Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet önállósodni egy...

Hogyan lehet önállósodni egy fiatalnak a mai világban, ilyen kevés fizetésből? Tényleg kilátástalan?

Figyelt kérdés
Itthon lakom a szüleimmel, 23 éves lányként, ami már egyre kényelmetlenebb, tekintve hogy egy kicsi panellakásban élünk, magánéletem nem sok van. 95 ezret keresek gyári munkával, ami így sem elég semmire, hogy még itthon lakok. Így is inkább nélkülözök, félretenni pedig semmit nem tudok pedig már 1 éve dolgozok. Sok olyan kiadásom van havonta amikről nem lehet lemondani, ezek viszik el a pénzt, szórakozni nem is szoktam járni. A lényeg hogy bárhogy számolom, lehetetlen megélnem ennyiből ha el szeretnék költözni. Még egy kiadó szoba is túl drága nekem, teljesen elszálltak az árak ebben a városban sajnos. Meg hát ez is csak ideiglenesen tűrhető, egy közös albérletben élni idegenekkel. Milesz ha majd gyereket szeretnék pár év múlva? Jobban fizető munkát nem találok egyenlőre, illetve nem vesznek fel, gyakorlat hiányában, ismerősi segítségem sincs. Kérlek adjatok valami tanácsot.
2014. aug. 16. 15:24
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
66%

Én így csinálom: 130 a fizum (Budapesten ez nagyon kevés), 50 az albi rámeső része (albi+rezsi), bérletem 10 (nem fizeti a munkahelyem), maradékból eszem, ruházkodom. Nemrég még kétszer ekkora volt a fizetésem, de váltottam munkát, így maradt tartalékom, azt élem fel jelenleg.


Mik azok a kiadások? Hitelek?


Én már egyetem eleje óta lakom albiban ismerősökkel, nekem nincs bajom ezzel. Ha lesz párom, akkor is albérletben lakunk majd és oda fogom szülni a gyereket is, ezzel sincs szerintem baj:) Hitelt nem fogok felvenni semmiképp, ezt az albit meg nagyon szeretjük és nagyon olcsó is.


27N

2014. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
42%

Menj ki kulfoldre azt javasolnam, ha en elvegzem az egyetemet itthon en is kemeny 90ezret fogok keresni 26 evesen!!!

Kulfoldon meg 10x-20x annyit.

2014. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
60%
A gyári munkára egyáltalán nem lehet alapozni. Mert az nem hogy kevés, de hamar meg is szűnik.
2014. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
95%

Gondoltam, hogy le leszek pontozva.:D Aki dolgozott mar kulfoldon, tudja mirol beszelek. Ott is vannak nehezsegek, de elenyeszo az itteni helyzethez kepest.

Nem akarok egy olyan helyen elni,ahol majdnem 30 evesen meg gyermeket sem tudok vallalni, alig tudok megelni, ugyhogy 6 evet tanulok, rengeteg dolgozok.

2014. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
65%
Ugy, hogy*
2014. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
54%
4: szerinted 900.000-et fog keresni a kérdező "külföldön" gyári munkával, valószínűleg csak érettségivel? mert ezt írtad, sőt 20-szorosát is írtad...
2014. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
71%

Bérelj ismerőssel egy kis 1,5 szobás panelt.


Nem tudom hol élsz, de pl. Budapesten is megoldható kb. 20-25.000 + rezsiből. Én diákkoromban egy 24.000 + rezsis lakásban éltem, a legdurvább téli óhnapokban volt 1 évben 45.000 rezsistül - nyáron 35.000 körül kijöttünk, télen átlagban 40.000.


Nyilván nem sok ez, de spórolsz az étkezésen, sokmindent akciósan veszel, hús helyett inkább a zöldségekre helyezed a hangsúlyt, kijössz kb. 30.000-ből egy hónapra.


Nyilván nem marad így sok ruházkodásra vagy szórakozásra, neked kell eldöntened, hogy ez elég-e.

2014. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
95 ezer azért annyira nem kevés, főleg ha otthon élsz. Mi az amiről nem lehet lemondani kiadás. Írd le mire mennyit költesz mert így nem lehet segíteni ha semmit nem tudnunk.
2014. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, képezd magad. Akár az internetről is - pl tanulj első körben nyelvet.

Gyári munkával, semmi végzettséggel 50 évesen is itt fogsz tartani.

2014. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
62%

6.! Nyilvan nem, de tobbet, mint itthon. Ha meg kepezi magat meg tobbet is kereshet. En a sajat eletemre, illetve az ugyanolyan vegzettsegu emberekre gondoltam, marmint a szakra.

De azert egy ismerosom anyja csak takarito allast tudott szerezni, mert nem beszel angolul, nincs erettsegije sem, es havi 300 000 Ft-t keres, amibol sokat haza is tud kuldeni a gyerekeinek. Hiaba mindenki azt mondja, hogy kint minden dragabb, de kb csak a szallas, lakas, de mellette siman tudsz felretenni.

2014. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!