Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tálaljak ki a tesóm vőlegényér...

Tálaljak ki a tesóm vőlegényéről vagy csak megint én lennék a rossz?

Figyelt kérdés

Soha nem volt túl jó a kapcsolatom a szüleimmel és a húgommal. Elég hosszú ideig én voltam a család fekete báránya. Mindennek én voltam az oka. Elég hamar elköltöztem otthonról és hosszabb időt töltöttem külföldön is. Egy baráti társasággal mentem ki és ekkor jöttem össze a húgom mostani vőlegényével, akibe akkor már évek óta bele voltam habarodva. Sajnos csak későn jöttem rá, hogy elég csúnyán átvert minden szempontból. Arra voltam csak jó, hogy eltartsam. Akkor borult a bili, amikor terhes lettem és ő a hír hallatán lelépett. Nem voltam túl büszke a történtekre, ezért nem is nagyon ecseteltem senkinek, hogy mi, hogy volt. A szüleim is úgy tudják, hogy a fiam egy egyéjszakás kapcsolatból született. Amilyen véleménnyel voltak rólam, nem lepődtek meg.

A húgom már egy ideje találkozgatott valakivel. Azt említette, hogy régen ismertem, de nem túl sokat beszélgetünk sem erről sem másról és a szüleimmel sem ez volt a fő témám. Nagyjából 2 hete volt egy családi összejövetel, amin a legnagyobb meglepetésemre az exem is ott volt, a tesóm vőlegényeként. Akkor jelentették be. Szóhoz sem jutottam. A tesóm most meg van győződve róla, hogy csak simán irigy vagyok rá, mert azt tudja, hogy régen tetszett nekem, de a későbbi fejleményeket neki sem meséltem el. A szüleim meg már most fújnak rám amiért annyira fagyosan viselkedtem a kedvenc "vejükkel".


Tudom, hogy a legegyszerűbb lenne kitálalnom, de félek, hogy akkor megint én leszek a mindent tönkretevő rossz, ugyanakkor ha most nem szólok és véletlenül derül ki minden, akkor talán még nagyobb lesz a bűnöm.


2014. dec. 14. 17:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
A kisfiad nem hasonlít rá? Nem foghatott még gyanút sem senki a családból? Igen, vannak ilyen szélhámos gátlástalan alakok! Ha a húgod azt hiszi, hogy irigy vagy, akkor nincs sok értelme kettesben beszélgetni szerintem. Én egy családi összejövetelen borítanám a bilit, a pasit szembesíteni az egész családdal, úgy, hogy a Te párod is ott legyen. A reakcióiból mindenki levonhatja a konzekvenciát. Lehet, hogy nagy csalódás lesz a családnak, de szerintem Te még nagyobbtól mented meg őket. Feltétlenül mondd e bármilyen módon, mert ez nagyon rövid időn belül úgyis kiderül, akkor pedig tényleg jogosan fognak rád haragudni. Ha nem akarod személyesen, akkor írd meg nekik levélben és a hivatalos dokumentumok másolatával együtt küldd el nekik. Hangsúlyozd ki, hogy Téged nem érdekel a dolog, csak az ő érdekükben cselekszel. Ha mégis összeházasodnak és a szülők is egyetértenek, akkor az már az ő saruk, Te tisztán jössz ki a dologból. Sok sikert!
2014. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
az a baj hogy ha 10 év múlva derül ki amikor már látszani fog a gyereken hogy hasonlít rá (már ha hasonlít) akkor nagyobb baj lesz.. ígyis-úgyis szemét leszel, mert elég hülye családod van (már ne haragudj :/) de akkor inkább most.. ha a testvéred meg vele marad így is, akkor legyen boldog együtt a két idióta
2014. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 acelsziv ***** válasza:
Én mondok valamit: Ne a húgoddal közöld a dolgot, hanem vedd magadhoz az apaságit, mert a többi papírt és a szüleidnek mondd el hatszemközt. Majd ők tálalják az édes pici lánykájuknak, mennyire belenyúlt a lekvárba.
2014. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért be van jegyezve az apa az anyakönyvi kivonatba, és mesélted is a családnak a kedvesed nevét, legalább a keresztnevét.

Nyilván tartásdíjat is kap a gyerek.

2014. dec. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

" mivel nem akarta a gyereket minek elismerni az apasagit?"


Mert a gyerek joga, hogy a származása tisztázva legyen, ezért addig nem száll le az ügyről a hatóság, amíg ez nem rendeződik. Ha az anya megnevez egy férfit, akkor a hatóság eljár vele szemben az apaság ügyében, bármit is akar a férfi.

2014. dec. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem mondanám el. Ha eddig is mindig Te voltál a rossz akkor itt is az lennél. A fickó csak kimagyarázná magát, hogy addig nyomultál Ő nem akart semmit...stb.

Igaza van a párodnak. Éljetek boldogan. Gondolom nem sokat találkoztál a családoddal azt a pár alkalmat meg ki lehet bírni.

Gyereked mennyi idős és mit tud az egészről?

2014. dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
És ha a gyerek felnő és kell neki a születésianykönyvi kivonat (házasságkötéskor, okiratintézésekor) és meglátja hogy a nagybácsi az apja, akkor aztán már hiába fogsz magyarázkodni. Ugyis borul a bili. De akkor már legalább a fiad is útálni fog. Szóval itt nem csak a tesodról szó a történet.
2014. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én viszont biztos megemlíteném, hogy a hapsi a fiam apja. Tudod hugi, az unokaöcséd apukája lesz a férjed... huh abszurd családi helyzet, de én már akkor elmondtam volna, mikor először találkoztam volna vele ott az asztalnál a húgom oldalán. Jéé mit keresel itt? Rég láttalak. A fiad is jól van és te?
2014. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A szüleidnek nem, de a húgodnak négyszemközt mondd el.

A hangvétel legyen tárgyilagos és legyen arra kihegyezve, hogy ha akarja, menjen hozzá, de ha csalódik benne, te figyelmeztetted.

2014. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én készítenék másolatot az apaságiról, meg a DNS tesztről is és az esküvőjükön felragasztanám minden szék aljára. Mikor megy a pohárköszöntő szót kérek, és megkérek mindenkit, hogy kukkantson be a széke alá, nézze meg, és ez alapján ítélje meg a vőlegényt.

Biztos siker lenne. Szerintem egyébként teljesen hihető és életszerű a sztorim még, ha esetleg kamu is.

(és az egyik korábbi kérdezőnek, a kérdező nem akarta, hogy az apának köze legyen a gyerekhez, viszont így érdektelenség miatt nem is kérhet tőle gyerektartást, mert ha az apa apai jogaiban akadályoztatva van az anya által, nem köteles fizetni... )

2014. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!