Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén született kisbabánk, a...

Idén született kisbabánk, a szentestét szeretnénk hárman tölteni itthon. Anyósom viszont szeretné, ha "beugranánk" hozzá. Ti mennétek?

Figyelt kérdés
Annyi a probléma, hogy neki dec 24-én van a születésnapja.
2014. dec. 14. 10:46
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy óra kocsival nem a világ. Mostmár mondhatják, hogy a baba miatt indultok el hamarabb, erre nem lehet kifogást találni. :) Egyébként ha egyikőtök sem akar elmenni, akkor ne menjetek. Majd mentek másnap. Ha sértődés lesz, akkor úgy kell neki.

Az én nagymamám 300 km-re él tőlünk egy idősek otthonában. Így alakult, nem mesélem el az egész történetet. Az idősek otthonában mi nem aludhatunk nyilván, közeli rokon pedig már sajnos nincs a környéken. Karácsonykor, a harmadik nap már harmadik éve arról fog szólni, hogy reggel 6-kor beülünk az autóba családostól és elutazunk a nagymamámhoz néhány órára. Így is mindig hatalmas az öröm, nem nézi azt, hogy 24-én megyünk, vagy 26-án, hogy 10-re érünk oda, vagy csak 11-re... Mi pedig megyünk, mert szeretjük. Haverok között is 4,5 órát utazunk oda és ugyanennyit vissza is. Még aznap.

Nem arról van szó, hogy nem szeretitek anyóst, egyszerűen csak nem csak aznap van karácsony és egy felnőtt ember sem halt még bele, hogy a születésnapján nincs dínem-dánom, csak egy-két nappal később. Felköszönteni így is fel lehet, telefonon is.

2014. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
35%
Anyosomnak 24-n van a nevnapja. Én dec 25-re vagyok kiirva a kislányommal. Ha esetleg előbb jönne és itthon lesz velünk nem megyunk sehova de jövőre atmegyunk mikor nagyobb lesz :)
2014. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Szerintem Anyósodnak meg kellene értenie, hogy pici babával a téli hidegben nem igazán jó túl sokat utazgatni. Egyénként is macerás, hát még télen! Nyugodtan köszöntsétek fel a születésnapján, másnap pedig úgyis mentek és ott is alszotok. Azt biztos nem csinálnám, hogy 23-án elmegyek 100 km-re pici babával köszönteni, aztán haza, aztán másnap reggel vissza, ott tölteni az éjszakát, aztán végig látogatni az összes rokont... hát tuti nem! Még nagyon pici a baba ezekhez az utazásokhoz! Jövőre, vagy később semmi akadálya!
2014. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyós vagyok. Van vejem is menyem is. Egyik gyerekemtől sem várnám el, amit Anyósod elvár. Tök mindegy, hogy mikor és hogyan köszöntenek fel a születésnapomon. /Sosem felejtik el!/ Ugyanis a történet nem rólam szól, hanem róluk és az unokákról! :-) Ami nekik jó, az nekem is jó. Mi a férjemmel együtt így gondoljuk és nem agyalunk ilyen hülyeségeken. Viszont kérdező, érezni rajtad, hogy nem kedveled Anyósodat. Talán nem is elvárja, csak kérte. Ezt pedig szépen meg lehetne beszélni, hogy 24-én mentek, egyébként meg sok boldogságot .....néni! Ennyi, nem kell túl lihegni a dolgot.
2014. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem gáz, hogy 24.én van a szülinapja és nem mentek azon a napon el hozzá, hiszed írtad hogy 25.én nála ebédeltek és valószínű ott is alszotok... Viszont! Ha az én anyukámról/anyósomról lenne szó akkor nem hagynám őt egyedül 24.én este, szerintem senki ne legyen egyedül ezen az estén aki számít. DE! Te azt írod van élettársa, nem egyedül lenne.


Ebben az esetben én nem mennék. Írod, hogy 1 óra az út, most annak megint mi értelme hogy 24.én is "beugrotok" aztán haza mentek, másnap 25.én meg újra vissza hozzá? Semmi!

Én vagy el se mennék, csak 25.én vagy pedig 24.én mennék és ott is aludnék akkor már..

2014. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én sem mennék, fentebb már leírtam, hogy miért nem, hiszen nincs értelme két egymást követő napon is menni. Még annyi jutott eszembe, hogy az én nagymamámnak (aki ugye anyukám anyósa) december 24-én van a névnapja. De amióta az eszemet tudom, soha de soha nem csinált belőle problémát, hogy 25-én megyünk hozzájuk mi is, meg a nagybátyámék is, mert szenteste mindkét fiának a családja otthon ünnepel, másnap mentünk mindig hozzájuk, és akkor köszöntöttük fel őt névnapja alkalmával, illetve akkor karácsonyoztunk is náluk (másnap meg a másik nagymamámnál). Pedig aztán mi még csak messze sem laktunk egymástól, ugyanabban a városban éltünk mindig is, kocsival 20 percre egymástól.

Mondjuk nálunk alapból az volt a szokás a családban, hogy szülinapkor, névnapkor, ha az nem hétvégére esett, akkor csak telefonon köszöntöttük fel egymást, vagy az együtt élők nyilván szóban is, de az ünneplés mindig az adott naphoz legközelebb eső hétvégén volt. Szóval nekem már az is érthetetlen, hogy miért sértődik meg valaki, ha nem pontosan a napján köszöntik személyesen, hanem egy nappal később.

2014. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nekem nagypapámnak van aznap a születésnapja. Mindig napközben meglátogatjuk, aztán megyünk haza estére, ennyi. Menjetek el, köszöntsétek fel aztán irány haza, szenteste csak este van.
2014. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
37%

Néhány embernek: az anyós az az asszony aki azt az embert szülte és nevelte fel és édesanyja volt akivel Te az életed kívános megosztani. Avagy mindhatnám úgyis a Te anyukád is a másik feled anyósa.

Rég baromi keservesen szomorú tény hogy vannak akik az édesanyukájukat kivülállóak lennének. Ha én anyukám a párom anyukája szent és sérthetetlen.

Másnak lehet - csak- "anyósa" van de nekünk édesanyáink akiket imádunk.

2015. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Jó ég... Régi a kérdés de minden évben aktuális..:D egy épeszű FELNŐTT ember megerti ha telefonon felköszöntik és előző nap, vagy másnap elmennek meglátogatni. Látszik mennyire gyerekes a gondolkodása a nagyikának, nem érti meg amit mondtok neki..
2023. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!