Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kevés amit hazaadok?

Szerintetek kevés amit hazaadok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van biztos állásom, közalkalmazott vagyok. A bruttóm 124 e ft- amiből kb 81 e ft nettó marad meg nekem. Illetve plusszban kapok 20 e ft-t és 5.000 ft étkezési utalványt.


A munkámból származó jövedelmem 81 e ft.


40.000 e ft és 5.000 erzsébet étkezési utalványt szoktam hazaadni. A 20 e ft-t a tartós betegségemre kapom.


Így jövök ki havi szinten, hogy marad nekem 60 e ft. Anyám állítása szerint 130 e ft a nyugdíja.


De mindig azzal jön, hogy jóval többet kellene adnom. Merthogy azt szeretné, ha a fizetésem 70-80 %-t adjam oda vagy akár az egészet. Votl mikor 55 e ft-t adtam haza, azzal sem volt megelégedve.Havi szinten 25 e ft-t törlesztek az autóra, ami nem nagy összeg, mert egy rokonnak tartozom és közel 120 e ft-tal tartozom neki (ami pár hónap alatt vissza tudok fizetni).


ÉN szívesen adok bele a kasszába és be is segítek. Nem járok el sehová, nincs barátnőm. Sokszor a munkahelyemre vitt ennivalót én veszem meg. PErsze amikor marad főtt étel abból viszek ebédre. Van egy kisautóm.


25 éves vagyok. Időnként szétszórt, de soha nem mondok nemet arra, hogy megcsináljak itthon dolgokat (mondjuk kb 50-60 négyzetméteres lakásunk van). Igen néha soká csinálok meg ezt azt, vannak hibáim nem vagyok tökéletes.


De igazából sehová nem tudok elmenni, nem iszom, nem drogozom, nem bulizom stb.



2014. dec. 10. 11:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen költöztem fel Pestre, első dolgom volt hogy főiskola mellett találjak állást, 8 órában helyezkedtem el, mondanom se kell mennyire nehéz volt így a főiskola, szüleim sose támogattak anyagilag, még a felutazást is 1edül kellett megoldanom és minden alapvető dolgot felcipelnem autó nélkül. A főiskolán lett egy nagyon jó barátnőm így lett kivel megfelezni az albérletet és a rezsit. Sose kerestem 100e nél többet, de fenntartottam egy albérletet én fizettem a rezsit kaját utazást bérletet könyveket jegyzeteket és tudtam hogy a szüleim támogatására ha baj van sem számíthatok ezért ha csak 5-10e ft-ot is de nagyon igyekeztem még így is félretenni. Sose éheztem, normális kajákon éltem (magam főztem és hál az égen jól tudok) és még mozira is maradt pénzem. 19 évesen! Szóval én az ilyen kifogásokat sose értem és én nem közalkalmazott voltam, ami kb egy atombiztos állás és mellette még főiskolára is jártam. Tegyél félre kaucióra és lépj le, különben sose fogsz előrébb jutni.


31/N

2014. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
74%

Beszéld meg anyukáddal, hogy hónap elején mutassa a számlákat, mindegyiknek odaadod pontosan a felét.

Kaját meg intézzétek külön, akár vehetsz is magadnak egy kis hűtőt.

Így mindenki úgy osztja be a pénzét, ahogy akarja.

Autó a betegséged miatt kell a közlekedéshez? Mert egyéb esetben luxus ekkora fizetéshez képest, bármilyen kicsi is.

2014. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem lenne kevés, ha én lennék az anyád.:-D Főleg ennyi pénzből.

Én az ő helyében inkább arra noszogatnálak, hogy keress valami normálisabb állást, akár tanulj is hozzá, mert brutál kevés, amit keresel. :-( Biztos nem követelőznék, hogy többet adj... Ja és miután találtál egy jobb munkát, azután inkább elköltöznék, s akkor hazaadni sem kell XD (Tudom, sóher vagyok, de tuti jobban járnél vele, és 130 rongy nyugdíjként nagyon nem kevés).

2014. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%

Az eddigieket olvasva, látszik, hogy zsír normális vagy. Abszolút nem kevés amit leadsz. Nem vagy önző, az Anyukádnak kéne támogatnia Téged azzal, hogy minél kevesebbet fogad el (amennyire tényleg szükség van), hiszen így fiatalon, ebben a szar helyzetben hogyan tudnál anyagilag fejlődni, félrerakni, stb...

Mint szülőnek, támogatni kéne a lányát, neki kéne elgondolkodni, hogy önzetlen-e?!

2014. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.


Nem kell hogy támogasson engem, hiszen felnevelt. Ebből szeretnék valamennyit visszaadni. Ez így korrekt.


Sajnos nagyon nem találom a világban a helyem. Mindigis nagyon zárt rendszerben éltem. ŰÓvodás korom óta kollégista voltam. Amikor hazajöttem hétvégékre, nagyon kevés emberrel találkoztam. Amikor itt jártam suliban szintén. Nincsenek barátaim, csak munkatársaim. Az emberekkel amúgy jól kijövök.


Ne mtalálom a helyem és nem tudom mit hogyan csináljak. Nem is beszélve arról, hogy ő a nevelőanyám. Csak ő nevelt.


Azt hiszem sok hiányosságom van, nem tudom hogyan pótolni ezeket.

2014. dec. 10. 14:01
 26/30 anonim ***** válasza:

Én mikor otthon laktam,és 90e volt a nettóm,plusz 6e bözsit,letettem édesanyámnak ebből 40-et,ami úgy ahogy van vissza adott. Azt mondta inkább ha ezt tudom nélkülözni,akkor tegyem félre..

Most beszéltem erről vele valamelyik nap telefonon,és mondtam,hogy 37körül van a rezsink a férjemmel. Erre mondta,hogy látod,te meg 40-t akartál adni évekkel ezelőtt nekünk..

Az én szüleim sose értették miért kell "elvenni" a gyerek pénzét.

A férjem szülei a másik kategória. Férjemnek 23!! éves koráig az apja bankszámlájára ment a fizetése,és kapott belőle 35ezret,amiből még fizesse ki a bérletet,meg a telefonszámláját,stb.. olyan 80-t tettek el a szülei.

A kérdésem,miért is? Szerintem az nagyon sok..

PErsze ezzel nem azt mondom,hogy az én szüleim csinálták jól,hogy nem kellett adnom semmit.. az ő szülei így nevelték a pénz értékére,de szerintem az túlzás volt..

Egy mindkettőnek megfelelő határ kellett volna,kb 25-30ezer ft..

A nulla kevés,a 80 rengeteg.

Kérdező,nem adsz haza keveset!Menjél bulizni barátkozz,és kezdj el élni,költözz össze haverokkal..

2014. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
Én sem vennék el egy fillért sem a gyerekünktől, de én 300 eFt keresek, a férjem meg több, mint fél milliót. Egy egyedülálló nyugdíjas hölgytől, akinek hitele is van és gyógyszerekre is költeni kell nem várható el, hogy akár csak részben is eltartsa a felnőtt, dolgozó gyerekét. Márpedig amit a kérdező jelenleg hazaad nem hiszem, hogy fedezi a rá eső költségeket. (Bár ez nagyban függ attól is, hogy mit fizet az anyuka, de számomra a kérdésből az derül ki, hogy az étkezést is nagyrészt ő állja.)
2014. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"MErt ha elmegyek albérletbe, ott bármikor kirakhatnak és az hosszú távon nem megoldás."


De miért? A tulajdonosnak, vagy főbérlőnek nem az a lényeg, hogy ott legyél te vagy akárki és fizessen a kégliért?

Ha kirak, akkor nincs bevétele.


Ennyi erővel otthon meg rádgyullad a ház, vagy nem tudom.


Ha mégis kiraknának egy albérletből, hát elmész egy másik helyre és kész.

2014. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
65%
Nos, ha már többen azt írták, rosszabbul jönnél ki albérletben: Mi netto 100-ból élünk ketten, Budapesten, 50nm-es, két szobás lakásban, zöldövezetben, fél órára a belvárostól. Bérleti díj, rezsi, közös költség, telefon, internet, gáz, víz, villany, bérlet, kaja, szórakozás kijön belőle. Nyáron tudunk félretenni, télen a fűtésszezonban pont kijövünk. Én nem látom indokoltnak, hogy többet adj haza, inkább elgondolkodnék azon, miért célja anyádnak, hogy soha ne kezdhess önálló életet.
2014. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem reális, amit hazaadsz. Ha nyugtalanít nézzétek át a havi kiadásokat, és a fix költendőt felezzétek. Kb. ugyanide juthattok.

De ha téged így is nyugtalanít a helyzet, akkor írasd a nevedre a két nagyobbik számlát, és csinálj egy-egy havi nagybevásárlást.

Ha segíteni akarsz anyukádnak, inkább indíts a saját nevedre egy lakástakarékot, ami felújításra, vagy a saját külön indulásodra is jó lehet majd pár év múlva.

Valami nekem azt súgja, te vagy a megfontoltabb. Semmiképp se költsétek el mindkettőtök fizetését havi szinten. Muszáj, hogy legyen tartalékod, és ennyiből két emberre azért ki kell jönni annak is.

2014. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!