Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként nem bosszant/dühít...

Szülőként nem bosszant/dühít a sok ostoba, erőszakos mese, ami a TV-ben megy?

Figyelt kérdés

biztos elcsépelt a téma, de én már olyan mérges vagyok emiatt.nemigen nézünk TV-t, de néha a kisgyereknek megengedném, hogy megnézzen 1-1-mesét, főleg hétvégén reggel. a 2 kereskedelmi csatorna reggeli meséiben csak az öldöklés, a harc, a dühöngés, üvöltözés megy. ez a normális? és a minimax kivételével minden mesecsatornán ugyanez megy. ti engeditek, hogy ezt nézzék? nem azt mondom, hogy ők is olyanok lesznek, de mégiscsak van a gyerekekre hatása az ilyen meséknek. és hiába mondja a fiam, hogy ő tudja, hogy az csak mese, nem igazi, ugyanezt játsza a saját játékaival is.

én úgy döntöttem, hogy egy az egyben eltűnik a TV a lakásból. a híreket neten is el tudom olvasni és vadásztam össze régi meséket(Süsü, Frakk, ilyesmi), amiket majd számítógépen megnézhet. nektek mia véleményetek erről? én reagálom túl vagy más is hasonlóképpen vélekedik?


2010. jan. 29. 17:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem idegesít mert nincs Tévénk. Így a gyerek azt nézi amit én adok oda neki. Így is van több száz meséje, szóval tud válogatni. Amit nem engedtem azt is megbeszéltük, hogy miért nem és megértette. Így a nagyszülőknél sem néz csak minimaxot, azon legalább normális mesék vannak. 17:54 a szellemi háború témával egyetértek, ha úgy érted hogy ef6:12
2010. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
70%

Üdv mindenkinkek!Salutare!

Még én is gyerekcipőben járok de már jóval idősebb vagyok és már nem nézek meséket :) februárban töltöm a 13-mat!

Végig olvastam az összes hozzászólást ami ritkaság :D de úgy látom hogy mivel szinte csak szülők fejtették ki a véleményüket ezért most én is pofázok egy kisit!

Vágjunk bele:

Volt egy kommentező aki ismertette hogy a régi mesékben is volt brutalitás illetve "hazugság" és a dragon ball-ban nem stb.

Ezzel én is egyet értek csak továbbá azt tenném hozzá hogy mind ez értelemmel folyt... 12 éves vagyok visont kis koromban én is agresszív műdorokat néztem, de szüleim még így is képesek voltak folyamatosan "védetni" tiltották le a cartoonnetworkot stb. mert állításuk szerint agresszívan viselkedtem

De mit értünk agresszívnak?

Egy fiúnál szerintem elkerülhetetlen ha nézeteltérésbe kerül akkor azt ne fizikálisan torlolja meg. Én sokat verekedtem ovodában illetve 3. osztályig ezért még ovodából nem is akartak nagyon tovább engedni suliba de elkeüldtek egy szintfelmérésre és kiderült hogy az átlagomnak a 3x tudom!!!! Annak ellenére hogy a tv-ben "buta erőszakos" műsorokat láttam és verekedtem!

Van egy osztálytársam aki anime függő (lány) hihetetlen mennyit tud az ilyen f*sokról (én utálom az animét) néz brutális animétől kezdve a homo animéig (homo anime= két bige találkoznak a vonaton és agyonra **** egymást)

Mindezek ellenére ő az osztály első!

Én szolidan a hetedik vagyok (4,73) a 34-ből!!!!!!!!!!!!

Most őszintén hülye lettem hogy brutális műsorokat néztem?! nem!

Szerintem csak válogassátok meg hogy mit nézzen a gyerek! De brutalitásra szükség van!

Legalább is fiúknál ha majd jön a tesztoszteron úgy is agresszivabbak lesznek és ennek nem ezek lesznek az okai!

2010. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
72%

Igen érdekes, ám "szemellenzős" válaszokat olvastam itt, ami persze tök jó, mert kíváncsi vagyok a mások véleményére.

Mégis igazándiból 17:49-essel értek egyet. Tom&Jerry? Átlag 8másodpercenként történik benne erőszakos cselekmény (bocsánat, statisztika), magyar népmesék (levágják a fejét, leszúrja a banyát) Jancsi és Julis (belökik a kemencébe)...tehát a régi mesékbe is találsz erőszakot, de mikor régen Te nézted gyeremekként, Te sem arra gondoltál, hogy "na ha Jancsi belökte a banyát a kemencébe, akkor én is belököm anyát a sütőbe". Nem kell ennyire ledegradálni a gyerekeket. Akiből erőszakos felnőtt lett/lesz, az nem a mesék miatt lesz, hanem a társadalom, a család, a barátok, stb. miatt. Tehát én nem tiltalám a gyerekemet (lassan lassan a gyermek is képbe kerül), mert tekintem annyira "intelligensnek", hogy megértetem vele, hogy amit ott lát, az fikció.

Nekem ez a véleményem, persze, le fogtok szavazni, de én nem fogom a mesék hatására írni, ha a fiam meggyepál egy másik gyereket az oviba. Az én nevelési módszeremmel lesz ott gond, nem a mesével.

2010. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
47%

19:14!

Ez tökéletesen így van ezzen egyetértek én felvtoltalak! :D

2010. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!