Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt más család is, aki...

Van itt más család is, aki nem tart karácsonyt?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt. Se vacsora, se díszítés, se ajándék.


Normális, ha ez engem lehangol? Gyerek nincs.


21N


2014. dec. 19. 20:19
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
38%

Elszomorító olvasni, hogy mennyi szegény család van, akinek nélkülöznie kell. Igazságtalan.

Olvasva a történeteket látom magam előtt a szitut, és elszomorít.. Főleg ha eszembe jut, hogy a sok kőgazdag paraszt, ahol semmi szeret, csak a pénz körül forog, tele a fa alatt a hely a 10-100ezres ajándékokkal, és meg se érdemlik, mert vagy csalással értek el ennyi pénzt, vagy pedig gusztustalan emberek.

Vérlázító, hogy elszomorító, hogy mennyire igazságtalan a helyzet..

2014. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
68%
#41 mint a népmesékben, ahol a szegény családok mindig szorgalmasak és becsületesek, míg a gazdagok gőgös csalók, ugye?
2014. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
85%

Csodálatos... #41 100%on...#42 pedign nullán.


Nem szokott érdekelni a lepontozás, ezt is csak azért említem, mert igen látványos.

Holott igaza van #42-nek.


Nem tudom miért gondolják az emberek, hogy a gazdagoknál nincs szeretet, a szegényeknél igen. Szerintem ezt a szegények találták ki, hogy ettől jobban érezzék magukat. Hát egészségükre..ha ettől jobban alszanak.


Valóban elszomorító dolog, de ettől még ez a nézet a világból kikerget.


Tehetős családban nőttem fel, a karácsony az nálunk mindig nagy ünnep volt, de ahogy felnőttünk a testvéreimmel, szüleink nevelésének köszönhetően átértékelődött minden. Mindig sok ajándékot kaptunk, és persze örültünk neki, de idősödve már ez egyáltalán nem érdekelt minket. Persze vettünk ajándékot, épp amire szüksége volt a másiknak, mi is kaptunk, mindig valami olyat amire szükségünk volt. Emellett közösen sütöttünk, főztünk, segítettünk anyukánknak. Feldíszítettük a fát, becsomagoltuk az ajándékokat, társasoztunk, örültünk egymásnak. Ez sokkal fontosabb lett.


Idén úgy alakult, hogy mindannyian hazamegyünk 24.én a szüleinkhez. 24.én azzal fogjuk kezdeni, hogy hárman testvérek, ahogy régen is, feldíszítjük együtt a fát. Mert mi ezt szeretjük. Hozzáteszem, a két testvérem már 30 felett van. Ha majd a gyerekeik elég nagyok lesznek, akkor majd ők is segítenek nekünk.


Tehát hagyjuk már, hogy ahol van pénz ott nincs szeretet.


Egyébként pedig a karácsonyt meg lehet csinálni fillérekből is.


Tudom, mert én nem állok túl jól anyagilag, volt már hogy épp ki tudtam húzni hó végéig, tudom milyen számolgatni. A családom bármikor segítene nekem, de én igyekszem mindig megoldani magam a dolgaimat.


24N

2014. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
78%

Előzővel értek egyet, a 41-es amit ír, egy hatalmas általánosítás.

Szegény családban nőttem fel, 16 éves koromtól 23 éves koromig végig iskola melett, 6 éven át egy koszos gyárban mondhatni férfi munkát végeztem, önerőből lettem diplomás ember és találtam jó munkát.

A férjem szintúgy.

És nem fogom magam rosszul érezni, mert megtehetjük, hogy végigzabáljuk a karácsonyt, és ajándékokat is mindenkinek vettük és mindenkitől kapunk.

És nagyon szeretet van a családunkban, mint bárhol, attól mert van pénz.

Úgy nem szeretem az ilyen kijelentéseket...


Sajnálom a szegényeket, nem arról van szó, ilyenkor karácsonykor még jobban adakozok én is, el szoktam menni még 1 utolsó év végi véradásra is, a Vöröskeresztnek is vettem egy csomó tartós élelmiszert a gyűjtésre, a gyermekek étkeztetésére való adományvonalat is többször felhívtam, ilyesmi.


De mindenki úgy tart karácsonyt, ahogy tud. Ha valakinek van rá pénze, azt sem kell egyből lecsalózni meg ilyenek.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Én 5 évig a karácsonyt magam ünnepeltem a tankönyveim felett, mert ilyenkor volt a vizsgaidőszak, a páromat meg mindig hazaküldtem a szüleinkhez, mert legalább ő se ült felettem fölöslegesen és én is nyugodtan tudtam tanulni.

De soha nem csináltam belőle nagy gondot, ettem magamban valamit,meg megnéztem a karácsonyu filmeket este és ennyi :) Ti legalább ketten vagytok. Ha csak 1 minimálisnyi pénzetek van rá, akkor valami ételt csak tudtok venni, amit egyetek meg egy gyertya mellett és kész is a hangulat :)

2014. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:
82%

41-es vagyok

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem akartam általánosítani! Ha hiszitek , ha nem. Nem tartok minden gazdag embert csalónak, bunkónak. Csak sajnos sok ilyen van, én rájuk gondoltam. Tudom jól, hogy rengeteg gazdag család van, ahol hatalmas a szeretet.

2014. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!