Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként nem bosszant/dühít...

Szülőként nem bosszant/dühít a sok ostoba, erőszakos mese, ami a TV-ben megy?

Figyelt kérdés

biztos elcsépelt a téma, de én már olyan mérges vagyok emiatt.nemigen nézünk TV-t, de néha a kisgyereknek megengedném, hogy megnézzen 1-1-mesét, főleg hétvégén reggel. a 2 kereskedelmi csatorna reggeli meséiben csak az öldöklés, a harc, a dühöngés, üvöltözés megy. ez a normális? és a minimax kivételével minden mesecsatornán ugyanez megy. ti engeditek, hogy ezt nézzék? nem azt mondom, hogy ők is olyanok lesznek, de mégiscsak van a gyerekekre hatása az ilyen meséknek. és hiába mondja a fiam, hogy ő tudja, hogy az csak mese, nem igazi, ugyanezt játsza a saját játékaival is.

én úgy döntöttem, hogy egy az egyben eltűnik a TV a lakásból. a híreket neten is el tudom olvasni és vadásztam össze régi meséket(Süsü, Frakk, ilyesmi), amiket majd számítógépen megnézhet. nektek mia véleményetek erről? én reagálom túl vagy más is hasonlóképpen vélekedik?


2010. jan. 29. 17:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok még szülő, de sok mesét a mai világból nagyon durvának és félelmetesnek tartok. Ezért is van egy csomó régi mese meg digitálisan, ha egyszer lesz baba azt nézze, és válogatottan a tv-ben lévő meséket.

Én még pl az egyszer volt, hol nem volt az élet című mesén nőttem fel, ahol az emberi testről tanulnak :) és lám egészségügyis lettem :)kockás fülü nyúl meg ilyenek :) 82 es évjárat vagyok :)

2010. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Régen is volt erőszak a mesékben. Például a királyfi levágja a sárkány hat fejét. A sárkány ezután könyörög a hetedik fejért és ad valamit cserében a királyfinak. Miután a királyfi megkapta amit akart mégis levágja a sárkány hetedik fejét.

Vagyis a főhős nem csak hogy öldököl, de hazug is mert megígérte, hogy meghagyja a sárkány utolsó fejét.

Vagy azt hiszem a fehérlófiában volt, hogy valami nagy madár repül a főhőssel, de elfogyott az élelem és ekkor a főhős a combjából vágott ki a madárnak eleséget. Ez tisztára horror.

Jancsi és Juliska a boszorkányt élve bedobja a kemencébe és elégeti.

A János Vitéz azt hiszem egy szultánnak vágta ketté a fejét.

Hófehérkének ki akarták végni a szívét, de végül is csak megmérgezték. A vadász viszont egy őzet koncolt fel és annak vágta ki a szívét, hogy elvigye a királynőnek.

stb...


Ezekhez képest a Dragon Ball nagyon is könnyed mese. Ott a jó mindig megvédte az ártatlanokat.

Sosem hazudott. Miután a gonoszt legyőzték, a gonosz kapott esélyt arra, hogy megjavuljon. Ha visszaált ezzel csak akkor ölték meg.


Szóval csak nézőpont kérdése, hogy mi az erőszakos.

2010. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én megoldottam azzal, hogy neten nézünk mesét. Van egy oldal a [link] és azon. Dr. Bubót, Kockásfülű nyulat és társait nézzük és azon már nem stresszelem magam, hogy mi megy a tv-ben.
2010. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
helyes!!100%-ba egyet értek az elöttem szólóval!! Gondolkozz!!
2010. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
jó, azokban is volt erőszak, elismerem. de nem is azt mondom, hogy semennyi ne legyen egy mesében, hiszen az erőszak is létező dolog. de azokban a mesékben más is volt, ami valami értelmesről is szólt. ezek a mesék viszont értelmetlenek, csak az erőszakról szólnak, semmi egyébről. én felnőtt létemr enem tudtam követni, hogy éppen miért estek egymásnak, hiszen az mindegy, csak harc legyen.
2010. jan. 29. 17:54
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a mesék olyan szintűek, hogy 20 éves vagyok de megfájdul a fejem ha egy pár perceset is végig kell néznem. Borzalmas hatással van a gyerekekre, saját gyerekemet biztos hogy TV közelébe se fogom engedni, ha lesz. A bebe is egyszerűen borzasztó (ül egy vigyorgó majom 5 percen át a TV közepén, elrepül fölötte mindenféle torzszülött jószág, amik még csak nem is hasonlítanak az igaziakra, közbe meg megy valami hipnotikus zene - ez milyen kisgyerek szellemi fejlődésére lehet jó hatással??).

Annyira rettenetesek a mai rajzfilmek, hogy néha már azt gondolom, hogy szellemi háborút folytatnak ellenünk, és már gyermekkorban meg akarnak fertőzni, el akarnak hülyíteni...

2010. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsálom,hogy te teljesen a mesékre hagyatkozol,mikor annyi minden mást is lehet egy gyermekkel kezdeni.Persze sokkal könnyebb beültetni és nézetni egy "mesét"mint akár elvinni sétálni ,meg társasozni,meg játszani vele.Ha meg mesé elé ülteted akkor akkor ott a dvd.Nem?

Mit kritizálod a tv-ét ha nem veszed a fáradságot játszani vele vagy egy normális mesét olvasni netán betenni neki????

Millió egy dolog van ami lekötné a gyermekedet az idétlen meséken kívül és te azért vagy otthon vele ,hogy ezt megtedd....

2010. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
a gyerekem hetente egyszer nézhet TV-t, amúgy mindig más a program. pár hete hétvégén reggel volt valami dolgom otthon, akkor megengedtem neki, hogy keressen mesét. akkor láttam, hogy mit néz, ezért én is nekiálltam körülnézni, hogy mi is megy mese címszó alatt.
2010. jan. 29. 18:02
 19/24 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves. Van tévénk, de van egy csomó normális mesénk dvd-n, számítógépen, stb. Nem csak a régiek, azért a maiak között is vannak aranyosak (ki vannak válogatva). Azokat nézi, és ha hétvégén elfelejtem bekapcsolni neki valamelyiket, és ott ragad a kereskedelmi tévék meséi előtt, már ő kéri, hogy kapcsoljam ezt vagy azt a mesét, mert ami a tévében van, az "buta mese".

Folyamatosan szerzem be neki az általam nézhetőnek ítélt meséket, így mindig van változás is, nem unja (persze az aktuális kedvenc nekem már rég a könyökömön jön ki, amikor ő még lelkesen követeli :) ).

Szóval szerintem nem kell kilakoltatni a tévét, elég egy dvd lejátszó... :)

2010. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%

Nem túlzod el a dolgot, és nem igaz, hogy lemarad a gyerek, ha nem nézi ezeket a borzalmas zagyvalékokat. Nálunk nagyon ritkán megy a tv, akkor is értelmes, tanulságos mesét nézünk (együtt!!!), vagy a testről szólót, esetleg gyerekeknek való "tudományos" mesét, amiből még tanul is. De akkor is időkorlátokkal.


Bátran fel kell vállalni, hogy nincs igényed erre a tömegbutításra. Vannak még családok, ahol nem erről szól az élet, és hosszú távon ez megtérül.


Nézz körül a világ hová megy: korlátolt szülők idegbeteg gyerekei, akik nem tudnak játszani, nem tudnak együtt semmi értelmeset csinálni.

2010. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!