Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet önállósodni egy...

Hogyan lehet önállósodni egy fiatalnak a mai világban, ilyen kevés fizetésből? Tényleg kilátástalan?

Figyelt kérdés
Itthon lakom a szüleimmel, 23 éves lányként, ami már egyre kényelmetlenebb, tekintve hogy egy kicsi panellakásban élünk, magánéletem nem sok van. 95 ezret keresek gyári munkával, ami így sem elég semmire, hogy még itthon lakok. Így is inkább nélkülözök, félretenni pedig semmit nem tudok pedig már 1 éve dolgozok. Sok olyan kiadásom van havonta amikről nem lehet lemondani, ezek viszik el a pénzt, szórakozni nem is szoktam járni. A lényeg hogy bárhogy számolom, lehetetlen megélnem ennyiből ha el szeretnék költözni. Még egy kiadó szoba is túl drága nekem, teljesen elszálltak az árak ebben a városban sajnos. Meg hát ez is csak ideiglenesen tűrhető, egy közös albérletben élni idegenekkel. Milesz ha majd gyereket szeretnék pár év múlva? Jobban fizető munkát nem találok egyenlőre, illetve nem vesznek fel, gyakorlat hiányában, ismerősi segítségem sincs. Kérlek adjatok valami tanácsot.
2014. aug. 16. 15:24
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Herdálod a pénzt,így nem is fogsz önállósodni soha.A kiadásaid fele baromság,és teljesen felesleges.Más emberek ennyi fizuból fent tartanak egy kis lakást,meg élnek,neked magadra van csak gondod,mégsem tudod beosztani A hiba benned van.
2014. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Ismered azt a mondást, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér? Amiket felsoroltál egyik sem létszükséglet, 95ezerből elsősorban azokat kellene kihozni. Ennyi pénzből igen luxus a kontaktlencse (ott a szemüveg is...), a szolárium, a cigi, az állatartás, stb. Ha ilyen igényeid vannak akkor bizony meg tenni kell érte, hogy jobb körülmlnyeid legyenek, tessék nyelvet tanulni, külföldre menni, olyan szakmát tanulni, amire kereslet is van, stb. Ott az internet, necsak a gyakorikerdesekre használd...
2014. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
83%
A felsoroltak közül, ami nem hülyeség, az a net, a telefon, az állattartás költségei, meg esetleg a kontaktlencse. A cigi, energiaital, szoli orbitális baromság, a kocsi ezzel a bérrel csak pénztemető, a szoli ennyiért meg kész vicc. Nem vagyok nálad sokkal idősebb, 26 éves vagyok, de én is azt látom, hogy tényleg hülyeségekre költesz, és ezért nem jutsz egyről a kettőre. Otthon lakva az, hogy nem tudsz 95 ezerből félretenni, röhejes. Szokj le a cigiről meg a szoliról, ne szlapálj annyi energiaitalt, add el a kocsidat, és máris lesz havi 30-40 ezred pluszban. A férjemmel én olyan 200-250 ezerből élek, lehetne kocsink, de nincs, mert nem használnánk annyit, hogy megérje. Ha havi 8000-ért tankolsz bele, és csak ennyit mész, neked is többe kerül a fenntartás, mint amennyire ki tudod használni. Nagyon kevés a fizud, de olyan dolgokat tekintesz alapszükségletnek, amiket más dupla ennyi fizetésből sem feltétlenül.
2014. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

4 óráért kapok 80-t+2 családit a gyerekek után az 26.5, ebből kell egy felnőtt és két gyereket fenn tartani...

Egyéb kérdés?

És érdekes szépen vagyok sminkelve, valahogy nem fogy olyan űbergyorsan, hogy havonta elfogyjon, a tisztálkodó szerek sem úgy fogynak.

Szolizni nem járok, most nincs körmöm, de volt egy darabig(csak hazavágta a normál körmöm) a hajam épp növesztem azért nincs se melír se vágás, amíg a rövidet preferáltam, addig 3havonta mentem fodrászhoz, és érdekes számlák pipa kaja pipa, ruhák pipa...

Annyi, hogy idén nem voltunk nyaralni, más kellemetlenség nincs.

Szóval neked a majd 100-egymagadra rezsi és minden nélkül kicsit nagyon sok sok sok feleslegre megy el.....

2014. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
29%

Én is 23 éves vagyok, két éve lakom együtt a barátommal.

Szerintem úgy tudnál önállósodni, ha összejönnél valakivel és összeköltöznétek. Egyedül biztos nehéz. Én még tanulok, nem keresek semmit, viszont viszem a háztartást. Jobb ötletet nem tudok, hiába mondhatnám hogy keress többet. Illetve ha már ilyen rossz munkád van, képezd magad mellette. Tanulj amíg csak lehet.

2014. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Tehát elk*rsz havi 95000-et a semmire és sírsz, hogy nem tudsz félretenni. Ha akarsz valahova jutni tegyél félre és kezdj magaddal valamit, tanulj valamit, vagy szórd el az egészet úgy, ahogy eddig, viszont akkor 50 évesen sem fogsz többet keresni. Más lehetőség nincs, lehet, hogy nem tetszik, de ez van, az élet nem kívánságműsor.
2014. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a költségek közt semmi olyasmit nem írtál, hogy beleadsz otthon a rezsibe. Tehát eltartanak, a fizudat meg elszórod hülyeségekre. Így nem is fogsz tudni megélni. Le kellene mondanod a felesleges dolgokról, pl cigi, szoli, energia ital. Kocsi helyett bérlet. Akkor talán félre is tudnál tenni vmennyit. Gyereket meg inkább ne vállalj, ha a cigiről meg a többiről nem tudsz lemondani.
2014. aug. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy nem akarsz aszkéta módon élni 23 évesen, de akkor vagy keress más munkát, vagy tényleg változtass... 4000 ft energiaitalra nagyon sok, van belőle olcsó is (100 forintosak, több fajta is), ha minden nap innál még az is csak 3000 ft lenne egy hónapra, tehát ha hétvégén is innál, pedig gondolom arra nincs szükség, mert azt mondtad munka előtt kell. Cigire 15000 forint nagyon sok, mennyit szívsz el egy nap?? Ha 1500ért veszel egy dobozt, az is 10 doboz havonta, 30 napra, napi 6 szál... Biztos tudnád csökkenteni. (De ha olcsóbbat szívsz, akkor meg még több ugye.) 5000 ft is sok szerintem csak szolira, ilyen körülmények között. A BKV bérlet 10000 ft lenne egy hónapra, gyanítom olcsóbb mint a kocsi.


Vagy nagyon össze kell szedned magad és igen, lemondani jó pár dologról ha el akarsz költözni, vagy új munkát kell keresned.

2014. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

# 35/38


Szóval az az önállóság ha szülők helyett barát tartja el :)

2014. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Előző: Természetesen nem anyagi önállóság, de mindenképp önállóság. Ciki vagy nem, mielőtt összeköltöztem volna a barátommal egyszer sem főztem, azt se tudtam hogy működik a mosógép és hogy kell befizetni a számlákat, stb. Most már önállóan vezetem a háztartást és elintézem a dolgaimat. A szüleimtől is függök anyagilag, de önállónak tartom magam.
2014. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!