Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már nem olyan mint régen,...

Ha már nem olyan mint régen, akkor jobb ha vége?

Figyelt kérdés

Bocs, de előre szólok, hogy hosszú lesz! Szeptemberbe lesz (lesz?) 3 éve,hogy összejöttünk a barátommal, én 20 ö 21 éves. Tavaly volt egy 3 hetes szakításunk, mert ,hogy " nem szeret már annyira.."blabla.3 hét múlva visszajött, hogy mégis hiányzom...A 3 hét alatt lefeküdt egy csajjal.Ezt persze nem mondta el mikor kérdeztem,én ezt a csaj barátjától tudtam meg msn-en mikor már kb két hete újra együtt voltunk!(kva jó érzés volt)Ahhoz képest ,hogy a szemembe hazudott én megbocsátottam.(Előtte is voltak hazudozásai, de akkor nem csaj miatt,de akkor is megbocsátottam)Pl: elmentünk együtt érettségizni, ö előadta,hogy milyen nehéz volt közbe meg nem is ment be mert meghúzták és nem mehetett.Persze nekem előadta,hogy milyen nehéz volt stb stb. és utólag derült ki,hogy ausztriába vásárolgatott mig én azt hittem az érettségit írja...na ez még szinte az elején volt: megbocsátottam.Ez csak egy pl.volt,de volt még 1-2 hasonló sztori.

Na a lényeg: pár hete észrevettem,hogy nem az igazi. Szinte semmi romantika, érzelem, összebújás.Kérdeztem többször is,hogy mi van?Velem van e a baj?Azt mondta semmi!Erre ma már nem bírtam megkérdeztem: szeretsz vagy szerelmes vagy belém?Azt mondja szeretlek..Mondom nem is vagy szerelmes?Azt mondja,már nem úgy mint régen. Mondom és akkor most mi lesz? Eljáccuk azt mint tavaly?lelépsz 3 hétre majd visszajösz? Azt mondja nem.

Megint én jövök ki szarul az egészből.Én megbocsátottam nem egyszer,és én húzom a rövidebbet. Szeretem..de ez így nekem se jó, hogy szinte olyan mintha a tesómmal járnék.Nem tudom mi a helyes, az eszem azt mondja,hogy ennek már rég vége kellene hogy legyen. De a szívem....Nagyon fáj.Nem tudok többet adni. Nem csalom meg, nem vágom át. Az egy dolog,hogy féltékeny vagyok. Ennyi átb.szás után más nem lenne?Mit tegyek????

Ha pitizek semmi értelme...Ö az első komoly kapcsim, és neki is én vagyok a leghosszabb eddigi kapcsolata.3év az semmi?Aki kapcsolatba van mindenki mindig ugyanúgy szereti a párját??Én sem szeretem már úgy mint mondjuk 2 éve.De szinte már minden gondolatát tudom...nem akarom feladni:-((


2009. jún. 11. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

huha..nem lehet konnyu feladat abban a kapcsiban elni..de gondolj bele, megeri neked?? miben? mit kapsz te ebbol a kapcsibol? csak a szenvedes resze a tied? nem lenne konnyebb, ha megprobalnal kilepni? most az egyszer te hagyd ot ott es ne forditva...nem errol szol az igazi szerelem!!! es a legfontosabb altalaban a ferfiak hajlamosak ugyan azokba a hibakbe esni, ha egyszer megbocsatod neki, lehetseges hogy ujra elofordul...es ha ez a megcsalas, akkor...... ezt akarod magadnak? ha nem akkor kezdj uj eletet nelkule, a 3ev meg nem annyira komoly, hogy belehalj a szenvedesbe...


nem akarlak elbizonytalanitani, a te dontesed, te tudod mi is van ott valojaban..es az egyetlen esszeru elhatarozast te hozhatod meg!! a te eleted es ugy iranyitod ahogyan akarod, de probalj ugy elni, hogy majd ne band meg, ne ez legyen eleted legnagyobb hibaja, mert ez viszonylag konnyen megoldhato...

sok sikert a dontesben:) huhh ez sem lett rovid:D

2009. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szeretem..10-es skálán egy 7-esnyire vagy 8! De ha úgy csinálok mint akit nem is érdekel,nem mutatom előtte hogy fáj,nem török össze, stb. akkor épp hogy magamhoz húzom,(féltékeny lesz)vagy épp hogy lelép azzal az indokkal" hogy már nem is érdekel engem..."és mit küzködjön, ha le sem tojom?!!
2009. jún. 11. 11:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlo dolgok utàn még férjhez is mentem hozzà,és màr nagyon megbàntam.

Az igaz hogy egy idö utàn a szerelem àtvàltozik szeretetté,de ha màr nem bujik oda hozzà,màr nem olyan mint régen,akkor ö màr nem az akit te valaha szerettél.

Valoszinü te is lépni akarsz,de annyira hozzàszoktàl,hogy nehezen engeded el,söt nem mered a lépést megtenni.

Pedig itt az ideje!

Egy olyan férfi aki màr a kapcsolat elején megcsal,és hazudik,az màr nem szeret téged igazàn.

Neked nem kell ugymond pitizni.

Mire fel?

Elég fiatal vagy,hogy talàlj hozzàd illö partnert.

És ajànlom melegen hogy ne akarj vele hosszu tàvon együtt maradni!

2009. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Hát ő sem csalt meg.Gondolom azért csúsztat, mert tudja, hogy patália lesz.Attól, hogy vannak görbe dolgai, még szerethet.Egyébként minden szerelem szeretetté csillapodik, ha mindig kidobjuk a régit, mert már nem ua. , akkor egész életünkben egy hülyeséget kergetünk.

Ne raplizz vele, ha szereted.

És nem eljáccuk, hanem eljátszuk.

2009. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Fiatal vagy , előtted az élet. 3 éves kapcsolat..hajhaj... lehet még 4-5-6 évig tartó is , mással. Igen, az emlékek és miegymás...Nagyon nehéz lesz az eleje, de most jobb lépni. Ő már nem szerelmes beléd, Te még vacilálsz ; de ha most együttmaradtok, vagy civódás lesz a vége ; vagy az, hogy mint két testvér eléldegéltek még egymás mellett x hónapig.(abból meg lehet az is, hogy először ő, majd Te is másfelé fogtok kacsingatni) Ez nem jó. Minden kapcsiban vannak hullámvölgyek, de az érzelmek ilyenfokú csitulása már igen gyenge tüzecskét jelent.

2009. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én 3és fél év után hagytam ott a párom, és egyikünk se halt bele. Nálunk nem volt szó hazudozásról vagy ilyesmi,csak valahogy elmúltak az érzések - soha nem veszekedtünk vagy ilyesmi,csak hát rájöttem, h talán mégse illünk annyira össze. Nálunk is az volt,hogy alig bujtunk össze meg ilyesmi. De nem akartam elhagyni,mert én is úgy voltam,hogy hát azért 3 és fél év sok idő meg minden. De aztán megismerkedtem valakivel (aki azóta már a vőlegényem) és ez adta meg a lökést, hogy tisztán lássak. Ne úgy fogd fel,hogy feladod, hanem úgy,hogy tovább lépsz. Nem éri meg a szenvedést, nehéz lesz, de aztán mindketten majd túlléptek rajta.
2009. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Biztos hallottad már: "a szerelem múlandó". Nagy igazság. Valószínűleg nála már a szerelem átalakult szeretetté. Kérdés, hogy elég-e Neked és Neki ez? Tudom, nehéz elfogadni, hogy a másik már nem rajong annyira mint régen, de minden kapcsolat így alakul, lecsillapodik.De ez is szép tud lenni, csak tudni kell értékelni az igazi szeretetet. Szerintem azért ingott meg, mert nem tudta, hogy normális-e a mi történik, hiszen még nem volt Neki senki komoly előtted, így nem érezte át még ezt az átalakulást.

Mérlegeld, hogy Neked kell-e ez, ragaszkodsz a szerelemhez, vagy elfogadod a szeretet is!

Ha arra a döntésre jutsz, hogy Neked ez kevés és úgy látod Neki is, akkor jobb, ha most túl estek egymáson, ameddig fiatalok vagytok. De tudnotok kell, hogy nem lesz olyan kapcsolatotok, ami mindig, éveken át vagy egy életen át ugyanúgy fog lángolni .

Menjetek el kettesben nyaralni, ha tehetitek, az segít majd a megítélésben!

2009. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ja és tudom, hogy eljátszuk, nem eljáccuk.Csak épp így gyorsabb volt:-)

Hát kaptam hideget meleget. Egy részből,hogy mindenkinél szeretetté "csitul" a szerelem,másrészt,hogy hagyjam el,mert ez már nem lesz jobb.

Állandóan az az érzésem van,hogy sok "rossz"kapcsolat után mért nem Őt találtam meg a "végére".Ő az első komoly barátom.Nagyon nehéz elengednem.sajnálom nagyon.

Várjak még,ennyit megérdemlünk egy pár hét, vagy 1-2 hónap, és ha nem változik semmi akkor vége.

Durva,hogy barátnőmék 5 éve vannak együtt úgy,hogy már egyik se szereti a másikat szerelemből. A fiú valaha szerette, de a lány sosem. És mégis jól megvannak. Akkor én miért érdemlem ezt?

2009. jún. 11. 11:27
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Többet nem kell adnod, ezt felejts el. Ne nézz el neki mindent, mert a végén megint te húzod a rövidebbet. Fiatal vagy, keress más vkit, tudom, hogy nehéz lesz, de a te javad. Ha te arra vágysz, hogy oda bujjon hozzád, meg romantika, érzelem, és ő nem veszi észre, vagy nincs kedve, akkor????? Miért gondolkodsz még azon, hogy még mit tudnál adni neki, amikor ő nem ad neked semmit csak bántást. Túl tudod tenni magad rajta.....

De beszélhetsz is vele, hogy mégis hogy gondolja és h hajlandóe megváltozni (ez nagyon kétséges....ezeket csak akkor ha nem tudsz nélküle lenni... nagyon szereted) Nem érdemes feláldozni az életed senkiért.. puszi

2009. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

jajj.... hát a példa is ott van előtted a barátnődről, akik 5 éve vannak együtt és "magvannak" annak ellenére hogy semmilyen erősebb kötelék nincs már köztük...Gondolkodjunk kicsit... szerinted ők egy év múlva még együtt lesznek?:) Hidd el, hogy jön majd a "másik" , a csaj meg a pasi életébe is ,és akkor könnyen elválnak útjaik, mert igazából nem egymásra épül már az a kapcsolat se. És ez a 3 év.... igen , hatalmas idő, de egy házasság pl. 20 év is lehet. Képes lennél vele ebben az állapotban 20 évet "lehúzni" pl.? Na, nem hiszem....:)

Az életkorod simán megengedi, hogy ilyen hosszú kapcsid legyen még .

2009. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!