Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok....

Nagyon tanácstalan vagyok. Valaki segítene? :/

Figyelt kérdés
Az életem 2 éve kezd teljesen szétesni. De az egész a gyerekkoromban kezdődött. Anyám és apám állandóan veszekedtek, 3 évesen láttam apám utoljára, rám sem nézett, elhagyta a családot egy másik nőért. Anyám elköltözött 10 éves koromban az ország másik végébe, jobb esetben egy évben 1x láttam. De a kisgyermekkoromban már ivott, balhézott, nagymamámmal laktunk, már elbújtam előle mikor hazajott, hogy ne halljam a veszekedést, ne is lássak semmit. Ettől függetlenül szerettem és józanul teljesen jó anyuka volt. Azóta is ugyanígy van minden. Apám meghalt már lassan két éve, hiába nem ismertem, megvoltam azzal a tudattal hogy nincs apám, mégis rossz volt hogy már nem is lesz újra. Nagymamám nevel, kiskoromban gyámság alá vett, de már 20 éves vagyok. Sajnos már 80 éves, így leginkább csak a szeretetével tud segíteni rajtam. De én ezt nem érzem vagy nem tudom mi van velem, hangulatingadozásaim vannak, senkiben sem tudok teljes mértékben megbízni. Ez nagyon rosszul esik neki, de nekem is ha belegondolok hogyan bánok vele, nem ezt érdemli. 2 éve anyám beteg lett, majdnem meghalt, de felépülnie azóta sem sikerült teljesen. Most is külföldön lakik, csak interneten tartjuk a kapcsolatot és postán. Egyetlen igaz barátom van/volt, de 1 hónapja felém sem néz. A legtöbb barátnőm elüldöztem magamtól a hangulatvaltozásaimmal. A legutolsó barátnőm volt a legmegértőbb velem, folyamatosan hajtotta, hogy menjek pszichologushoz, de én beértem egy vele való mélyenszántó beszélgetéssel is, nekem az is sokat segített. Pszichológusra énis gondolok már pár éve, de nem szántam rá magam, mert mindig volt aki meghallgatott, és pénzem sem lenne rá. Már tényleg mindenkit elüldöztem a viselkedésemmel, és nem tudom mi tévő legyek. Nagyon szeretnék kilábalni az eddigi életemből, valami kiutat találni, már az öngyilkosságra is gondoltam, de a napokban tudtam meg, hogy anyámnak volt fiatalkorában 2 kísérlete, ezért kezdtem meggondolni magam, de már megint erős bennem ez a vágy. Már kisebb koromban megfogadtam, hogy egyáltalán nem akarok hasonlítani a szüleimre, mert csak a fájdalomra emlékszem, és én nem tudnám elnézni, hogy magára hagyom a saját gyerekem. Sajnos már senkivel nem tudom ezt megbeszélni, nagymamám nem is tud a dolgok nagy részéről, nem akarom felzaklatni, ezért inkább ide írtam. Csak valami tanácsot kérnék, hogy mit tegyek. Tanulok rendesen, nyári munkán is vagyok, ezen a részén az életemnek úgy érzem, hogy rendben van minden. Elnézést kérek, hogy hosszú lett, de így is elég rövid a teljes történethez képest. Köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni!

2013. júl. 25. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
megtudlak érteni én már túl vagyok két öngyilkossági kísérleten...a mai napig nem értem miért nem sikerült, sőt az orvosok is tanácstalanul állnak, na de nem is ez a lényeg. mára van párom, van munkám, talán...talán helyre állt az életem bár még mindig megfordul a fejemben h jobb lenne itt hagyni ezt a világot, de már van egy személy aki miatt mindig meggondolom magam.
2013. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nézd nem könnyű elhiszem (hasonló de szerintem rosszabb életem volt) de ezeken a sérelmeken túl kell lépni, magyarul belesz@rni a multba.a jövő a lényeg amit te alakitasz ki magadnak.persze hogy nincs senki melleted ha begubozva ülsz egy sarokba és sajnálod magad. Próbáld ki: felejtsd el a múltat egy orára, képzeld azt hogy egy teljesen átlagos családból vagy, menj ki az utcára, de ne feledd a pozitiv hozzáállást. Meglásd máshogy fogod érezni magad. Nekem ez az állarc segitett túl jutni egy nehéz időszakomon....
2013. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm! első: nekem is volt eddig valaki aki megértett és tartotta bennem a lelket, de elüldöztem őt is

második: eddig volt mellettem valaki egész életemben, ha nem barát, akkor barátnő és fordítva, de most először érzem azt, hogy nincs senki mellettem

2013. júl. 25. 22:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is olyan idős vagyok mint te, és tudom min mész keresztül.

Nekem is szörnyű gyerekkorom volt, régebben fel sem fogtam az egészet,de mostanában kezd rajtam kijönni a gyerekkoromban történtek.mármint gondolom, hogy az miatt lehetnek ezek.

Sokszor akartam már elmenni orvoshoz, mert valamilyen szinten beteg vagyok lelkileg.Állandó hangulatingadozásaim vannak, lassan már nem normális, gyorsan kiakadok, azonnal felkapom a vizet, és van, hogy sírok a gyerekkorom miatt is.A lelkem mintha egy odvas fa lenne, ha valaki mond valamit(megjegyzésként,nem rossz indulatból, már elvan baszva a napom, és sírás kerülget stb stb)

Én is akartam már öngyilkos lenni, nem egyszer..de gyáva voltam hozzá.

Sajnos segíteni nemtudok Neked kedves kérdező, de tudd, hogy nem vagy egyedül és egyszer minden jó lesz(én még hiszek a csodákban..)

Ne vess véget az életednek, hisz biztos nem véletlen jöttél világra, a múltról nem tehetsz, elfelejteni sajnos nem lehet,megváltoztatni se és persze piszok nagy lelkierő kell mindenhez.

Én bízok benne hogy rádmosolyog a napsugár és az élet is:)

2013. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, engem is elhagytak a szüleim hamar, nem okból tették, anyám rákos volt és meghalt mikor 2 éves voltam. Apámat 14 évesen vesztettem el. Most 18 éves vagyok, van nevelőanyám, de ő amilyen. Fárasztó az élet és sokszor nem vidám és örömteli hanem szomorú és keserű. Ebbe belekell törődnöd és azon lenni hogy később neked és a családodnak minnél jobb legyen. Én nem próbáltam meg öngyilkos lenni, számomra az egyet jelentene azzal hogy feladom. Nem vagyok a világ legokosabb embere, de próbálok jól tanulni hogy később jó munkám legyen és boldog családom.

18/F

2013. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
23:15 - köszönöm! a volt barátnőm váltig állítja, hogy a gyerekkorom miatt vagyok ilyen és én is erre tippelek. hasonló jókat kívánok én is Neked, remélem tényleg vannak csodák
2013. júl. 25. 23:20
 7/14 A kérdező kommentje:
23:18 - köszönöm Neked is! azon vagyok, hogy jobb legyen minden, de egyedül nagyon nehéznek tűnik, és az is szerintem
2013. júl. 25. 23:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Fejezd ki mamádnak h értékeled h melletted volt és noktam nekik venni spontán ajándékokat csak úgy ,én legalábbis számbavenném ezt is.Az életfelfogással énis hadilábon állok nekem se voltak meg azok a családi dolgok amik könnyebbé tehették volna az előttem lévő időket.Mármint az apaprofil hiányzott sztem.Néha aztérzem h sírnom kéne de nemtom mért évek óta nem sírtam,lehet jobbelnne.Na de jól eltértem ,én igyekszem úgy felfogni az életet h az enyém egyszer van és ha már öngyilkosságon gondolkoztam inkább arra gondoltam inkább úgy élek mint akinek nincs vesztenivalója persze nem olyan formában h "jobblábam a gázon bal a jobbon" csak h az élet ajándék és vagy elpocsékolod vagy úgyélsz h ha meghalsz nyomot haggy másokban de ne azzal h -azis öngyilkos lett,hanem h jó ember volt.Aza baj ha ezt írásban nembirom kifejezni amit éreztetni szeretnék ,de ne feszengj igyekezz h jóember légy.
2013. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem amit mondani akarsz. igyekezni fogok, eddig is próbáltam, megígértem magamnak hogy "na most változtatok", de sosem jött össze, úgy érzem már nagyon itt az ideje pedig ennek. köszönöm Neked is!
2013. júl. 25. 23:32
 10/14 anonim ***** válasza:
A változásokat kásöbb fogod átérezni amikor idősebb leszel és már megtudsz majd állni rendesen a lábadon, mert van munkád. Sajnos a mai világban az érzelmeinket elkell nyomni egy kicsit, ha nem nagyon, mert így nem jut előbbre az ember. Szerintem írd le egy lapra vagy egy füzetre amin változtatni akarsz és rakd el egy olyan helyre amire emlékezni fogsz és mondjuk 5 év múlva vedd elő és nézd meg min sikerült változtatnod. Én pl ezt csinálom25 évesen előfogom venni és megnézem min sikerült változtatnom és min nem.
2013. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!