Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A szüleim elég sok adósságot felhalmoztak az évek során. Szerencsére lassan 3 éve én is dolgozom és mostanra elég szép (jóval a magyar átlag fizetés feletti) jövedelmet sikerült elérnem, amelynek a 70-80 %-át minden hónapban nekik adom az adósságok fizetésére. Amiről tehetem lemondok annak érdekében, hogy minél hamarabb egyenesbe jöjjünk. Tervet készítettem és a saját részemet igyekszem tartani. Nem is lenne ezzel gondom, de a család többi tagjánál nem ezt látom, ráadásul folyamatosan lebuknak (próbálják előttem titkolni, tudják a véleményem), hogy újabb hiteleket vesznek fel. Teljesen úgy érzem, hogy egy feneketlen kútba öntöm azt a pénzt amit nekik adok. Sőt 25 évesen itthon lakom és így esély sincs, hogy saját életet kezdjek, pedig gond nélkül el tudnám magam tartani ha nem kellene nekik odaadnom. Mindezek mellett sajnálom és szeretem őket, nincs szívem őket a szarban hagyni. (mindezek mellett felneveltek, taníttatak...stb, de nagyon kilátástalan így az egész életem) Ti mit csinálnátok?

Előre is köszönöm!

25/F



2015. jan. 11. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját életemet élném. Ráadásul még így is vesznek fel hiteleket, amit neked kell majd továbbra is fizetned.

Szép dolog a gyermeki hála, de ezt már inkább balekságnak tartom. (bocsi)

2015. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid adóságát sem neked kellene kifizetni, de ennek ellenére szép dolog töled.


Az nem világos, hogy kik azok a "többiek", akik újabb adóságokat vesznek fel. Mert ha a szüleid, akkor nincs értelem tovább segíteni öket, mert ezzel csak a te pénzed is elvész, minden haszon nélkül.



Elsö lépésben beszélnék velük, hogy amennyiben újabb hitekelet vesznek fel, akkor kiszállsz a törlesztésböl.

Ha tényleg ez a helyzet utána is, akkor meg a helyedben elköltöznék és saját érdekeimet helyezném elötérbe.


Ha tényleg annyira bajba kerülnének, hoyg idöbel elvesztenek mindent, akkor így arra lenne lehetöséged, hoyg egy alberletet fizess nekik, hoyg mégse kerüljenek az utcára.

2015. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos van a házon svájci frank alapú jelzáloghitel + pár éve mellé egy áthidaló hitelt is felvettek, erre elmegy egyikük fizetése. Mellette kicsinyenként elkezdtek felvenni gyors kölcsönöket (hadd ne mondjam milyen kamattal) szinte a másikuk fizetésének fele (és ezzel buknak le, hogy újabb ilyen hiteleket vesznek fel, ami a legrosszabb). Közben tesóm alig keres valamennyi pénzt (minimálbér alatt) és nem is látom, hogy törekedne, hogy jobb legyen. Ráadásul ő alig ad haza valamennyit... A feltételek lefektetése megvolt, ha tovább folytatódik akkor én lépek. És ma ismét lebuktak. Ezért tettem fel a kérdést.
2015. jan. 11. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor minél elöbb menj és éld a saját életedet.
2015. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokat segítettél már nekik. Ennek ellenére nem történt változás. Én adnék nekik egy határidőt, ami után elköltöznék, addig találják ki, hogy hogyan oldják meg. A testvéred menjen ki külföldre dolgozni, úgy haza tudna adni többet. Ne tőled várják egyedül a segítséget.
2015. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul tesóm okosabb, mint én. Nyelveket beszél..stb. Csak használhatatlan diploma. És a szöveg, hogy ő "szeret a munkahélyen, meg ő külföldre nem megy", mind szép csak 60 ezer forintért dolgozik. Na mindegy is csak magamat húzom fel rajta, köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 11. 16:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Költözz külön. Ha elveszítik a házat, szállást adj nekik, de pénzt ne a kezükbe.
2015. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!