Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, hogyan...

Ti mit csinálnátok, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve vagyunk házasok. Sajnos az utóbbi 1-2 hónap nagyon stresszes a ,unkám miatt, egyre idegesebb vagyok,nagyon nagy a felelősség rajtam,fárasztó, sok a cseszegetés,ezáltal a munkát is megutáltam és lelkileg is kikészít néha. A férjem azt mondta mondjak fel,ha nem bírom,mivel van pár millió Ft félretett pénzünk és amíg nem találok új munkahelyet,addig simán el tudjuk magunkat tartani és amúgy sem élnénk fel a tartalékainkat.

A munkámról: 7 hónapja reggeliztető felszolgáló vagyok egy hotelben,eddig 4 órában csináltam,de a főnök a megkérdezésem nélkül átrakott 8 órába. Már lassan 3 hónapja vagyok 8 órában.

Felsőfokú végzettségem van,vagyis sajnos még nem kaptam kézhez a diplomámat,mert hiányzik a 2. nyelvvizsgám (nálunk 2 a feltétel). Az angol szakmai középfokú már jó pár éve megvan,de abból is sokat felejtettem már.

A diploma végett.hogy minél hamarabb meglegyen elkezdtem eszperantóul tanulni. A felsőfokú eszperantó írásbelim már meglett elsőre,már csak a szóbeli része hiányzik. Sajnos szóbeliből már többször voltam,mert a magnó része nem sikerült eddig.

Arra gondoltam,ha letudom végre az eszperantót,akkor elkezdek németül is tanulni + felfrissíteném az angol nyelvtudásomat is. A némettel az a terv,hogy még idén decemberben,ha már addigra lesz munka,akkor kimennénk a férjemmel dolgozni a szezonra és ha bejönne a dolog,akkor kinn maradnánk pár évet hogy össze tudjuk gyűjteni egy ház árát,mert itthon kb lehetetlenség ilyen fizetések mellett. Addig is magamra szeretnék szedni egy kis német nyelvtudást is.

Visszatérve a munkámra,most ugye 8 órába vagyok és ezért kapok 125.000 Ft-ot. De most hogy 8 órában vagyok esélyem sincs felkészülni a nyelvvizsgára,mire hazaérek hulla vagyok,sokszor időben sem tudok végezni a munkahelyen,majdnem mindig rá kell húznom 1-1 órát,hogy normálisan végezzek a feladataimmal. Szóval mire hazaérek nagyon fáradt vagyok,közben házimunka,főzés és valahogy a tanulásra sosem marad már időm és energiám. Ez így állandóan elodázom,de az idő meg fogy és fontos,hogy a diploma minél hamarabb a kezemben legyen.

Arra gondoltam,hogy beszélek a főnökkel,hogy helyezzen vissza 4 órába,mert tanulni szeretnék. Amúgy márciustól fel szeretne venni még egy embert,pl. az a valaki lehetne helyettem 8 órás. 4 órában amúgy 80.000 Ft-ot kerestem,mivel 4 órára voltam bejelentve,de az 5.-et is mindig kifizette. Munkahely váltáson is gondolkoztam,mivel a mostani nagyon rossz,de ha belegondolok akkor mondjuk egy 8 órás irodai munka mellett megint nem tudnék annyira tanulni.


Ti hogyan döntenétek?

Azért vettem fontolóra,hogy a tanulásba fektetném most az energiám nagy részét,mert ez később úgyis megtérülne jobb állással,mert nem szeretnék arra rádöbbenni 40-50 évesen,hogy csak ilyen munkákat tudok csinálni. Szóval úgy érzem hosszú távon ebből tudnák profitálni.


25/N


2015. jan. 26. 10:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem irod, hogy a ferjed tamogat e a tanulasban? Valamit tudna otthon segiteni, nincs gyerek, nem olyan nagy szam lenne neki.

Nem maradnek itt, nem jol bannak veled, a munka kimerito, mas terveid vannak, minthogy ezt csinald evekig.

2015. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Felsoroltál itt önmagadnak is jó pár alternatívát. A németországi munka már eldöntött?

A másik, hogy leültél már beszélgetni a főnököddel a 4 órás munkáról, avagy arról, hogy más vegye át helyetted a 8 órásat? Mert gondolom ezt neki is kell akarnia.


Ha ebbe belemegy, akkor a helyedben maradnék 4 órában decemberig, mellette tanulnék és év végén mennék külföldre dolgozni.


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a férjed segíthetne többet a házimunkában, hogy ne legyél ennyire elfáradva.

2015. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es köszönöm a válaszodat.

A férjem persze támogat,besegítene a háztartásba,nem arról van szó,de pl. vasalni,főzni nem tud,ezt ugyanúgy nekem kellene csinálnom.

De akkor Te most felmondanál vagy akkor ha lenne egy biztos másik? Vagy maradnál 4 órában? Ausztriába mindenképpen kimennénk.

2015. jan. 26. 10:45
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es köszönöm a válaszodat.


A férjem azt mondja,ha fáradt vagyok ne főzzek,Ő nem várja el. Ez okés,csakhogy ha főzök azzal tudunk több pénzt megspórolni és azért ez is szempont. Meg szeretem ha tiszta a lakás,így hetente takarítok,takarítunk közösen.

2015. jan. 26. 10:47
 5/19 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy az osztrák munka már eldöntött,ha van lehetőség,akkor mindenképpen kimegyünk.
2015. jan. 26. 10:48
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok.Ha fonokom nem rakna vissza 4 oraba, akkor most felmondanek. Irod, hogy van tartalek, keresnem a munkat, tanulnek addig is, vagy jobban ralepnek a nemetorszagi munkara, es mennenk, amint lehet. (Diploma utan.)
2015. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es.Köszi a segítséget.:-)
2015. jan. 26. 11:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor mindenképpen 4 órában szeretnél dolgozni.

Akkor először is beszélnék a főnökömmel. Ha nem lehetséges a korábbi 4 órás munkát visszakapni, akkor keresnék másik helyet. De addig nem mondanék fel, amíg nem látom, hogy milyen lehetőségek vannak.

2015. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, aláírtad, hogy 8 órás vagy? Mi az, hogy a tudtod nélkül lettél 8 órás?

Mivel 25 éves vagy, most a tanulást helyezném előtérbe. Később nehezebb lenne. Legyen meg a nyelvvizsga, diploma minél hamarabb. mellett még vállalhatsz munkát, alkalmit is akár, ha akad valami.

2015. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, na pont ez az,hogy bejelentett 8 órába, de szerződést még nem kaptam a 8 órára, pedig már lassan 3 hónapja vagyok 8 órában. Eddig csak 4 órás szerződésem volt.
2015. jan. 26. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!