Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már nem olyan mint régen,...

Ha már nem olyan mint régen, akkor jobb ha vége?

Figyelt kérdés

Bocs, de előre szólok, hogy hosszú lesz! Szeptemberbe lesz (lesz?) 3 éve,hogy összejöttünk a barátommal, én 20 ö 21 éves. Tavaly volt egy 3 hetes szakításunk, mert ,hogy " nem szeret már annyira.."blabla.3 hét múlva visszajött, hogy mégis hiányzom...A 3 hét alatt lefeküdt egy csajjal.Ezt persze nem mondta el mikor kérdeztem,én ezt a csaj barátjától tudtam meg msn-en mikor már kb két hete újra együtt voltunk!(kva jó érzés volt)Ahhoz képest ,hogy a szemembe hazudott én megbocsátottam.(Előtte is voltak hazudozásai, de akkor nem csaj miatt,de akkor is megbocsátottam)Pl: elmentünk együtt érettségizni, ö előadta,hogy milyen nehéz volt közbe meg nem is ment be mert meghúzták és nem mehetett.Persze nekem előadta,hogy milyen nehéz volt stb stb. és utólag derült ki,hogy ausztriába vásárolgatott mig én azt hittem az érettségit írja...na ez még szinte az elején volt: megbocsátottam.Ez csak egy pl.volt,de volt még 1-2 hasonló sztori.

Na a lényeg: pár hete észrevettem,hogy nem az igazi. Szinte semmi romantika, érzelem, összebújás.Kérdeztem többször is,hogy mi van?Velem van e a baj?Azt mondta semmi!Erre ma már nem bírtam megkérdeztem: szeretsz vagy szerelmes vagy belém?Azt mondja szeretlek..Mondom nem is vagy szerelmes?Azt mondja,már nem úgy mint régen. Mondom és akkor most mi lesz? Eljáccuk azt mint tavaly?lelépsz 3 hétre majd visszajösz? Azt mondja nem.

Megint én jövök ki szarul az egészből.Én megbocsátottam nem egyszer,és én húzom a rövidebbet. Szeretem..de ez így nekem se jó, hogy szinte olyan mintha a tesómmal járnék.Nem tudom mi a helyes, az eszem azt mondja,hogy ennek már rég vége kellene hogy legyen. De a szívem....Nagyon fáj.Nem tudok többet adni. Nem csalom meg, nem vágom át. Az egy dolog,hogy féltékeny vagyok. Ennyi átb.szás után más nem lenne?Mit tegyek????

Ha pitizek semmi értelme...Ö az első komoly kapcsim, és neki is én vagyok a leghosszabb eddigi kapcsolata.3év az semmi?Aki kapcsolatba van mindenki mindig ugyanúgy szereti a párját??Én sem szeretem már úgy mint mondjuk 2 éve.De szinte már minden gondolatát tudom...nem akarom feladni:-((


2009. jún. 11. 10:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sztem hagyd a fenébe. Ő már nem szeret téged. Ha úgy éltek együtt, mint a testvérek, akkor gondolom szex sincs. Ha meg nincs, akkor lehet, hogy neki van valakije. Ha igen, lehet, hogy ha komolyabbra fordul a dolguk, lelép. Kell ez neked? Hogy még húzzátok egy darabig?

De azt neked kell érezned, hogy mennyire szeret.Ezt apró jelekből észre lehet venni.

2009. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

nemhiszem hogy van valakije,mivel ha nem melózik otthon, itt van. nemtudom....Van szex csak ritkán,meg ö szinte nem is igényli sokszor. Én többször szeretném. Most pl menzeszem volt azért nem volt semmi.Én meg nem fogok rácuppanni, mert a szexel akarom megtartani.

Kérdeztem tőle ,hogy mért nem bújsz ide, ölelés vagy akármi.És akkor visszakérdez, hogy és te miért nem??

2009. jún. 11. 11:47
 13/18 A kérdező kommentje:

kimaradt a nem!

NEM a szexel akarom megtartani

2009. jún. 11. 11:47
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még. Most lépj! Ne kösd le magad! Szórakozz, ismerkedj több fiúval. Kérlek fogadd meg a tanácsom!

Üdv,

26 éves anyuka

2009. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kapcsolatot nem kéne erőltetned.

Én ugyan ennyi idős voltam amikor csak úgy mint te megbocsájtottam,bíztam benne hogy jobb lesz,majd újra mint régen..erre 1x csak "megunt, már nem érez semmit" szöveggel lelépett..Fiatal vagy ne görcsölj ezen,lesz másik aki mellett igazi nő lehetsz,aki nem csal meg.

A szíved helyre jön,idő kérdése..de ha hagyod és kétségek között élsz az csak ront a helyzeten és nehezen találsz vissza "önmagadhoz",hogy újra boldog légy..

2009. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, nem csak csitultak az érzések, de a barátod olyan piti dolgokban is hazudozik. Ez nem alapja egy komoly kapcsolatnak. Érted én is füllentek ilyet, hogy esküszöm nem én ettem meg a csokidat vagy valami, de azért ő már most sokkal komolyabban hablatyol neked.


Mikor én elhagytam az első komoly barátomat, kaptam ám rendesen a családtól, ilyeneket mondtak, hogy nem lehet életem végéig szerelmes meg ilyesmi. De 20 évesen nem lehettem savanyú uborka! Mi lett volna aztán?


Én döntöttem, ott hagytam, és jött a következő. Vele két éve vagyunk együtt, egyre jobban szeretjük egymást, én nem is hittem, hogy valami így működhet, tényleg tökéletes. Igazi gondjaink sincsenek, még mielőtt baj lenne belőle meg tudjuk beszélni, nem söpörjük a szőnyeg alá, és nem is hazudozunk, csak mondom ilyenről, hogy ááá dehogy ettem meg, esküszöm nem én voltam. :) Esküvő előtt állunk, babát nem vállalunk, mert nincs rá keret, de már azt is tudjuk, hogy szeretnénk. A szerelem bizonytalan alap egy nagyon jó, hosszú kapcsolatnak, házasságnak. Mi szerelmesek vagyunk és szeretjük egymást.

De a szerelem elmúlik, mindenkinél elmúlik, kérdés az, mi marad meg helyette? Maradhat a megszokás, amivel sokan nem tudnak mit kezdeni, szeretlek, szeretlek, de már nem olyan, meg izé... Megszokás. Ennyi. Sodródunk, mert már rég együtt vagyunk, hát mégis most szakítsunk?

De ha nem csak szimpla szerelmes lángolásról volt szó, akkor az egész átcsap valami nagy szeretetbe, arra nem szokták mondani, hogy már nem olyan jó, mert az nem kevesebb, hanem szerintem több is a szimpla szerelemnél. Erre mondják, hogy a szerelem megmaradt.


Ehhez képest maradhattam volna az előzővel, meglettünk volna valahogy, egy csomó minden nem működött volna, de hát régóta együtt voltunk.. Hát olyan boldog vagyok, hogy leléptem. 20 éves vagy, ha nem megy, nem megy, ekkor még mehetsz, nem kell erőlködni, hogy mindenáron helyre hozod. Főleg, hogy amint írod 3 éve vagytok együtt. Te akkor 17 voltál, ő 18. Nem csoda, ha nem megy már úgy, mert ebben a korban sokat változtok, te is és ő is. A bekövetkezett változások pedig alááshatják az egészet, eltávolodtok. (Pl. te felelősségteljesebb irányba léptél el, ő meg megmaradt a kamuzásnál.)

Ha szakítasz vele, ne fogadd vissza három hét után. Egy három éves kapcsolat lezárásához 3 hét kevés, akkor még hiányzik, ha szereted, ha nem. Elvégre az életed része volt, akár hogy is. Adj magadnak több időt. Ha még három hónap múlva is úgy gondolod, hogy mégis vele kell lenni, az már más. De három hét alatt még nem jutottál el addig, hogy visszarázódj normálisan a nélküle eltöltött életbe, így nem is igen lehet különbséget tenni, hogy most akkor jobb-e vagy sem.

2009. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szia. Én vagyok, aki hasonló kérdést tett fel és válaszoltál is, meg írtad hogy nézzem meg én is a kérdést!

Huha ahogy elolvastam, mintha magamat és a páromat láttam volna végig magam előtt. Nehz helyzet de mindenre van megoldás! Ha úgy érzed, hogy nincs más út akkor bizony felejteni kell. De én a helyedben ahogyan csak tudnék harcolnék érte. Végülis már 3. éve vagytok együtt. Hódítsd meg újra, tervezzetek közös programokat( többet mint eddig) menjetek el kirándulni, sétálni, beszélgessetek sokat, és a lényeg, hogy alkalmazkodjatok egymáshoz) Ha látja rajtad az akaratot akkor szerintem ő is lépni fog. Ha emlékszel még az én sztorimra, akkor annyit elmondok, hogy mi a 4év alatt 3x szakitottunk, leghosszabb idő 4 hónap volt amit külön töltöttünk. Most nőnapkor ismét vége lett. Felejteni akartam, de ő megkeresett 3 hónap után, hogy tudja milyen, velem és nélkülem, és hiába mondja hogy nem szeret, nem így van. Mindenkiben engem keres, meg magának sem tetszik aki nélkülem lett. A szavaival idézve " egy pocsék utolsó féreg lett". Azóta tartjuk a kapcsolatot, és szerintem nem hülyeség ha békülünk, nem fog érdekelni ki mit mondd, ketten a szülők elé állunk és menni fog, csak együtt kell megpróbálni. Ha egy picit is szereted akkor ne add fel olyan könnyen, mert borzasztó tud lenni az a tudat, hogy már nincs veled!

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed lenne még, akkor saját bőrömön tapasztaltakból szivesen segítek.

Szióka és sok sikert! :)

2009. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tudom milyen sz.r nélküle,mert voltunk külön tavaly is.Csak ha már nem kedveskedik, nem úgy közeledik akkor én fejre is állhatok akkor sem fog változni.Szabad ideje alig van, ráadásul most fog elkezdeni dolgozni és még kevesebbet leszünk együtt.Nem tudom...Ő az első komoly barátom és nem tudom mikor mit kell tenni, mi a helyes.

Sok sikert nektek a kibéküléshez!

2009. jún. 12. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!