Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, hogyan...

Ti mit csinálnátok, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve vagyunk házasok. Sajnos az utóbbi 1-2 hónap nagyon stresszes a ,unkám miatt, egyre idegesebb vagyok,nagyon nagy a felelősség rajtam,fárasztó, sok a cseszegetés,ezáltal a munkát is megutáltam és lelkileg is kikészít néha. A férjem azt mondta mondjak fel,ha nem bírom,mivel van pár millió Ft félretett pénzünk és amíg nem találok új munkahelyet,addig simán el tudjuk magunkat tartani és amúgy sem élnénk fel a tartalékainkat.

A munkámról: 7 hónapja reggeliztető felszolgáló vagyok egy hotelben,eddig 4 órában csináltam,de a főnök a megkérdezésem nélkül átrakott 8 órába. Már lassan 3 hónapja vagyok 8 órában.

Felsőfokú végzettségem van,vagyis sajnos még nem kaptam kézhez a diplomámat,mert hiányzik a 2. nyelvvizsgám (nálunk 2 a feltétel). Az angol szakmai középfokú már jó pár éve megvan,de abból is sokat felejtettem már.

A diploma végett.hogy minél hamarabb meglegyen elkezdtem eszperantóul tanulni. A felsőfokú eszperantó írásbelim már meglett elsőre,már csak a szóbeli része hiányzik. Sajnos szóbeliből már többször voltam,mert a magnó része nem sikerült eddig.

Arra gondoltam,ha letudom végre az eszperantót,akkor elkezdek németül is tanulni + felfrissíteném az angol nyelvtudásomat is. A némettel az a terv,hogy még idén decemberben,ha már addigra lesz munka,akkor kimennénk a férjemmel dolgozni a szezonra és ha bejönne a dolog,akkor kinn maradnánk pár évet hogy össze tudjuk gyűjteni egy ház árát,mert itthon kb lehetetlenség ilyen fizetések mellett. Addig is magamra szeretnék szedni egy kis német nyelvtudást is.

Visszatérve a munkámra,most ugye 8 órába vagyok és ezért kapok 125.000 Ft-ot. De most hogy 8 órában vagyok esélyem sincs felkészülni a nyelvvizsgára,mire hazaérek hulla vagyok,sokszor időben sem tudok végezni a munkahelyen,majdnem mindig rá kell húznom 1-1 órát,hogy normálisan végezzek a feladataimmal. Szóval mire hazaérek nagyon fáradt vagyok,közben házimunka,főzés és valahogy a tanulásra sosem marad már időm és energiám. Ez így állandóan elodázom,de az idő meg fogy és fontos,hogy a diploma minél hamarabb a kezemben legyen.

Arra gondoltam,hogy beszélek a főnökkel,hogy helyezzen vissza 4 órába,mert tanulni szeretnék. Amúgy márciustól fel szeretne venni még egy embert,pl. az a valaki lehetne helyettem 8 órás. 4 órában amúgy 80.000 Ft-ot kerestem,mivel 4 órára voltam bejelentve,de az 5.-et is mindig kifizette. Munkahely váltáson is gondolkoztam,mivel a mostani nagyon rossz,de ha belegondolok akkor mondjuk egy 8 órás irodai munka mellett megint nem tudnék annyira tanulni.


Ti hogyan döntenétek?

Azért vettem fontolóra,hogy a tanulásba fektetném most az energiám nagy részét,mert ez később úgyis megtérülne jobb állással,mert nem szeretnék arra rádöbbenni 40-50 évesen,hogy csak ilyen munkákat tudok csinálni. Szóval úgy érzem hosszú távon ebből tudnák profitálni.


25/N


2015. jan. 26. 10:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igazából igazgató váltás volt és engem csak úgy egyik napról a másikra bejelentett 8 órában, úgy hogy ezt a kolléganőmtől kellett megtudnom és nem a főnökömtől. Rákérdeztem,hogy akkor most mi van,erre a főnök azt mondta már 8 órás vagyok és én meg mondtam neki,hogy ennek most nagyon "örülök" hogy nem tőle tudtam meg és ha bármi van akkor nekem mondja először és ne mástól kelljen már megtudnom.

Azóta 8 órás szerződést még alá sem írtam. Van egy jelenléti ahol 8 órában vagyok beírva,ha van ellenőrzés akkor ezt nézik,szóval "elvileg" 8 órában vagyok bejelentve.

Szóval vicc az egész.

2015. jan. 26. 11:17
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Alírás NÉLKÜL NEM VAGY 8 órás munkában, mivel nincs érvényes szerzödésed, ami van, abban 4 óra szerepel.
2015. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Akkor innentől kezdve nyugodtan mondhatom neki,hogy most már vegyen vissza 4 órában.:) De amúgy már akkor is ki voltam rajta akadva,hogy a megkérdezésem nélkül 8 órában jelentett be.
2015. jan. 26. 11:27
 14/19 anonim ***** válasza:
én csak egyet nem értek,miért pont eszperantóra gyúrsz? annyi más hasznosabb nyelv van(persze ezt is használják,de nem annyira). Számomra érthetetlen miért jó egy használhatatlan tárgyból vizsgát letenni(akkor is ha pillanatnyilag ez a legegyszerűbb), hosszú távra értelmetlen, akkor inkább angol,koreai stb. bármi más.
2015. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
párdon az angolt ösztönösen írtam(tudom hogy abból már megvan)
2015. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azért eszperantó,mert ezt lehet a leggyorsabban elsajátítani,nekem ezzel csak az volt a célom,hogy minél hamarabb a kezemben legyen a diplomám,utána úgyis azt tanulok amit akarok,de egy másik nyelv azért jóval több időbe telne,mígy ezt fél max 1 év alatt le lehet tenni.
2015. jan. 26. 12:13
 17/19 anonim ***** válasza:
a pillanatnyi érvet értem,de én inkább tovább gürizek egy hasznosabb nyelvvel amivel még akár kezdeni is tudok valamit.De a másik a főnökök már csak ilyenek,sajna nincs jó rendszer mindenütt, több a kihasználás és ha ezt nem tudod elviselni akkor akár otthon is maradhatsz ,mert sokszor fogsz ezzel szembesülni.Lehetsz öntudatos,de akkor kitartóan kell munkát keresned(vagy lehet mázlid lesz) vagy megtanulsz nyelni ahogy már sokan mások(mert hiába van igazad ez nemigen számít).
2015. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 órás állás mellett, gyerek nélkül azért illene a nylevvizsgára felkészülni tudni.

Persze a házimunka sok tud lenni, ha a zömét te csinálod.

Írtad, hogy a férjed nem tud főzni és vasalni. Senki nem úgy született, hogy tud, csak menet közben megtanulta. :-)) Itt az alkalom a férjednek!

Amúgy, igen, ha nem akar/tud főzni a férjed, lehetne rendelni is. Értem, hgy drágább, de itt átmeneti állapotról van szó. Ugyanígy a takarítást is kisebb elánnal kell csinálni, ha a tanulástól veszi el az időt. Most a tanulás legyen a prioritás, ne a házimunka.

2015. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit csapongsz ám, a szövegben is meg a terveidben is.

Úgy tűnik, a diplomád megmentése volna fontos, - szerintem is elég sok munka van már benne -

szóval állj neki az eszperantónak és az angolnak.

Munka: 4 óra, ha kirúgnak, hát kirúgnak, 3-4 hónap alatt leteszed a két vizsgát, és akkor majd gondolkodhattok megint, hogyan tovább.

2015. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!