Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? 38 évesen...

Mit gondoltok? 38 évesen apaként megváltozhat a párom?

Figyelt kérdés
Párom nyáron lesz 38 éves akkor fog megszületni az első gyerekünk. Mikor mondtam neki, hogy terhes vagyok nagyon örült neki. De azóta sem tud itthon megmaradni hiába lesz apa. Apósom kocsijával folyton kocsikázik, elmegy az unokaöccseihez, bátyjához stb. Este nyolc óra fél kilenc mire hazaér. Minek kell mennie mindennap amikor itt van a családja? A gyerek megfogja tudni változtatni?
2014. dec. 10. 10:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem van rá esély hogy változni fog! Nekem van olyan kollégám aki munkamániás volt a gyerek előtt, otthon és hétvégén is tolta a melót ezerrel, hétköznap is estig, de mikor megszületett a gyerek megváltozott az értékrendje. Azóta már 4 gyerekük van :) Szóval ne add fel, lehet most még kiélvezi duplán hogy mehet amikor csak akar, aztán ha itt lesz az ideje akkor melletted lesz majd hogy segítsen.
2014. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Apaként az ember gyakran teljesen más lesz (én más lettem, a korábbi bevállalós srácból kockázatkerülő jófiú).


Persze nem biztos, hogy nálatok is ez a helyzet, de ahelyett, hogy itt kérdezed tőlünk, beszélhetnél vele. Kommunikálnotok kell egy kapcsolatban. Elmondhatod, hogy mi bánt vagy mit szeretnél ha másképp lenne.


"Akkor így kell elfogadnom?"


Nem, ha beszélsz róla és nyitott a változásra, akkor nem (ha nem is tudja, hogy te mit szeretnél, és tőle várod el, hogy rájőjjön, akkor viszont igen).

2014. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Az apasággal minden férfi változik, ahogy az anyasággal is minen nő, de nem hiszem hogy ilyen hirtelen gondoskodó családapa lesz belőle... ha most későn megy haza a várandős feleségéhez.

Mindenképpen próbáld vele ezt megbeszélni!

Őszintén... nem szivesen szülnék ilyen embernek.

2014. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Pont nemrég gondolkoztam, hogy gyerekként mindig elmentünk otthonról, bandáztunk, mert elegünk volt a szülőkből. Mióta van párom már nem akarok sehova menni. Miért? Mert otthon már nem találtam a helyem, itthon már a helyemen vagyok (és még sokan a helyükön vannak). Lehet, hogy nem érzi magát a helyén a párod. Sokat olvasom itt, hogy elmennek a fiúk, férjek haverozni, feleségezés helyett. Akkor minek kellett nekik házasodni. Van egy kínai mondás, miszerint aki még nem házas, az menne bele, aki már házas, az menne ki belőle. Ferit nem kell tahózni, arra a kérdésre a megfelelő választ adta.
2014. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

nem.


38 évesen, a párja mellett is igy él valaki... nem, nem fog meváltozni. sajnos csak rosszabb lesz, mikor majd ott lesz a baba, akivel foglalkozni kéne..konnyebb lesz neki lepattani majd otthonrol a haverokhoz, a kocsmába, mint otthon maradni a családjával esetleg egy siros babával...egyre távolabb fogtok kerulni, végul elváltok.


aki a munkamániás apukát emlegeti, vagy a azt, hogy -ifjukorban- mit csinált az illeto, sajnos ossze sem hasonlithato egy kozel 40 éves ember ilyesféle életviteléhez.

2014. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Elképzelhető a változás a párodtól. A szokásaink rabja vagyunk mindannyian és nem várható el,hogy egyik napról a másikra megváltozzunk.Ha örül a babavárásnak akkor nagy a valószínűsége annak,hogy komolyan gondolja.A te párod csak azt csinálja amit korábban megszokott ami kitöltötte az üres idejét vagy a kapcsolattartás a rokonokkal.Nincs ezzel semmi baj!

Minél idősebb egy férfi annál inkább jó édesapa lesz.A férfiak később érnek meg a gyerekvállalásra mint a nők.Nagyon sokszor elgondolkozok miért van (főleg énekesek,színészeknél)ha a nyugdíjassá váló férfi babázni akar? Igen a gyerek mindenképpen megváltoztatja!!! Más programok,feladatok lesznek az irányadók!!! Kedves Kérdező! Ne aggódj!Azon gondolkozzál inkább:::együtt fogjátok füröszteni a kicsit vagy ez csak az apuka dolga lesz??Pelenkázás,etetés,sétáltatás később a játékidő hogyan fog elosztódni vagy közössé válni köztetek? Vond be a gyerek ellátásába nevelésébe a párodat,nekik is össze kell szokniuk!

2014. dec. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem tud mit kezdeni az apasággal. lehet, hogy nem nőtt még ő se fel ? Ülj le vele beszélgetni, hogy neked szükséged van rá, hogy együtt tervezzetek és készüljetek fel a szülő szerepre. Pl.4 nagyon hasznos könyv kismamáknak és kispapáknak
2014. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A várandósság kilenc hónapja a legcsodálatosabb időszak minden pár életében. Ugyanakkor a leginkább aggodalommal teli, hiszen ezer és ezer kérdés merül fel a leendő szülőkben: vajon megfelelő a kismama táplálkozása a baba számára? Hogyan aludjon és mozogjon, hogy az az apróságnak is jó legyen? Hogyan telnek majd az első napok, amikor hazaérkezik a pici? Milyen legyen a szobája, milyen pelenka kell neki, mennyit kell ennie, és így tovább.
2014. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Várandósság A-tól Z-ig: A terhesség ABC-je



Az Alexandra Kiadó gondozásában megjelent kötet szinte kötelező olvasmány a kismamák számára, de a kispapáknak is érdemes kézbe venniük.

A terhesség ABC-je ugyanis megbízható és modern forrásként szolgálhat a várandósság kilenc hónapját, valamint a szülést követő heteket illetően. A-tól Z-ig tartalmaz mindent, amire csak a szülők kíváncsiak. Részletesen foglalkozik a terhesgondozás témakörével, segítséget nyújt a lelki kérdésekben. Segít a kismamának teste változásainak megismerésében és megértésében, tanácsokat ad a szülés utáni életmóddal kapcsolatban, sőt, arra is kitér, hogy hogyan vigyázhat magára a kismama a szülést követően.

Emellett részletesen tájékoztat az újszülött gondozásával, viselkedésével és táplálkozásával kapcsolatos összes tudnivalóról - közérthető nyelven és praktikus tanácsokkal.

2014. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!