Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a baj a...

Tulajdonképpen mi a baj a videojátékokkal?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésnél látom, hogy házas pasi ne játsszon, mert az gyerekes, és haszontalan.

Láttatok már Super Mario-nál bonyolultabb játékokat? Abszolút nem gyereknek való. De ezt is sok helyen írják, hogy a gyerek meg még kicsi hozzá, szóval nem értem, egy felnőttnek meg túl gyerekes, akkor mi van? :D

Másrészt meg, haszontalan? Hát igazából igen, mint a legtöbb hobbi. Tévézni meg gyakorikerdeseket olvasni mennyivel produktívabb?

Miért utálják annyian, ha egy felnőtt ember játszik?


2015. jan. 16. 12:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%
Egyrészt gyerekes, másrészt elveszi az ember eszét, ergo egyik oka a válásoknak (persze ha az ember már függő).
2015. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

A nagy magyar mentalitás, hogy aki játszik, az gyerekes.

Biztos olyan izgalmas életük van az ittlévőknek, hogy nincs szükségük játékra.

Egyébként szerintem ostobaság egy hobbit úgy nézni, hogy hasznos-e vagy haszontalan. A legtöbb hobbi fejleszt valamiben. Az olvasás a szövegértési képességet, a sportok erősítenek, a videojátékok meg fejlesztik a problémamegoldó képességet, tanítanak, reflexeket és térlátás is javítanak, esetleg passzívan nyelvet tanít.

Igazából aki beleköt a másik hobbijába, az buta/primitív, mert úgy ítél el valami miatt valakit, hogy nagyrészt fogalma sincs arról, hogy az a valami milyen.

No persze ezek csak akkor igazak, ha az ember nem napi két napot játszik. Pár órával nincs gond.

2015. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem semmi baj nincs velük, ha valaki nem válik tőlük függővé.
2015. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem gyerekes, nekem is vannak olyan (igaz nem video, hanem számítógépes, netes) játékok, amikkel szeretek időnként játszani.

Nem ez a baj, hogy valaki játszik időnként. Hanem ha valakinek ez tölti ki az ideje, szabadideje nagy részét vagy teljes részét.

Pl. suliba jár, de nem tanul, hanem mindig játszik

nincsenek barátai, mert mindig csak a gépen játszik

nem foglalkozik rendesen a családjával, mert inkább játszik

Szóval a játék önmagában nem baj, csak megfelelően kell kezelni.

2015. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Kései Sirató ***** válasza:
29%

Az a baj vele, hogy függőséget okoz a játékszenvedély és az ember elhanyagolja miatta a családját, a barátait, vagy csak egyszerűen nem piheni ki magát, mert egész éjjel játszik és másnap nem tud dolgozni. Ismerek néhány függő embert, mindegyiknek tönkrement acsaládi élete.


Az peig tévedés, hogy minden hobbi haszontalan , vagy káros. A sportok kifejezetten hasznosak, a mozgás jót tesz, a friss levegő szintén, pl ezért a horgászás is hasznos és pihentető, nagyon sok hobbi fejleszti a kreativitást, stb. Léteznek valós játékok, amelyek nem videójátékok, szóval a társas játékok is hasznosak, segítik a kapcsolatápolást, gondolkodást.


A videójátékok kársan hatnak az idegrendszerre is, rontják a stressztűrő képességet, agressziót eredménye4znek, szóval összességében nem jók. Ha nagyon szereted, akkor is vigyázz a mértékre, ami amúgy a legnehezebb.

2015. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
29%

Első vagyok

Hogy ,,elveszi az eszét" úgy értem, hogy nem szentel kellő figyelmet a családjára.

2015. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Most nyilván nem a függőkre gondoltam, az szerintem evidens hogy nem normális állapot :) Tehát feltételezzük, hogy van a családjával az illető, dolgozik, megcsinál otthon mindent amit kell, stb.


Nekem most kb pozitív hatása van csak :D Levezetem a stresszt, az egyetlen dolog amiben tudom gyakorolni az angolomat, már tudok oroszul káromkodni :DDDD fejleszti a reflexeim, és hát ami minden hobbinak a lényege lenne: szórakoztat! :D


Első: Nem a gyerekeknek készült játékokról beszélek. Egy MOBA-hoz pl felnőttnek kell lenni, egy gyereknek nincs esélye :D Meg most egy horror-fps-t komolyan gyerekesnek mondanál?

2015. jan. 16. 12:55
 8/34 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem probléma, egészen addig, amíg nem a kapcsolat rovására megy.
2015. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

" függőséget okoz a játékszenvedély és az ember elhanyagolja miatta a családját"


Nem okoz mindenkinel fuggoseget, sot a jatekosok nagy resze nem fuggo.


En is jatszom, es nem megy a csaladom es a munkam rovasara. Engem kikapcsol, mivel komoly szellemi munkat vegzek ezert kifejezetten jot tesz masfel-ket ora zombulas.


38F

2015. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ez egyáltalán nem számít hobbinak, a hobbi az a gitározás pl., vagy a bélyeggyűjtés, sárkányeregetés, kinek mi. Az nem hobbi, hogy nyomkodsz valamit és bámulod a képernyőt. Természetesen a gyk legalább annyira haszontalan dolog, sőt kb. az egész internet is az, kivéve ha valaki értelmesen használja. TV ugyanez ha valaki egész szabadidejében a comedy centralt bámulja az gáz, ha kikeresi a tv-műsorból a neki leginkább megfelelő filmet és megnézi, az viszont hasznos időtöltés, kultúra. Szerintem lehet játszani nyugodtan, de mértékkel és ne menjen az emberi kapcsolataid rovására. Az a baj, hogy sokan nagyon fáradtak és ezek könnyebb tevékenységek (gyk, számítógépes játék, sorozat bámulás), mint mondjuk lemenni sétálni, edzeni, vagy egy normális értékes hobbinak szentelni az időt.
2015. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!