Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt más család is, aki...

Van itt más család is, aki nem tart karácsonyt?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt. Se vacsora, se díszítés, se ajándék.


Normális, ha ez engem lehangol? Gyerek nincs.


21N


2014. dec. 19. 20:19
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Attól még tudtok Karácsonyt tartani. Nem az ajándékozáson van a lényeg. Valamit biztosan esztek. Lehet az vajaskenyér is, ha másra nincs pénz. Vajaskenyérből formázol karácsonyfát. Díszítés is lehet. Szereztek fenyőfaágat. Csak akarni kell. Ott vagytok ti egymásnak. Az épp elég ajándék.

Remélem a következő évetek sikeresebb lesz.

2014. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
90%

Minálunk nem csak anyagi okok miatt, hanem kegyeleti okok miatt, és a lelki béke miatt nincs, sem anyuméknál, sem a testvéreimnél, és nálunk sem lesz nagyon.

Sajnos napokba halt meg a nevelőapám, karácsony előtt (23-án) lesz a temetése( ami nem kevés összegbe került).

Ő még pár nappal a halála előtt megkapta az ajándékát, ami rögtönzött volt, figyelembe véve az akkori egészségi állapotát. Legalább evett a dióból, amit küldtem neki, talán örült neki.Sajnos, amire vártam, hogy küldhessek neki, hogy meg tudja kóstolni, sajnos már lehetősége sem volt.:(

2014. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem, kedves utolsó válaszoló.
2014. dec. 19. 21:15
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi is eléggé szegények vagyunk. Így nem lesz drága ajándék meg húsz féle menű. Van egy régi műfenyőnk az lesz feldíszítve. Főzünk valami egyszerűt és ennyi. A fontos az hogy együtt üljük körbe a fát és nem az hogy sok drága ajándékot kapjunk.
2014. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Jó, értem én, és semmi rokonság aki tudna segiteni/szülő?
2014. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Senki sajnos, de ez hosszú sztori.
2014. dec. 19. 21:34
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, azért valahogy már csak meg lehet oldani. Egyik ismerősöm szintén ugyanebben a helyzetben volt, még enni se volt mit, mégis megoldották.
2014. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elég egyszerűen megoldottad. Nagyon sokféleképpen fel lehet díszíteni a lakást. Annyi dísz van papírból. Még kreativitás sem kell hozzá, mert tele a net. Nyomtass ki, szinezz ki, hajtogass vagy valami hasonló. Még egyszerű karácsonyfa utánzatokat is lehet találni. Találd fel magad. Ha sikerül és hangulatossá teszed, sokáig emlékezni fogtok rá és nem arra, hogy semmitek sem volt. Néhány gyertyára nyilván futja.
2014. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tavalyi évünk rosszul sikerült,mert a férjem elvesztette a munkáját.Akkor nagyon eladósodtunk,és hiába van most már mind a kettőnknek munkája,ennek most isszuk a levét.Így nálunk sem lesz ajándékozás.Veszünk egy pici fát,feldíszítjük,készítünk együtt egy finom ebédet/vacsorát,és élvezzük egymás társaságát.A lényeg,hogy együtt legyünk.Gyerek még nálunk sincs.
2014. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

És nem a méret a lényeg, hanem, hogy legyen valami.


[link]


[link]

2014. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!