Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről? "régen...

Mit gondolsz erről? "régen minden jobb volt"

Figyelt kérdés

Most már kétezer éve mondogatjuk "régen minden jobb volt". Ha csak lassú ütemű is volt a romlás, akkor is ma mennyivel rosszabb lehet mint kétezer éve.


Te mit gondolsz erről? Azon túl hogy az emlékek és az emlékezet mindet megszépít.


2011. júl. 15. 04:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy lárifári. Ha igaz lenne, akkor Arisztotelész lenne a legnagyobb tudósunk, és egy cseppet sem léptünk volna előre az elmúlt évezredek alatt.

Mellesleg ma már csak azok mondogatják, hogy régen minden jobb volt, akik nem eléggé intelligensek ahhoz, hogy meglássák a változásban a jót. Igen szépen látszik, hogy az egyetemi professzoraim vagy a nagymamám például sosem mondanak ilyet, a szomszéd Mari néni viszont, aki eléggé egyszerű lélek, rendszeresen ezen sír. Réges-rég bebizonyosodott, hogy semmivel nem rosszabbak a fiatalok az időseknél. Csak mások.

2011. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
92%
Szerintem nem volt jobb sok minden lehet hogy a környezet igen mármint a tisztasága de ha belegondolsz 1700-ban nem volt BMW meg Porsche. Szóval minden nehézkesebb volt. Kétezer év ahogy írtad nagyon sok. Beláthatatlan felfoghatatlan. Ha bele lapozgatsz a történelem könyvbe akár a te régidbe akár a gyermeked könyvébe olvashatod hogy mennyivel brutálisabbak voltak a büntetések. Ezt most nem úgy értem hogy jó ahogy a bűnözők össze vissza szaladgálnak az utcán, mert két évet kapnak vagy hármat akármit tettek vagy a rosszabb esetben pszichológusi igazolást hogy nem beszámíthatók és így még a börtönt is megússzák. De ha te ittasan vezetsz akkor pénzbüntetést kapsz meg lőttek jogsidnak. De viszont régen meg levágták volna a karod ha ellopsz egy csirkét. Most a politikai helyzetről nem írok mert nekem nem a szakmám erről vitatkozni. Szóval szerintem mindennek megvan a maga jó és rossz oldala is ha erre gondoltál....
2011. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 ava87 ***** válasza:
98%

Nekem már a hajam hullik ettől a "bezzeg régen", meg "amikor még gyerek voltam, akkor mennyivel jobb volt" szövegtől. Persze, az idő sok mindent megszépít, meg az embernek valahogy a saját gyerekkora az etalon, meg a szüleié valami példaértékű tud lenni, ezt még meg is értem, csak azt nem, hogy miért kell ilyen pesszimista módon hozzáállni ahhoz a korhoz, amiben jelenleg élünk.

Nemrég felmentem a youtube-ra, poénból olyan számokat hallgatni, amik akkor voltak nagy slágerek, amikor én voltam általános iskolás, szóval a '90-es években. Tudjátok, ilyen Baby Sisters, meg Bestiák, meg egyéb jellemző zenék. És nagyon meglepődtem a kommenteken, hogy velem egyidős, meg nálam picit idősebb emberek sorozatosan olyanokat írnak, hogy akkor még tudtak jó zenét csinálni, és a maiak hol vannak már ettől. Te jó ég, a '90-es évek zenéje (mármint a pop zene) kevés kivételtől eltekintve már a '90-es években is egy kalap sz*r volt. Oké, nosztalgikus érzés hallgatni őket, de ne sz*rozzuk már le azt, ami most van, egy ilyen összehasonlításban. Vannak most is gyenge előadók, de akkor is voltak szép számmal, sőt, az egész zenei trend borzasztó volt akkoriban. Különben is, gondolom akkor is voltak pont ugyan ilyen emberek, akik a '90-es évek zenéit tartották borzasztónak, merthogy "bezzeg a '80-as években..."

Ez nem csak a zenére igaz persze, és nem csak a '90-es évekre, csak most ez a példa jutott eszembe.


A másik, amit itt, az oldalon szoktam gyakran olvasni, az a "bezzeg régen a családok" És valahogy mindenki úgy állítja be a dolgot, hogy RÉGEN (az mikor volt? az egy konkrét korszak?) mindenki falun élt, minden nő fiatalon férjhez ment, gyereket szült, nem dolgozott, nem volt válás és mindenki tisztességes volt. Hogy ez micsoda téveszme...

2011. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%

Kedves 8:48-as

Második vagyok. A BMW meg a Porsche csak azért jutott eszembe hogy a kérdező lássa a különbséget mert ha egy Zsigulit mondtam volna akkor elgondolkozott volna mindenki hogy miért írom amikor nem olyan jóérzés 40 fokban benne ülni onnan tudom hogy nem vagyok gazdag és sokáig csak zsiguliuk volt a szüleimnek. Szóval elnézést kérek azért mert említeni mertem és ezzel megsértettem egy olyan ember elképzeléseit a kortól akinek kétlem hogy főiskolai végzettsége volt. Mert valamelyik válaszoló írta hogy művelt ember ilyet nem mond és igaza van mert aki művelt az megpróbálja értékelni a kor találmányait fejlődését. De aki ilyeneket mond hogy jobb volt régen legszívesebben visszaküldeném az őskorba és akkor menjen bogyókat szedegetni és egye azt. És ezzel nem a kérdezőt akartam megsérteni meg egyáltalán sértegetni se akartam és nem is akarok senkit.

2011. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Aki úgy érzi, jobb volt régen, köttesse ki az áramot és vegyen gyertyát, még olcsóbb is. Aztán mosson kézzel egy patakban, merthogy a vizet is érdemes lenne kiköttetni, régen max egy kút volt az udvaron. Legfeljebb fával fűtsön és ne vegye igénybe a tömegközlekedést és még egy biciklit se használjon. Vegyen legfeljebb 2 lovat! Ha beteg, ne menjen be a kórházba, mert régen legfeljebb imádkoztak egy betegért. Ne vegyen igéybe védőoltásokat, hiszen régen jobb volt a járványok idején. Aludjon szalmazsákon, mert régen rugós ágy sem volt, ne használjon angol WC-t , intim betétet, a gyereknek ne használjon eldobható pelenkát, stb. Ugye, hogy milyen jó volt régen??
2011. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 ava87 ***** válasza:
82%
"Már miért ne? Akkor legalább még nem volt ennyi gyökér repper meg tuctucos féreg." Látom nagyon tájékozott vagy a '90-es évek zenéjét illetően. Elárulom neked, akkor volta legnagyobb divatja annak, hogy MINDEN számban kellett valami rap betét, anélkül nem lehetett eladni. Az akkori diszkó zenéről meg jobb nem is beszélni... Nem mintha a mostanit annyira kedvelném. Az, hogy neked mi tetszik, az egy dolog. Viszont szerintem minden korszakban készültek jó és kevésbé jó zenék, a mostanit pedig így összességében nem lehet még látni, majd esetleg 10 év távlatából lehet róla összefoglaló véleményt mondani, de most még benne élünk, így egyértelmű, hogy nem is lehet annyira átlátni.
2011. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
igen az durva volt, a kötelező rap betét
2011. júl. 15. 09:23
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mi a franc bajod van az eurodance-szel.

Fogadjunk,hogy régen valami idióta zene vagy más csatornán valami halál gagyi szart sugároztak ahol valami idióta szarul nézett ki és énekelt.Ez Magyarország ma és ez is volt régen.A média elhülyíti az embereket.Az eurodance igen is híres és igényes stílus.Az hogy valaki nagy keményrocker meg még lóf@sz tudja milyen baromságokat találnak még ki stílusnak az meg le van sz@rva.Az eurodance jó.

2011. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
Sosem szoktam más zenei stílusát kritizálni, de ez a "xyz stílus sz@r" kijelentések ki szokták nálam b@szni a biztosítékot. Miért a rock jó? Az, hog rázod az agyad az ordenáré ordibálásra? Egyáltalán arra lehet táncolni? És a rap? Öhöh-öhh (a nyögés mindegyikben kötelező!), kinyírom az anyád, felrúgom az apád... stílusú szövegeg... Inkább nem is folytatom. Szerintem az elektronikus zene a klasszikus zene utódja, abban sem volt sok szöveg... Vagy, ha már nem diszkó, akkor swing, chachacha, tangó, samba, jazz, ami még zeneszámba vehető.
2011. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem akartalak megsérteni. Nekem ez jut róla eszembe:


http://www.youtube.com/watch?v=KJCOt8pbvxg


http://www.youtube.com/watch?v=iqstzph3vY4

2011. júl. 15. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!