


ezeket gondolnám én át a helyedben, remélem segítettem.

2015. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
40%
Ne baszogassátok azt a gyereket,mert arról sem tehet hogy megszületett. Az fôleg nem az ô hibája,hogy két idióta (akik a szülei) nem tudnak gyereket nevelni!
2015. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Röviden: Igen, jobb ha vége lesz így.


A gyerek egy visszacsinálhatatlan dolog és normális szülő nem is igazán akarná semmissé tenni. Rossz? Na bumm, sok rossz gyerek van, bár tény hogy a nevelőanyák nem tudják őket elfogadni általában. Szóval igen, jobb az ilyet nem nyúzni, bár tudom, manapság marha nagy divat a gyereket okolni és arra bíztatni másokat hogy a gyerekkel kezdjenek valamit mert ő tehet az egész helyzetről, de szerintem egyszerűen csak nem kell erőltetni azt ami nem megy. Egy gyerek örök. Egy nő / férfi sosem.

2015. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!