Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt más család is, aki...

Van itt más család is, aki nem tart karácsonyt?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt. Se vacsora, se díszítés, se ajándék.


Normális, ha ez engem lehangol? Gyerek nincs.


21N


2014. dec. 19. 20:19
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát nálunk is fura ahelyzet,de egyszeri.

Jövőhét csütörtökre vagyok kiírva(dec 25),ezért műfánk van,igaz mi vettünk díszeket,de így nem nagyon tudok-merek főzni. Lesz pár süti,töltött káp., pogácsa,halászlé,de senkinek semmit nem vettünk,csak csokikat, a baba miatt. A szülés sem 2ft lesz,ezért ez ilyen karácsony lesz. Nembaj,senki se bánja,kapnak unokát,unokahúgot :) Az is lehet,hogy karácsonykor éppen kórházban leszek,sebaj! Persze,hogy azért bánod,megértem... Normális ,hogy lehangol.

2014. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

2 ovisunk van, nagyon nehezen, de legalább annyira nagyon szeretetben élünk. Szerencsére kreatív vagyok mind ötletekben, mind megvalósításban, mind spórolásban... így nálunk nincs hiány saját készítésű ajándékban és díszekben-hangulatban sosem.

Kérdező, amikor mi beköltöztünk, nem volt szinte semmink, emlékszem, ágyneműhalomban kuporogva néztük a 24 c. sorozatot, pirítóst ettünk mert csak 5 napos kenyerünk volt - életem legmeghatározóbb szilvesztere volt! Előtte a karácsony meg... ünnepi menü 1 tyúkból: leves saját tésztával és zöldségestől záráskor kapott fonnyadt cuccból, pörkölt a csontossából és az adomány hagymából + nokedli , a tejföl volt az extra drága hozzávaló 170 ft, kis pirospaprikám még akadt + a szomszédnak lepucoltam előző nap az összes ablakát, kaptam cserébe 10 tojást meg egy őszibarackkonzervet, úgyhogy desszertnek barackos piskótát ettünk.

2014. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 4 gyermeket nevelek egyedül, nincs melóm. Szóval nálunk ajándék nincs, csak egy régi műfenyő, meg a kapott és készített millió dísz. Átérzem a helyzeted! Fel a fejjel! Lesz ez jobb!
2014. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ateltunk egy ilyen karacsonyt kulfoldon, messze a csaladtol. Soha nem felejtem el.


Hol laktok?

2014. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
74%

Biztos sokan lepontoznak,de minket nem érdekel a karácsony.Gyerek sincs,aki miatt meg kéne tartanunk.Világ életemben untam és utáltam ezt a kötelező ünnepet.

Most szegények vagyunk,de nem emiatt nem karácsonyozunk.

2014. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötelező ünnep, ha az lenne, akkor véresre vernének, hogy tartsd meg.
2014. dec. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
62%

A karácsony nem pénz kérdése.. Díszeket kreativitással lehet kézsíteni papírból..stb..

Azert a mindennapokban tuti esztek valamit, nost hyppgyertya mellett tezsitek..


Azt avrézst nem értem, hogy lehet ily körülmények közé költözni... Asztal nélkül, tűzhely nelkül? ( nem csak sütőben kézsûlhet süti, van egy csomő sütés nélüli is)

Egyébkent a jehovak sosem tartanak karácsonyt.

2014. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Írod: "Első közös karácsony, asztalunk és sütőnk sincs, nemhogy díszeink."

Akkor itt az ideje, visszatérni egy kicsit a karácsony igazi gyökereihez. Jézus születését ünnepelni. Belegondolni, Ő milyen körülmények között született!? Istállóban, állatok között, üldöztetve, szegényen. Ezután hálát adni, hogy külföldön lehettek (nem mindenki teheti meg) egy jobb élet reményében. Ráadásul az első közös Karácsony. Örüljetek annak, ami van és ne azon búsuljatok, hogy mi nincs. Majd lesz. Írta valaki, hogy elsétálhattok szenteste egy katolikus templomba. Megnézni egy Betlehemi játékot. Nem kell ezért megtérni, de ha nyitottak vagytok kicsit, akkor így széppé lehet varázsolni az ünnepet, mert ne felejtsd el, ez egy ünnep. Jézus születésének az ünnepe. Áldott Karácsonyt Kívánok nektek! :-)

2014. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
80%

Ha zavar, akkor tedd ünnepibbé a napot, ha nem zavar, akkor ne foglalkozz más véleményével.

Kaptál egy csomó jó ötletet, és némi támogatást abban, hogy ez nem egy kötelező ünnep.

Ha lehangolt vagy, gyújtsatok gyertyát, énekeljetek, táncoljatok, stb...

Csak rajtatok múlik!

2014. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyik előző vagyok.29 éves vagyok.2 gyerekünk van.mióta házas vagyok a szentestét Itthon töltjük.azonban a du elotte átmegyünk a férjemmel a szüleihez.mert ok másnap mennek vidékre.igy nálunk szent du van.(férjemnek egész családja ott van.)s ez olyan fura nekem h Itthon vagyunk 4en.mi régen hatalmas karácsonyfát tartottunk,este isteni lakoma...
2014. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!