Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet önállósodni egy...

Hogyan lehet önállósodni egy fiatalnak a mai világban, ilyen kevés fizetésből? Tényleg kilátástalan?

Figyelt kérdés
Itthon lakom a szüleimmel, 23 éves lányként, ami már egyre kényelmetlenebb, tekintve hogy egy kicsi panellakásban élünk, magánéletem nem sok van. 95 ezret keresek gyári munkával, ami így sem elég semmire, hogy még itthon lakok. Így is inkább nélkülözök, félretenni pedig semmit nem tudok pedig már 1 éve dolgozok. Sok olyan kiadásom van havonta amikről nem lehet lemondani, ezek viszik el a pénzt, szórakozni nem is szoktam járni. A lényeg hogy bárhogy számolom, lehetetlen megélnem ennyiből ha el szeretnék költözni. Még egy kiadó szoba is túl drága nekem, teljesen elszálltak az árak ebben a városban sajnos. Meg hát ez is csak ideiglenesen tűrhető, egy közös albérletben élni idegenekkel. Milesz ha majd gyereket szeretnék pár év múlva? Jobban fizető munkát nem találok egyenlőre, illetve nem vesznek fel, gyakorlat hiányában, ismerősi segítségem sincs. Kérlek adjatok valami tanácsot.
2014. aug. 16. 15:24
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
A cigit énis tudom, már próbáltam leszokni, eddig még csak csökkenteni sikerült az adagot, ez a havi összeg amit írtam már a kevesebb verzió, nem úgy mint pár éve. Energia ital azért kell hogy ébren maradjak ennyi alvás mellett, és tudjak normát teljesíteni, a kávét nem bírja a gyomrom. Úgy érzem így is spórolok már, sokmindenről lemondtam kb minden szórakozásról, ami elég fura ennyi idősen, ruhából cipőből is csak kínaist szoktam venni, tisztálkodási szerekből sokminden nagy áruházak sajátmárkás terméke. Azért tényleg mindenről lemondani és kenyéren vízen élni nyilván nem szeretnék.
2014. aug. 16. 17:25
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

"Energia ital azért kell hogy ébren maradjak ennyi alvás mellett, és tudjak normát teljesíteni, a kávét nem bírja a gyomrom."


De az energiaitalt igen...?

2014. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező ott a nap ingyen és nem lesz hulla színed.
2014. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
És hol napozzak a panelban? Strandra nem szoktam járni, nem szeretek az alakom miatt. Ha pedig elmúlik a nyár, már nem is aktuális az ötlet. De látom itt a válasz adók 90% a kötözködésből, rosszindulatúan ír, szóval nem is fogok az ilyeneknek magyarázkodni. Azért kíváncsi lennék a sok " mióta létszükséglet ez meg az, mondj le mindenről és csak vegetálj" típusú válaszadó mégis milyen színvonalon él, vajon ők is megelégszenek ilyen élettel saját maguknak?
2014. aug. 16. 17:41
 25/45 anonim ***** válasza:
83%
kérdező, én pl. nem, ezért tanultam tovább értelmes szakon, hogy tudjak venni magamnak dolgokat.
2014. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj kérdező, mi a flrjemmel azért visoznylag okésan keresünk, 600 ezer felett, van saját lakásunk is, szóval nem kell albérletre se költeni, mégse pazarolok ilyesmikre, hgy cigi, energiaital, szoli... Én is dohányzom, de nagyon keveset, 2 doboz max 1 hónapban. Energiaital? Ennél nagyobb baromságra nem is lehetne költeni a pénzt. Szoli 5 ezerért? Ezis sok nagyon. Én is fehér bőrű vagyok, és ki nem szarja le? Ez csak az utóbbi év marhasága, hogy a fehér bőr csúnya.

Szóval egyből itt van 25 ezer megspróolás, amiből már nagynehezen el lehetne költözni.

2014. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
*Utóbbi évek
2014. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Én azon lepődök meg, hogy kocsi! Az egy rettenetesen nagy kiadás tud lenni, ha egyedül használod. Ha csak havi 1-2 alkalommal kell egy rövidebb távra utazni, akkor még taxival is olcsóbban kijössz... Az pedig elképesztő pazarlásnak látom, hogy minimális fizetés mellett az ember autót tartson fenn és azzal járjon. Én diákként több mint a dupláját keresem ennek, még sincs pénzem kocsira... De ha lenne, se költenék rá, tekintve, hogy a 4000 forintos BKV bérletnél soha nem lesz olcsóbb. De még a 10000-es felnőtt bérletnél sem, ezt garantálom.
2014. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez egy furcsa anomália egyébként, hogy a rosszul kereső embereknek szinte mindig van kocsija... A szüleim pl. rosszabbul keresnek mint én, és tizenéves koruk óta van kocsijuk kb. Rengeteg ismerősöm van aki phd-t végzett, stb. milliót közelitő összegeket keresnek havonta, és nincs kocsijuk, mert minek, ha van tömegközlekedés meg kerékpár? Van egy ismerősöm, aki külföldi cégeknél is volt vezérigazgató, egy villában él, de ettől még zötykölődött minden reggel velünk a buszon... Mivel az nem csak hogy olcsóbb, de nagy áldás is, hogy nem neked kell vezetni, mivel az úton van időd olvasni, zenét hallgatni, relaxálni, ismerősökkel beszélgetni, stb. Mig, ha vezetsz, ezt az időt elbukod. Ő csak akkor járt kocsival, ha sietni kellett valahova, vagy sok meetingje volt irodán kivül, mert akkor ugye illik drága autóval mutatkozni.
2014. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az igényeidet a pénzhez igazítod, többet keresnél más lenen hirtelen nagyon szükséges. Nem hiszem hogy pár éve rezsin felül szüleid havi 95 ezret költöttek rád mégis megéltél és nem hiszem hogy rosszul.

.

2014. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!