Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kevés amit hazaadok?

Szerintetek kevés amit hazaadok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van biztos állásom, közalkalmazott vagyok. A bruttóm 124 e ft- amiből kb 81 e ft nettó marad meg nekem. Illetve plusszban kapok 20 e ft-t és 5.000 ft étkezési utalványt.


A munkámból származó jövedelmem 81 e ft.


40.000 e ft és 5.000 erzsébet étkezési utalványt szoktam hazaadni. A 20 e ft-t a tartós betegségemre kapom.


Így jövök ki havi szinten, hogy marad nekem 60 e ft. Anyám állítása szerint 130 e ft a nyugdíja.


De mindig azzal jön, hogy jóval többet kellene adnom. Merthogy azt szeretné, ha a fizetésem 70-80 %-t adjam oda vagy akár az egészet. Votl mikor 55 e ft-t adtam haza, azzal sem volt megelégedve.Havi szinten 25 e ft-t törlesztek az autóra, ami nem nagy összeg, mert egy rokonnak tartozom és közel 120 e ft-tal tartozom neki (ami pár hónap alatt vissza tudok fizetni).


ÉN szívesen adok bele a kasszába és be is segítek. Nem járok el sehová, nincs barátnőm. Sokszor a munkahelyemre vitt ennivalót én veszem meg. PErsze amikor marad főtt étel abból viszek ebédre. Van egy kisautóm.


25 éves vagyok. Időnként szétszórt, de soha nem mondok nemet arra, hogy megcsináljak itthon dolgokat (mondjuk kb 50-60 négyzetméteres lakásunk van). Igen néha soká csinálok meg ezt azt, vannak hibáim nem vagyok tökéletes.


De igazából sehová nem tudok elmenni, nem iszom, nem drogozom, nem bulizom stb.



2014. dec. 10. 11:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Soha egy vasat nem kértek és nem is fogadta el tőlem a szüleim. Ezzel is segítettek,hogy mielőbb talpra tudjak állni és önállósodhassak.
2014. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyszer azt tervezem, hogy egyszer teljes fizetésemet odaadom.
2014. dec. 10. 11:29
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Elsőre azt gondolom, hogy egyáltalán nem kevés. Végül is a fizetésed felét hazaadod. Így nem is nagyon tudsz félretenni.

És anyukád sem kap rosszul, szóval nem nyomorogtok, mert te nem adsz többet haza.

De mivel indokolja? Miért kéne még több pénz? Nem tudom, milyen kiadásaitok vannak. Nyilván ha van lakáshitel és elviszi a pénze nagy részét, akkor más a helyzet. Meg ha mindennap többfogásos főtt kaját kérsz és azt neki kell elkészíteni, megvenni, az is más helyzet.

Így ennyi infóból nehéz eldönteni, hogy pontosan mi van. Lehet sok is, kevés is.

2014. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem kevés.
2014. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is közalkalmazott vagyok, 77 e Ft-ot keresek.

Kezdetben 20 ezret kértek tőlem, aztán már 30-40et akartak, vagy azt hogy haza is adhatom mindet.

Elköltöztem. Nem azért mert ez zavart, de se úgy nem tudnék félre tenni, se most. Akkor inkább külön.

Persze ennyiből nehéz költözni, de párommal költöztünk össze mert amúgy is régóta együtt vagyunk.


25 éves vagy? próbálkozz önállósodni.


22L

2014. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad


Nincs lakáshitelünk. Csak a szokásos kiadások- rezsi, megélhetés. Illetve az ő gyógyszerköltségei. Valamint 2 hitele van, de ennek eggyüttes összege nincs 20 e ft havi sinten.


LEhet, hogy az lesz, hogy egy 10 e ft-tal többet adok haza, egyszer pedig kisegítem 100 e ft-tal.


Szívesen vállalnék másodállást is, de erre nem találtam megoldást.


Teljesen átlag családban élek, ketten élünk csak. Kb 230 e ft-ból bevételünk van, igaz anyám ebből 170 e ft-t kap meg. A többi az enyém, vagyis 60.


A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.


Oké, hogy különélnék, és innét hogyan tovább?

2014. dec. 10. 11:47
 7/30 A kérdező kommentje:
MErt ha elmegyek albérletbe, ott bármikor kirakhatnak és az hosszú távon nem megoldás.
2014. dec. 10. 11:48
 8/30 anonim válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy nem kevés amit oda adsz neki. Nekem pld 75.000 a nettom és 20.000 at adok haza belőle, mondjuk én nem kapok étkezési utalványt meg ilyeneket,és ami marad ebből fizetem én is a kaját magamnak, lakáskasszást, bérlet meg stb.
2014. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg anyukádat, hogy vezesse legalább egy hónapig, hogy mire, mennyit költ.

Ebből láthatod, hogy valóban szüksége van-e a te pénzedre, vagy csak költekezni akar, esetleg a te pénzedből spórol magának.

De te is összeírhatod, hogy mennyi a rezsi, mennyi a kaja, tisztítószerek, stb. Mik a szokásos havi fix kiadások. Ebből mennyire elég a te hozzájárulásod.

2014. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%

Hogyan tovább?

Ha ennyire éretlen vagy akkor maradj is otthon és rakd le az összes fizetésed, jobb lesz.

2014. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!