Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El lennék kényeztetve?

El lennék kényeztetve?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok,egyke,csak márkás ruháim vannak,okostelefon,mindig külföldön nyaralunk 1-2 hétig,egy sulis több mint százezres útra simán elengednek,amit szeretnék azt nagyrészt mindig megkapom.de emellett kitűnő tanuló vagyok,és értelmes..de a suliban is népszerű.ezt nem dicsekvésből irtam le,csak pár napja egyik ismerősöm a fejemhez vágta hogy egy elkényeztetett p*csa vagyok..olyan rosszul érzem magam..ez igaz?a szüleim csak mindent meg szeretnének nekem adni..
2014. dec. 13. 12:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja,és lány vagyok..
2014. dec. 13. 12:59
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Teljesen normális vagy!:)

16/l

2014. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát tudod ez olyan, hogy akinek nem telik erre, annak elkényeztett vagy, akinek meg igen, annak normális.


Nem igazán értem, hogy ha a szüleid jól keresnek, miért ne mennétek külföldre és miért ne vennének márkás ruhát.


Az elkényeztettség ott kezdődik, hogy az ember mindent megkap, amiért vinnyog.

2014. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem!Akkor van gáz,ha beképzelt vagy,"menőzöl",hogy jaj én bármit megkaphatok,kis csicskák!
2014. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy elkényeztetve, az nem itt kezdődik :) normális vagy, ha nem dicsekedsz ezekkel.
2014. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem villogsz vele,nem vagy nagyképű,és nem dörgölöd ezt a szegényebbek orra alá akkor nem vagy elkényeztetett,csak szerencsés :) és jól is tanulsz,szóval szerintem nem.
2014. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy az, csak egyesek irigyek rád.
2014. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Miért vágta a fejedhez? Mi volt az előzménye? Egyébként akkor, ha nem villogsz a márkás gönceidben, nem nézed le azt, akinek nincs annyi pénze, és nem vágsz fel a drága cuccaiddal, és a külföldi nyaralásokkal, akkor nem.
2014. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Két dolgot nem értek:

Mi köze van az anyagi körülményeknek és a tanulmányi eredménynek az elkényeztetettséghez?

A másik, hogy ezekből a mondatokból hogyan tudja leszűrni bármelyik válaszoló is, hogy el van-e kényeztetve vagy sem a kérdező?


Úgy látom, hogy totális a fogalomzavar. Egy szegényebb körülmények között élő gyerek is lehet elkényeztetett. És ezekből a mondatokból nem lehet megállapítani, hogy az vagy sem. A nagyképűségnek se sok köze van hozzá.

2014. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Ennyi leírásból nehéz megállapítani, hogy elkényeztetett vagy-e vagy sem. Azzal nincs baj, ha jobb minőségű ruhát kapsz, ha jobb minőségű ételt eszel és látsz egy kis világot gyerekként is, viszont valóban léteznek olyan tehetős szülők, akik agyonkényeztetik a gyereküket és nagyon sok felesleges holmit vásárolnak neki, amire nincs is szüksége, vagy nem is neki való még. Ha mindig mindent egyből megkapsz és nem kell megtanulnod mondjuk beosztani a zsebpénzed, vagy gyűjteni egy-egy nagyobb dologra, az szerintem rontja az értékrendszeredet.
2014. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!