Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El lennék kényeztetve? (13L)

El lennék kényeztetve? (13L)

Figyelt kérdés
A szüleim mindent megvesznek nekem. Az apple iphone-tól egészen az lcd tv-ig. Lehet műköröm tizenezres cipőim/ruháim. Ennek ellenére viszont jól tanulok. Nem vagyok kitűnő de mindenből 4-es 5-ös vagyok. És tisztába vagyok vele hogy azért hogy én ennyi mindent megkaphassak nagyon sokat kell dolgozni. Szerintem nem vagyok hálátlan. Igyekszem a szüleimnek e lehető legtöbbet segíteni. Viszont vannak néhányan akik emiatt lenéznek. Mármint elkényeztetett libának meg ilyeneknek hívnak. Szerintetek is olyan vagyok? Meg kéne változnom? Jahh és onkológus szeretnék lenni. Imádnék az embereken segíteni. :)
2012. nov. 26. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha egyke vagy, és a szüleid jól keresnek, természetes, hogy elhalmoznak mindennel. Akkor vagy rossz ember, ha visszaélsz ezzel. Amúgy szerintem ne legyen műkörmöd 13 évesen, az idétlen! Nincs itt semmi baj! :)
2012. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

El lennél kényeztetve ? Valójában ezt a kérdés neked kell megválaszolnod.


Az elkényeztetés nem feltétlenül azon múlik, hogy ki mennyi mindent kap meg, hanem inkább azon, hogy miként tud bánni a megkapott dolgokkal, mennyire tudja megbecsülni a dolgait, mennyire igyekszik jól teljesíteni cserébe, stb.


Azt írtad, hogy jól tanulsz és tisztában vagy a szüleid erőfeszítésével azért, hogy neked megadják azt, amit szeretnél. Ameddig ez így marad addig nincs gond.


Mindig is lesznek olyanok, kritizálni fognak téged, mert a világ ilyen. Aki szegény, aki gazdag, aki magas, aki alacsony, aki szőke és aki vörös, mindegyikre nézve lesz olyasvalaki, aki majd talál olyasmit, amivel piszkálni tudja. De az értelmetlen provokálást nem kell komolyan venni.

Semmi gond nincs azzal, hogy a szüleid mindent megadnak neked, ami tőlük kitelik. Hiszen ezért dolgoznak, ezért hajtottak idáig is. Te csak foglalkozz magaddal, a jó tanulási eredményeiddel és használd fel okosan azt, amit a szüleid biztosítani tudnak neked.


Számodra is érthető kell legyen az a tény, hogy mivel mindenki különböző életszínvonalt enged meg magának, ezért számos embernek szemet szúr a tizenezres műkörmöd például [ és még sorolhatnám ezt a példázást ], ennek ellenére azonban mindenki hajlamos arra költeni, ami neki fontos. És ezt sokszor nem kell megváltoztatni. Személy szerint én is ismerek olyan személyeket, akik olyasmire költenek jelentős összeget, ami másnak nem is hiányzik, de különbözőek vagyunk és ezért az igényeink is változóak.

Ha változásra kerül sor, akkor az belülről jöjjön. Ezalatt azt értem, hogy ne másért változtasd meg az elvárásaidat és a kívánságaidat, hanem csak abban az esetben, ha te is úgy érzed, hogy azt akarod. De ha kívánsz valamit, és megtudod engedni magadnak, akkor vedd meg és ne gondolkozz kétszer.


Az élet túl rövid ahhoz, hogy megkérdőjelezzük minden döntésünket mások miatt.

2012. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lennél elkényeztetve, ha nem lennél hajlandó megtenni semmit mások kedvéért meg nyafognál minden apróság miatt. De a jelek szerint ez rád nem érvényes. :) De egy 13 évesen a műköröm szerintem is elég viccesen néz ki. Ebből az aspektusból viszont tűnhetsz elkényeztetettnek a többiek szemében, mert a szüleid minden baromságot megengednek neked. Majd ráérsz kiégett 40-esként magadra ragasztani ilyen vackokat :)
2012. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Igazából szinte nincs is műkörmöm rosszul fogalmaztam. Tehát a helyzet az hogy: mivel gitározok kicsinek kell lennie a körmömnek. A tanárom eleinte azt mondta legyen olyan csúnyán rövid. De aztán kiegyeztem vele egy olyan közepes nagyságúba amivel tudok gitározni. Tehát van műköröm de egyel talán nem nagy. És sima rózsaszín csillámpor van rajta és a gyűrűs ujjamon egy fehér virág. Tehát nem is kihívó. Olyan mintha csak ki lenne festve. Ha valakit meg érdekel hogy miért kell ha "nem is nagyobb a saját körömnél vagy egészen picike" akkor azért mert eleve gyenge a körmöm és soha nem szerettem. És én így érzem jól magam. Tehát ne ilyen 10cm-s karmokra gondoljatok. Mert szerintem az eleve csúnya nem hogy egy 12 éves kislányon mint én. Mert ha akarom ha nem akkor is még kislány vagyok. :D Nem pedig 18-20 éves. Tisztába vagyok ezzel is. :)
2012. nov. 26. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Csak azért mondják, mert irigyek. Én is irigy vagyok rád, de én bevallom. Két hete alig eszek mert nincs miből, szóval, érted...
2012. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
El vagy, de legalább nem szállsz el tőle:)
2012. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Érdekes, a kérdésedben még 13 éves voltál, a mükörmöd se müköröm csak olyasmi, mi lesz még? :) kiscica vagy?
2012. nov. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
vicces amúgy azért keverem mert 1hét múlva leszek 13:D Tehát nem igazán tudom hogy most akkor mit mondjak mennyi vagyok:d Na mindegy szerintem az az egy év már nem oszt nem szoroz:)
2012. nov. 27. 13:20
 9/12 A kérdező kommentje:
És olyat meg nem mondtam hogy a műkörmöm nem műköröm csak olyasmi:D Azt mondtam hogy egészen pici. :)
2012. nov. 27. 13:21
 10/12 anonim válasza:

jó jó, megértem.


#7

2012. nov. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!