Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kevés amit hazaadok?

Szerintetek kevés amit hazaadok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van biztos állásom, közalkalmazott vagyok. A bruttóm 124 e ft- amiből kb 81 e ft nettó marad meg nekem. Illetve plusszban kapok 20 e ft-t és 5.000 ft étkezési utalványt.


A munkámból származó jövedelmem 81 e ft.


40.000 e ft és 5.000 erzsébet étkezési utalványt szoktam hazaadni. A 20 e ft-t a tartós betegségemre kapom.


Így jövök ki havi szinten, hogy marad nekem 60 e ft. Anyám állítása szerint 130 e ft a nyugdíja.


De mindig azzal jön, hogy jóval többet kellene adnom. Merthogy azt szeretné, ha a fizetésem 70-80 %-t adjam oda vagy akár az egészet. Votl mikor 55 e ft-t adtam haza, azzal sem volt megelégedve.Havi szinten 25 e ft-t törlesztek az autóra, ami nem nagy összeg, mert egy rokonnak tartozom és közel 120 e ft-tal tartozom neki (ami pár hónap alatt vissza tudok fizetni).


ÉN szívesen adok bele a kasszába és be is segítek. Nem járok el sehová, nincs barátnőm. Sokszor a munkahelyemre vitt ennivalót én veszem meg. PErsze amikor marad főtt étel abból viszek ebédre. Van egy kisautóm.


25 éves vagyok. Időnként szétszórt, de soha nem mondok nemet arra, hogy megcsináljak itthon dolgokat (mondjuk kb 50-60 négyzetméteres lakásunk van). Igen néha soká csinálok meg ezt azt, vannak hibáim nem vagyok tökéletes.


De igazából sehová nem tudok elmenni, nem iszom, nem drogozom, nem bulizom stb.



2014. dec. 10. 11:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Aztán hazaadtad, akkor meglesz a családi béke :) :D
2014. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Nem kevés, amit hazaadsz.

Mi 4-en élünk együtt, a szüleimmel és a bátyámmal. Bátyám is velünk él, ő az ennivalót magának fizeti, a bérletet is + a rezsibe ad bele 25 000Ft-ot (én még nem dolgozom).

Szerintem úgy az igazságos, ha a rezsit meg az ennivalót annyifelé elosztva fizetitek, ahányan együtt laktok.

2014. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Mielőtt még valaki azt hinné, hogy éretlen, nyomorult ember volnék, az nagyot téved.


Egyszerűen arról van szó nehezen találom meg a dolgokat a világban, ha kétszer annyit keresnék, sokkal többet adnék haza- sőt ha talánék másodállást, akkor annak a jövedelmét oda is adnám egy az egybe, meg kicsit a fizetésemből.


Némileg zavar ez az egész dolog, de mint írtam, lehet többet adok neki.

2014. dec. 10. 12:07
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

"MErt ha elmegyek albérletbe, ott bármikor kirakhatnak és az hosszú távon nem megoldás."

Akkor szerinted az a megoldás, hogy 30-40 évesen is a szüleiddel laksz? Ha nem jársz el sehová elég kicsi az esélye, hogy találsz magadnak egy párt. Vagy, ha olyan párt találsz akinek nincs lakása, akkor a szüleidnél maradtok, mert az albérletből kirakhatnak?

Egy normális bérleti szerződéssel nem tudnak csak úgy kirakni. Ez csak üres kifogás. Egyszerűen kényelmes neked ez az élet. Akkor viszont fizess csak nyugodtan. De így aztán biztos, hogy nem fogsz egyről a kettőre jutni. Megsúgom neked, hogy a mai világban az albérlet sokkal biztosabb, mint egy saját lakás egy olyan fiatalnak, mint te vagy (ha a szülői fészket nem tekintjük). Mert albérletet bármikor találhatsz másikat. Viszont hitelt nehezen kapsz lakásra, ha kapsz is akkor pedig retteghetsz attól, hogy mi van ha mégsem olyan biztos az az állás, nem tudod fizetni a törlesztőt és elveszíted a házad. Mondjuk gondolom akkor azonnal szaladnál vissza a családi fészekbe. De ha valaki ennyire parázik, akkor maradjon csak otthon. Legyen anyuci pici fia, vagy egy vénlány.

Nem tudom, hogy vidéken vagy fővárosban laksz-e, de abból, amit haza adsz egy vidéki albérletet simán fenn lehet tartani. Ezt tapasztalatból tudom. 24 évesen kezdtem el dolgozni és 2 hónap múlva már költöztem is albérletbe. A havi 90-95 ezer forintból (cafateriával együtt) gazdálkodok havonta. Albérletben lakom, szerény körülmények között, de meg van mindenem amire szükségem van. Ha azt mondják egy hónap múlva költöznöm kell, akkor költözöm. Saját lakásra esélyem sincs, hacsak nem nyerek a lottón (ezzel minden 20-on éves így van, akinek nem milliomos a szülei vannak) Amit csak tudok félre teszek, hogy legyen spórolt pénzem, ha esetleg beütne a baj akkor is legyen B terv. De az, hogy a szüleimmel maradjak, vagy a szüleimhez fussak vissza, ha baj van meg sem fordul a fejemben. Az tényleg csak a leg-leg-leg-legvégső megoldás lenne.

Szóval törődj bele, hogy elveszik a pénzed, vagy kezdj saját életet. Szinte biztos vagyok benne, hogy ha azt mondanád, hogy el akarsz költözni és el is költöznél eleinte aggódnának a szüleid és le akarnának beszélni, de látják, hogy boldogulsz egyedül még támaszt is nyújthatnak (olyan mértékben amiben te elfogadod).

2014. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kevés.
2014. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 14-essel, egyik napról a másikra nem raknának ki az albérletből sem, meg amúgy sem olyan nehéz általában másikat találni. Probléma akkor van ha elveszted az állásod.
2014. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valaki felnőttként a szülői házban él, úgy lenne a helyes, ha közös kasszán lenne a szülővel, amennyiben ilyen kis bevéteről van szó mindkét fél részéről. Az összes bevételből kellene fedezni az összes kiadást és ha marad, akkor a megtakarításnak is közösnek kellene lenni, vagy azt igazságosan el kellene osztani.

Te most fiatalként nyilván úgy érzed, hogy alig marad valami a fizetésedből, mert csak 60 eFt marad a tiéd, de anyukádnak valószínűleg még ennyi sem marad, pedig ő jóval nagyobb összeggel járul hozzá a háztartáshoz, ráadásul megkímél az albérleti díjtól.

2014. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok ebben segíteni,hogy leírom négy embernek mennyiből jön ki a havi kiadásai:


Kaja:160.000ft(nem szűkösen)

rezsi télen:72000 ft

egy főre eső kaja-rezsi:58.000 ft.


Szóval sztem kb eleget adsz,vagy told meg egy 10000-el.

2014. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

ÉRtem, elfogadom az álláspontjaitokat, mert van bennük igazság.


Tény, nekem is be kell fizetni a kasszába, amit el is fogadok.

2014. dec. 10. 12:32
 20/30 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy ha lenne másodállásod, azt is haza adnád. Azzal nincs gond, hogy adsz, csak szerintem spórolhatnál magadnak pénzt. Egyszer el kell költöznöd.


Én mikor elkezdtem dolgozni otthon laktam, 2 és fél évig. Adtam haza is, de tettem félre is. Utána elköltöztem otthonról a fővárosba és azóta is eltartom magam és külön élek.

Persze, hogy kényelmes otthon, de az ember sokkal többet tanul, ha elköltözik és tényleg saját magát tartja el. Ez az igazi felnőttség.

Ha mondjuk lenne indokod, hogy azért laksz otthon, mert gyűjtesz és vannak terveid, az más lenne.

2014. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!