Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így soha nem fogok már tudni...

Így soha nem fogok már tudni elszakadni itthonról?

Figyelt kérdés

Huszas éveim elején járó lány vagyok, pár hónapja végeztem az egyetemmel, ezidáig a szüleimmel és a testvéremmel laktam együtt. Sajnos a családi légkör mindig is borzalmas volt, a testvérem volt a kis kedvenc (mint kiderült, lehet nem is a nevelő apám az igazi apám, talán ezért), apám mindig úgy viselkedett, mint akinek börtön a családi élet (mindig csak a saját kis külön életét élte ki tudja hol és kikkel, amire anyám idegrendszere is ráment), a testvérem pedig mindig is nagyon problémás volt, amiért valamiért sokszor én voltam hibáztatva, figyelem pedig ezek miatt édes kevés jutott nekem. Anyám meg simán élvezte, hogy kutyulhatja a szálakat és mindig szította a háborút hármunk között, így soha nem volt egy nyugodt, boldog családi percünk, soha a 20+ év alatt.

Már az egyetem elején is elmentem kollégiumba, azt hittem, hogy tök jó lesz, végre önálló leszek (már amennyire), senki nem szól bele semmibe... nos, 2 hét után sírva jöttem haza, hogy hadd költözzek haza, mert nem bírom. Egy kb. 10m2-es szobában voltunk ketten, nem volt internet, a szobatársammal nem találtuk meg a közös hangot, ezért folyamatosan rosszul éreztem ott magam. Aztán 1-2 veszekedés során, az egyetem alatt (akkor már régóta kapcsolatban voltam) fogtam magam és odaköltöztem a barátomékhoz, hátha a szüleim kicsit ráeszmélnek, hogy én is megérdemlem azt a figyelmet és törődést, amitaz amúgy egyre botrányosabban viselkedő testvérem, de nem, felém sem néztek napokig. Napok után mindig én kuncsorogtam, hogy hadd jöhessek haza (a páromék valamivel szegényebb körülmények közt éltek, ez nagyon zavart az ottlétem alatt, ott is többször sírtam). Aztán most, hogy végeztem az egyetemmel és sem én, sem a párom nem bírtuk már tovább a szüleimmel, meg az imádott kedvenc gyerekükkel (akit lassan már inkább letagadok, többször rámtámadt, megvert az utóbbi hónapokban stb.), fogtuk magunkat és egy másik városban kezdtünk munkát keresni, messze innen. A párom hamar talált is munkát, igaz én még nem, viszont már találtunk egy tökéletes albérletet is, ami minden igényünknek megfelelt. Lefoglalóztuk, a párom örült, hogy végre a saját életünket fogjuk élni, erre a hazafeléúton, nem tudom mi ütött belém, de elkezdtem sírni. Napok teltek úgy el, hogy csak sírtam és fogtam a fejem, hogy minek kell nekem ez a költözés, hamarosan elköltözik a testvérem (eddig azt mondta) és minden jó lesz. Végül az albérleti szerződés aláírása előtt azt mondta a párom, hogy ha ennyire kikészít a költözés gondolata, maradjunk, de szerinte meg fogom bánni, mert az én családom sosem fog megjavulni, ha eddig nem törődtek velem és nem szerettek, ezután sem fognak. Egyébként még a szüleim is győzködtek, hogy maradjunk csak, jobb nekünk itt és hogy nem olyan borzasztó a helyzet. Szóval maradtunk, buktuk a foglalót, örültem, hogy a családommal lehetek, még ha nem is szeretnek. Aztán jöttek megint az átalvatlan éjszakák, a hatalmas veszekedések, a magamban zokogások, megint el akarok innen menni, minél messzebbre. De nem tudom, el tudok-e valaha innen menni, mindig abban reménykedem, hogy megjavul a családom és minden jó lesz. Pedig sosem lesz az...

Egyébként az érdekes az, hogy kicsi korom óta egy másik európai országban akartam élni, kb. 2000 km-re innen, imádom azt az országot, évek óta tanulom a nyelvet és órákig nézegetem az utcákat a Google Maps-ben. Nyáron nyaralni is oda fogunk menni, szinte sírhatnékom van örömömben, ha belegondolok, hogy végre ott lehetek. Mégis, a párom nyitotta fel a szemem, hogy ha az országon belül, 1-200 km-re nem bírok elszakadni a mérgező családomtól, akkor hogy fogok külföldre költözni (amúgy már tanultam, dolgoztam külföldön, ebből nem volt gondom, több nyelven beszélek, de mindig hazajártam, mert közel a határ)? Érzem, hogy ha egyszer elmegyek innen, soha senkit nem fogok többé itt érdekelni, nem lesz családom és ez nagyon fáj. Soha fel sem fognak hívni, mert nem érdeklem őket.

Szerintetek el fogok tudni szakadni valaha is innen? Hiába rossz nekem itt, valamiért ide köt a szívem.


2014. nov. 24. 11:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egyedül nem fogom tudni összeszedni magam, ennyire már ismerem saját magamat. Esetleg pszichológus segíthet feldolgozni a gyerekkori sérelmeket és segíthet továbblépni? Talán ha megtanulnám figyelmen kívül hagyni a családom, ha nem érdekelnének többé, könnyebb lenne.
2014. nov. 24. 12:00
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy akarsz élni 5 év múlva? Hol leszel, kivel és mit csinálsz?


Mi kell ahhoz, hogy ezt elérd?


Nagyon jó, hogy elemzed a múltat, de szerintem mást sem csinálsz, csak ezt. Zárd le! Nem szerettek anynira, szívás. De most már késő ezen rágódni,a gyerekkornak vége! Nemsokára szülő leszel, azon dolgozz, hogy te ne legyél ilyen! ELső lépés a stabilitás, függetlenség.

2014. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Persze, keress fel egyet a közelben! NYOMÁS!
2014. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmihez ragaszkodsz ami nem létezik. Csak te szeretnéd, hogy létezzen. Nem hinném, hogy megváltozna a családod, most már ideje lenne a sarkadra állnod. Úgy tűnik neked sehol sem jó. Én várom, hogy elköltözzek itthonról. Nem azért, mert rossz itthon, de szeretném már elkezdeni az életemet a párommal. Azzal, hogy visszatáncolsz, csak azt mutatod feléjük, hogy nélkülük te senki nem vagy. Legyél kicsit talpraesettebb. Főleg, hogy van párod, aki szeret és megért téged, ne hagyd, hogy ez később bonyodalmat okozzon, még ha most meg is ért. Ne hagyd, hogy ez így menjen tovább. Felnőtt vagy, viselkedj is úgy, a sok siránkozás csak fel fog emészteni. Nem bántásból írtam ezt, de akkor is a saját életedért (most már) te felelsz.
2014. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

7-es valaszoloval ertek egyet.


Valahol veled van a baj.

Internet nelkul nem tudsz elni. 10 negyzetmeteres szobaban nem tudsz elni. Szegenyebb csaladdal nem tudsz elni, stb, stb.

Lesz ez meg rosszabb is.

Ugy nez ki, te mindenert sirsz, hisztizel, ha nem ugy van, ahogy te akarod.

2014. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Igen, ha máshogy nem megy, kérheted pszichológus segítségét, de az ő segítségét is el kell fogadnod, tehát valahol agyban is át kell lépned a változás útjára.
2014. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"2 hét után sírva jöttem haza"

"az ottlétem alatt, ott is többször sírtam"

"nem tudom mi ütött belém, de elkezdtem sírni"

"Napok teltek úgy el, hogy csak sírtam"

"a hatalmas veszekedések, a magamban zokogások"

"szinte sírhatnékom van"

"a kollégiumban hetek alatt sem hagytam abba a sírást"


Minden együttérzésem a párodnak a kitartásáért!!

(...én már régen meguntam volna az állandó sírásodat.)

2014. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon fontos tudatosítani egy dolgot: A gyerekkorod eseményeiért okolhatod a szüleid, de azért, ami mostantól történik veled, már nem! Az, hogy felnőttként hogy élsz, kizárólag a te felelősséget. Az is, ha otthon ülsz a gyerekkori ágyadon, depizel és sírdogálsz, és az is, ha megléped azt, amitől félsz. Akárhol is leszel 10 év múlva, csak és kizárólag saját magadnak "köszönheted"! Egy ideig lehet másokat okolni a saját gyengeségeinkért, de ez az idő lejárt. TE vagy a felelős azért, ahol most vagy és azért, amerre tartasz! Nézz a tükörbe és köszönd meg magadnak!
2014. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológus nem fog neked segíteni továbblépni. Te magad fogsz továbblépni. Csak abban tud segíteni, hogy meghallgat és felteszi a megfelelő kérdéseket. Helyetted nem dönt, helyetted nem változik és a félelmeidet sem csökkenti, vagy küzdi le helyetted!
2014. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%

Amíg félsz elhagyni a családi fészket, addig ne várd a csodát! Otthon maradsz, bár nem szereted, mert otthon jó anyagi körülmények között élhetsz, még ha lelki oldalon bőven meg is fizettetik az árát - te megfizeted.

Az, hogy egy-két hét mindig "visszakuncsorogtál", arra utal, hogy nem vagy kész a felnőtt élere (és ezzel bebizonyítottad a családodnak, hogy nekik van igazuk, és tényleg nem vagy életképes nélkülük.) És amíg így lesz, nem, nem fogsz tudni elszakadni. Pedig azt kellene. Nagy hiba volt visszamondani a másik városban lévő albérletet (mint ahogy a párodtól hazaköltözni is nagy hiba volt, pusztán azért, mert rosszabbak voltak a körülmények - a jó körülményekért együtt kell tennetek). - És állati szerencsés vagy, hogy a párod még nem hagyott ott!

Szorítsd össze a fogad, és állj végre a saját lábadra!!!

2014. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!