Tulajdonképpen mi a baj a videojátékokkal?
Olyan sok kérdésnél látom, hogy házas pasi ne játsszon, mert az gyerekes, és haszontalan.
Láttatok már Super Mario-nál bonyolultabb játékokat? Abszolút nem gyereknek való. De ezt is sok helyen írják, hogy a gyerek meg még kicsi hozzá, szóval nem értem, egy felnőttnek meg túl gyerekes, akkor mi van? :D
Másrészt meg, haszontalan? Hát igazából igen, mint a legtöbb hobbi. Tévézni meg gyakorikerdeseket olvasni mennyivel produktívabb?
Miért utálják annyian, ha egy felnőtt ember játszik?
Ráadásul vannak a tv-programoknak számítógépes változatai is, pl. a Legyen Ön is Milliomosnak
Most miért lenne rosszabb, ha valaki a gépen játszik ilyet, saját maga adja a válaszokat saját tempójában és gondolkodik mint hogy bambulja a képernyőn ahogy más szenved?
20 Kiemelkedően művelt lesz, fejlődik az empatikus készsége, rálát bizonyos emberi viselkedésekre, amire egyébként nem lenne lehetősége (feltételeztem, hogy szépirodalmat, illetve jobb regényeket olvas, nem ponyvát).
Ha csak játszik a gép előtt, attól viszont nem sok dologban fog fejlődni, esetleg kicsit gyorsabb lehet a reakcióideje, ilyesmik.
Amikor sokat olvastam akkor észrevettem magamon a változást, a fejlődést.
Amikor egy egész nyarat számítógépes játékkal töltöttem, akkor inkább a leépülés jeleit vettem észre magamon. Mondjuk én szeretek mindent kipróbálni. Úgyhogy sok "hobbim" volt már.
22!
Én szeretek olvasni, de azért ne mondjuk már azt, hogyha valaki olvas, akkor olyan sokkal műveltebb lesz.
Valóban fog fejlődni, de nem kiemelkedően.
Magadtól viszont vonatkoztass el, mert nem mindenki reagál úgy a dolgokra, mint te. Plusz azért, mert te olyanokkal játszottál egy egész nyáron keresztül, amik rosszak, akkor ne csodálkozz.
Rengeteg játék van, ami komoly filozófiai eszméket boncolgat, stb, csak ugye keresni is kell.
"kicsit gyorsabb lehet a reakcióideje, ilyesmik"
Ilyesmik. Tehát olyan nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy mik lehetnek, de akkor másolok neked:
"A rendszeresen számítógépes játékokat játszó felnőttek körében megfigyelték, hogy gyorsabban és magabiztosabban döntenek, és később is kevesebbszer kell felülbírálniuk a döntéseiket, mint társaiknak.
Nyilvánvalóan játék közben számtalan olyan helyzet adódik, aminek köszönhetően a játékosok kellő rutint szereznek a gyors és pontos döntésekben, hiszen általában nagyon kevés idő áll a rendelkezésükre.
A számítógépes játékok jellemzően annyira gyorsak, hogy a gyors reakció eldöntheti a játék kimenetelét. A gyors reagálás szerencsére gyakorolható és tanulható, amit a rendszeresen játszó férfiak meg is tesznek.
Ennek következtében pedig általánosságban elmondható, hogy az esetükben rövidül a reakcióidő, és ez a mindennapi életben is érzékelteti hatását: például az autóvezetésben.
Gyakran emlegetik, hogy a férfiak általában képtelenek megosztani a figyelmüket, és egyszerre csak egy dologra, sokszor annak is csak egy adott részletére tudnak figyelni.
A számítógépes játékot rendszeresen játszók között azonban ez a jelenség épp fordítva van: egyszerre több dologra képesek koncentrálni úgy, hogy az ezek közötti relációkat is észreveszik. Vagyis jobban képesek a figyelem megosztására, mint társaik.
A férfiak és a nők vezetési szokásainak, képességeinek témakörében gyakran feljön, hogy a nők általában rosszabbul érzékelik a teret (főleg a kocsi elejét, végét és oldalát), mint a férfiak.
Elmondható, hogy a számítógépes játékok legnagyobb része képes továbbfejleszteni az emberek térlátását, vagyis aki rendszeresen játszik ezekkel, annak az átlag embereknél is jobb térérzékelése lesz.
A számítógépes játékok képesek továbbfejleszteni a gyermekkorban megtanult szem-kéz koordinációs képességet is. Vagyis a két szerv gyorsabban, hatékonyabban és pontosabban képes együtt dolgozni, ami az élet számtalan egyéb területén is érzékelteti hatását.
Ilyen például a már említett autóvezetés is, de egyéb olyan mozdulatok is, amelyek a szemtől kapott információk alapján a finommechanikai készségünket használják fel.
Az előbbiek leginkább a stratégiai, komoly vizuális hatásokkal felépített játékokra vonatkoznak. Van azonban olyan is, ahol nem a látvány és egyéb hatások dominálnak, de amelyek ugyanúgy fejleszthetik egyes készségeinket. Ilyen például a kvízjáték, ahol időre kell értelmezni és helyesen megválaszolni a kapott kérdéseket.
Az ilyen típusú játékok szintén rövidítik a reakcióidőt, javítják az olvasás utáni értést, nem utolsó sorban pedig magabiztosságot adnak, hiszen konkrét visszajelzéseket kaphatunk ismereteink helyességéről.
Tény, hogy a számítógépes játékok nem az élet egyetlen szórakozási lehetőségei, amivel az egész napot érdemes eltölteni, de az is tény, hogy egészséges keretek között számtalan előnnyel is járhatnak."
És már ne is haragudj, de ezek nem elhanyagolható fejlődések.
Egyébként ajánlom ezt a videót és a 2.-3. részét.
https://www.youtube.com/watch?v=IMMvtLZ9VCA
Ez is művészet. Egy játékot fel kell építeni, és ugyanúgy lehet vele közvetíteni valamit, akár simán egy történetet, akár valami emberi értéket.
A Bioshock pl pont ilyen. Az Infinite társadalmi problémákat mutat be.
Persze, vannak agyatlan lövöldözős játékok. De azért nem kéne mindet leszólni :)
Tulajdonképpen semmi baj nincs a videójátékokkal, ha az ember megfelelően kezeli. Függőséget okoz? Nem! Vegyük észre a különbséget a "függővé tesz", és a "függő lesz tőle" között. Ha alkoholt iszol, berugsz, 100%. Ha játszol, csak akkor leszel függő, ha a személyiséged úgy áll rá a témára. Az egy dolog hogy több ezer ember kockul be úgy, hogy elveszíti a maradék életét is, de akkor a többi ember miért nem lesz függő, ha ugyanazzal a játékkal játszik? Minden játék egy külön világ, nem sokban tér el a könyvtől, filmtől, sorozattól, vagy akármitől.. természetesen a könyv minősége a legjobb/legerősebb, legrészletesebb, a legjobban megmunkált fejlesztő anyag - de mint ahogy előttem is írták - a játékokon belül is megtalálható ugyanaz a komoly művészi filozófia, mint ami bármi másban. Könyvben is van manipulatív, butító vacak, és játékban is.
Azt végképp nem értem miért gondolják sokan, hogy egy adott személyiséghez alkalmazkodó film/könyv keresése és megtekintése miért számít kultúrának, ha a játék végigjátszása nem..
A dobozokon egyébként van korosztályi besorolás, hogy mely év alatt nem ajánlott a produktum. A legtöbb fiatal a 18+-os, valójában nem a számukra való programra függ rá. Bár ez is kettős mérce, hisz például a legtöbb kisfiú pálcával a kezében hadonászik az udvaron, és gyilkolássza, legyőzi az általa elképzelt lényeket.
(Más dolog, hogy a 18+-os dolgokat ugyanúgy megveheti egy 6 éves kisgyerek is ha akarja, de ez már rég nem a filmek/játékok hibája)
10-es vagyok, szerintem egyszerűen nem értitek amit írtam, ami nyilván az én hibám is, hiszen úgy tűnik, hogy nektek nem tudom átadni a véleményem lényegét. Egy szóval sem állítottam, hogy rossz társaságban játszottam volna és nem is írtam ilyet. A többihez már inkább hozzá sem szólok, az biztos, hogy nem normálisan viszonyul a játékokhoz, aki itt akar mindenkit meggyőzni arról, hogy az aztán mindent fejleszt, az olvasás pedig nem, elvakult emberekkel pedig nem szokásom vitatkozni. Ha valaki tudja a mértéket, semmi baja nem lesz a számítógépes játékoktól, de azért kedves kérdező, valaki mégis cse.sztet emiatt, úgyhogy lehet, hogy te sem látod annyira reálisan magadat.
"Miért utálják annyian, ha egy felnőtt ember játszik?" Ki utálja? Itt láthatóan senki, főleg a full függők, mert a pontozásokból jól látszik, hogy ők is befutottak páran.
Utolsó!
Szerintem itt senki nem állította azt, hogy az olvasás alig fejleszt.
Ahhoz, hogy valakinek legyen esze ahhoz, hogy belássa, a játékok is tudnak ugyan úgy fejleszteni, mint bármi más, nem kell függőnek lenni. Bár gondolom nem is tudod, hogy mit jelent a függőség, ha így dobálózól vele.
A pontozások meg sosem jelentenek semmit, főleg itt.
Na mindegy, sok szerencsét az elvakult világodhoz.
Nem olvastam el a válaszokat, így írom. Azért idegesítő, mert egyemberes történet. Én pl gyiket olvasok, és ha találok valami vicceset- gyakran megesik- együtt nevetünk a párommal és beszélgetünk az adott témáról. Ha valaki bicózni szeret, oda is viheti a párját közös program. Persze mondhatjuk, hogy játszani is lehet ketten, de őszintén, elmenni kirándulni, sétálni, együtt lenni, együtt főzni stb. nem sokkal kapcsolatépítőbb, mint rohadni a gép előtt és valami nagyon komoly és felnőttes háborús stratégiai játékkal játszani?
Idegesítő, főleg mert az exem pl se látott se hallott közben... elég szánalmas ez egy felnőtt embertől. De persze ez nem vonatkozik azokra akik hetente x órát játszanak, mert az rendben van, ha nem napi szinten órákat rohasztja magát az ember ezek előtt a khm felnőtt játékok előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!