Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a baj a...

Tulajdonképpen mi a baj a videojátékokkal?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésnél látom, hogy házas pasi ne játsszon, mert az gyerekes, és haszontalan.

Láttatok már Super Mario-nál bonyolultabb játékokat? Abszolút nem gyereknek való. De ezt is sok helyen írják, hogy a gyerek meg még kicsi hozzá, szóval nem értem, egy felnőttnek meg túl gyerekes, akkor mi van? :D

Másrészt meg, haszontalan? Hát igazából igen, mint a legtöbb hobbi. Tévézni meg gyakorikerdeseket olvasni mennyivel produktívabb?

Miért utálják annyian, ha egy felnőtt ember játszik?


2015. jan. 16. 12:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%

A hobbi az, amit az ember szeret csinálni, tehát hiába egészséges a sport, ha én utálok sportolni. Néha tornázgatok, hogy azért ne tunyuljak el teljesen, de ez nekem soha nem lesz hobbi, pedig már annyi mozgásformát kipróbáltam, de mindet utálom.


Általában olyan kikapcsolódási lehetőséget választ az ember, amit szeret és nem feltétlenül a hasznosságát veszi figyelembe.

Függőséget bármilyen hobbi okozhat, akár az olvasás (én olvasni szeretek és sokszor azt veszem észre, hogy ha épp nincs dolgom, fél napot úgy el tudok veszni egy könyvben, hogy észre sem veszem, hogy telik az idő), akár a sport (tudok olyan kapcsolatról, ami pont az egyik fél sportmániája miatt ment tönkre, semmi időt nem töltött a családjával emiatt).


Én semmi olyat nem tartok rossznak, amit feszültségoldásként, vagy hobbiként csinál az ember, ha azzal nem bánt másokat és ésszel csinálja.

2015. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem abszolút nem azzal van a baj, ha valaki időnként játszik (vagy tv-t néz vagy gyk-t olvas, bár én azért ez utóbbit közel sem sorolnám egy kalap alá a többivel). A baj ott kezdődik, ha valaki függő lesz és nem képes a környezetével, családjával kommunikálni, együtt élni, mert csak játszik. Az agresszív játékok pedig nem túl jó irányba viszik el az embert...
2015. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%
Ja itt az en apam. Imadja elektronikai cuccokat. Szamitogep, TV, telefon, kamera/ fenykepezogep, ps, videojatekok. Minden kell neki, anyu szerint egy nagy gyerek. Iden tolti az 52 eletevet, de szamara a legnagyobb kikapcsolodas , ha pl. leulhet a ps ele, es nyomhat par Fifa meccset. Mi mar megszoktuk, mindig is ilyen volt. Neha idegesito, de inkabb csinalja ezt....
2015. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

"zek könnyebb tevékenységek (gyk, számítógépes játék, sorozat bámulás), mint mondjuk lemenni sétálni, edzeni, vagy egy normális értékes hobbinak szentelni az időt."


ezek a dolgok nem zarjak ki egymast. En sportolok is (eleg intenziven) es jatszok is, valamint csaladom is van.


Igaz sokat mondjuk nem alszom :)

2015. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne lehetne hobbi? Ráadásul nem is kell hobbiként tekinteni rá, hanem úgy kell nézni, mint kikapcsolódást. Ha kikapcsolódásra vágyom, akkor onnantól kb mindegy mivel megy el az idő, csak pihentessen. Ha akarok alszok 2 órát nézek egy filmet, sétálok egyet, vagy játszok, egyik sem rosszabb vagy jobb a másiknál.


Az tény, hogy vannak akik már akkor is lenéznek, ha meglátják hogy játék van fent a gépeden, de ez meg olyan, hogy számomra meg a bulizós-bebaszcsizós esték elfogadhatatlanok, de felőlem aki akarja csinálja, én is csinálom amit én akarok.


Az megint egy más téma, ha valaki függővé válik, vagy csak szimplán nem tud ellentmondani és a kapcsolatai, egészsége, akármije megy rá a játékra.

2015. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
48%
14 Nálad nem zárják ki egymást, sőt sok másik embernél sem, de vannak olyanok is, akiknek tényleg munka után nincs energiájuk semmire, nemhogy sportolni. Nekem van konkrétan olyan ismerősöm, aki hétfőtől szombatig dolgozik, mint az állat, vasárnap alszik délig, utána nézi a comedy-t, ez volt a hete és sok más ismerősöm is hasonlóan tölti az idejét, van aki mondjuk nem tv-t néz, hanem játszik.
2015. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

# 10/15

Tudom, tudom, hogy véleményeket kértem. Nem is pontozlak le.

De azzal tisztában vagy, hogy sok számítógépes játékból van nemzetközi verseny, több millió dolláros díjazással? Akkor ahhoz mit szólsz? :DDD

Meg most miért baj, hogy ha valaki Comedy Centralt néz, meg játszik? Hadd kapcsolódjon már ki néha az ember. :)

Amúgy a játékok mellett van kapcsolatom, egyetemre járok, otthon megcsinálom a teendőim, meg más hobbim is van. Szóval nem kell egyből egy függőre gondolni aki napi 25 órát wowozik :DD

2015. jan. 16. 13:25
 18/34 anonim ***** válasza:
84%

Nevessetek ki, nem zavar. Lány vagyok, gyerekként is egy csomót "TV játékoztam" :), most meg megtaláltam ezeket a neten, és annyi emléket visszahozott.


Én főleg Sims-ezek, time management-es és hidden object játékokat játszom. Meg van egy go-to lövöldözős stresszlevezetős játék, ami szintén bejön. Nyilván a valóságban elájulnék, ha valaki fegyverrel kergetne, így csak mérsékelt az izgalom. De ez ugyanaz, mint a vidámpark - nyilván senki nem akarna leugrani a tizedikről, mégis izgi a hullámvasút.

2015. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
A 10-et én írtam, a 15-öt viszont nem. A véleményem ráadásul az volt, hogy nem baj, ha valaki játszik, ez benne volt a kommentemben. Elolvastad? Az, hogy számomra a számítógépes játék nem hobbi, az esetleg megmaradhatna a saját külön véleményemnek is, de egyébként is csak szimpla definíciós probléma, hívjuk időtöltésnek, abba minden belefér. Én pl. nem mondanám senkinek, hogy az a hobbim, hogy gyk-zok, jó cikin is hangzana, pedig töltök vele időt, ugyanakkor tudom, hogy nem kellene, mert nem tartom annyira minőségi időtöltésnek. Ahogyan a számítógépes játékot sem, attól függetlenül én is szoktam játszani néha, nincs azzal semmi baj. Vannak belőle versenyek? Mindenből vannak, de azért ott már inkább fanatikusok vannak nulla magánélettel. Az sem baj, ha valaki nézi a comedyt, de mondjuk ha abból áll az élete, hogy munka és utána comedy és hétvégén comedy egész nap, az nem egészséges, le fognak épülni az emberi kapcsolatai, és egy baromi sivár élete lesz, amit ő is nagyon hamar unni fog. Ugyanez a számítógépes játékokra is igaz bizonyos esetekben, de rád a leírásod szerint nem. Én a te esetedben nem gondolom problémának azt, hogy néha játszol. Sőt azt sem tudom, hogy ki az, akinek ez probléma a környezetedben és ő mit mond erről.
2015. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
19-es, és mi van, ha valaki állandóan olvas? Nincs magánélete, mert csak a könyvek érdeklik?
2015. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!