Ti ezt hogyan látjátok? Családi katasztrófa helyzet. (Hosszú sztori sajnos )
Mindenképp próbáljátok meg ezt a pályázatot, veszítenivalótok nincs rajta és jó látni, hogy van alternatíva és tesztek valamit a boldogulásért.
Anyukád félt valamiért, beszéld meg vele miért.
Szerintem nagyon becsülendő, hogy próbálsz kitörni a rossz körülmények közül. Sajnos sok ember tudatlan, vagy gyáva, és ha már ő nem mer lépni, mást is lebeszél. Anyukád esetben szerintem csupán csak féltésről van szó.
Alap esetben azt mondanám, vágj bele.
De szakmai szemmel azért lenne néhány kérdésem.
Ha jól értem vállalkozást indítanátok valamilyen kedvezményes hitelből.
Mennyi hitelt veszel fel és milyen konstrukcióval?
Nyilván a méz árából fogjátok visszafizetni. Hol fogod árulni a mézet, mennyit kell eladnod, hogy kifizesd a hitelt és a vállalkozás költségeit (adók, könyvelő díja...stb)? Mennyi idő alatt termelődik meg az a méz, és mennyi idő alatt folyik be az ára?
Készítettél részletes költségtervez? Az elején nagyon sok költséged lesz, és kevés bevételed. Ezt az időt is kihúzzátok valahogy? A statisztika szerint az induló vállalkozások nagy része veszteséges, kell idő, mire tényleg beindul. A hitelt ezalatt is fizeted?
Ha van A és B terved is, mindennek utánajártál, kiszámoltad, és bejön, akkor hajrá.
Megkérdezhetem, hogy milyen támogatásról van szó? Csak azért, mert ezek felhasználása általában célhoz kötött (és gondolom vissza is kell idővel fizetni).
Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ha méhészetet szeretnél, akkor legfeljebb kaptárra, és hasonlókra adnak pénzt, házvásárlásra nem hiszem.
Bár bennem is csak az az érzés van, hogy : előre-előre, ne figyelj senkire.
Ezt az érzést sürgősen nyomd el, aztán kezdj el hideg fejjel számolni. Csak akkor vágj bele, ha tényleg minden eshetőségre gondoltál.
Méhész vagyok. Megértem a kényszerhelyzetet, amiben vagytok meg a nagy összeg csábítását is. A pályázat vissza nem térítendő támogatás, felhasználását nem ellenőrzik DE! az üzleti tervben vállaltak teljesülését igen. Ha nem teljesíted az üzleti tervet vissza kell fizetni a támogatást. A pályázatírők előszeretettel írnak irreális bevételeket az üzleti tervbe. Azzal számolj, hogy 140 méhcsalád éves költsége kb 2 millió forint . A bevétel meg bizonytalan. Akár 0 is lehet.
Azonkívül tavaly már úgy írták ki a fiatal gazda pályázatot, hogy csak méhcsaládokra nem lehet igényelni, hanem a vállalt üzemméret max fele lehet a méhészet, másik fele valami más. Tehát a 140 méhcsalád mellé kell még vagy 4 ha gyümölcsös, vagy kb 10 ha szántó vagy annak megfelelő mennyiségű állat. Értem én hogy csábít a nagy összeg, de számoljatok is. a méhészet nagyon beruházásigényes ágazat, telephely kell, 140 családot nem tarthatsz a faluban, jármű kell hogy sárban is ki tudj menni a méhekhez, eszközök, épület stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!