Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről? "régen...

Mit gondolsz erről? "régen minden jobb volt"

Figyelt kérdés

Most már kétezer éve mondogatjuk "régen minden jobb volt". Ha csak lassú ütemű is volt a romlás, akkor is ma mennyivel rosszabb lehet mint kétezer éve.


Te mit gondolsz erről? Azon túl hogy az emlékek és az emlékezet mindet megszépít.


2011. júl. 15. 04:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Azért azt is érdemes átgondolni. Ma 10 megszületett gyerekből nem hal meg 6 egyéves kora előtt. A nő ember és nem asszonyállat. A szegény ember nem a gazdag tulajdona, hanem szabad.

Ezek - és rengeteg más hasonló - nem anyagi, viszont meghatározó dolgok.

2011. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

„Ma 10 megszületett gyerekből nem hal meg 6 egyéves kora előtt. A nő ember és nem asszonyállat. A szegény ember nem a gazdag tulajdona, hanem szabad.”


Az elsőt leszámítva ma is lehet találni ellenpéldát, nem is kell sokáig kutakodni. Nem tudom, kell-e részleteznem?

2011. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Az első Fekete-Afrika és Dél-Ázsia nagy részére igaz.
2011. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem kell részletezni. Ha nem érzed a különbséget aközött, hogy valam normális és általánosan elfogadott, vagy hogy lehet rá példát találni, ha nagyon akarsz, akkor azt hiszem, nincs miről beszélnünk :)
2011. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az sem volt régen sem „normális és általánosan elfogadott”, amit te mondasz, úgyhogy tényleg nincs miről beszélnünk.
2011. júl. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 GJLarsFan ***** válasza:
Azt, hogy már egyenesen utálom ezt a mondatot és társait! Ha tényleg régen minden jobb volt, akkor az életnek valószínű ma már semmi értelme. De ha semmi értelme sincs az életnek, akkor mégis miért nem kötözzük fel magunkat? Miért nem csináljuk úgy, hogy minél hamarabb kapjuk el pl. a tüdőgyulladást, hogy aztán minél hamarabb haljunk meg? Miért nem engedjük meg a másiknak, hogy öljön meg? Mert akkor a világ elnéptelenedne, és akkor már tényleg semmi értelme sem lenne az életnek, a Földnek. Szerintem. Én is szeretek nosztalgiázni, jó érzés, de tudom, hogy még a jövőben is kaphatok, élhetek meg sok szép emléket, pillanatot, nekem még csak nemsokára fog kezdődni az igazi élet.
2023. szept. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Csak az egészségem volt jobb.
2023. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!