Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként nem bosszant/dühít...

Szülőként nem bosszant/dühít a sok ostoba, erőszakos mese, ami a TV-ben megy?

Figyelt kérdés

biztos elcsépelt a téma, de én már olyan mérges vagyok emiatt.nemigen nézünk TV-t, de néha a kisgyereknek megengedném, hogy megnézzen 1-1-mesét, főleg hétvégén reggel. a 2 kereskedelmi csatorna reggeli meséiben csak az öldöklés, a harc, a dühöngés, üvöltözés megy. ez a normális? és a minimax kivételével minden mesecsatornán ugyanez megy. ti engeditek, hogy ezt nézzék? nem azt mondom, hogy ők is olyanok lesznek, de mégiscsak van a gyerekekre hatása az ilyen meséknek. és hiába mondja a fiam, hogy ő tudja, hogy az csak mese, nem igazi, ugyanezt játsza a saját játékaival is.

én úgy döntöttem, hogy egy az egyben eltűnik a TV a lakásból. a híreket neten is el tudom olvasni és vadásztam össze régi meséket(Süsü, Frakk, ilyesmi), amiket majd számítógépen megnézhet. nektek mia véleményetek erről? én reagálom túl vagy más is hasonlóképpen vélekedik?


2010. jan. 29. 17:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vetíts diafilmet!Mi is azt csináltuk!!
2010. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk van digitális tv, és ott vannak olyan gyerekcsatornák, ahol normális mese megy.
2010. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

abszolút igazad van, nálunk csak a bebe megy. később egyébként a filmek mocska jön és még köztük a sok agymosó idióta reklám, ami teljesen elsötétít sok embert. sajnos a felnőttet is((pl. gyors kölcsön.....ugye? és ezrek felveszik, de ezt hagyjuk.))

engem is bosszant az az erőszak ami észrevétlenül belopózik a házba lés nehezen tudok mit kezdeni vele. most nem lesz TV-tek ok. de lesz agresszív ovistársa is akkor mit csinálsz? nem járatod oviba? sajnos majd el kell tűrni, hogy X dobál meg óbégat, de van papírja, hoyg pl. hiperaktív és akkor Te tűrjél. sajnos jobb nem lesz.

2010. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Bár még csak most várom a babám,a barátnőm fia csak ezeket az erőszakos meséket nézi.Csak a pókember érdekli semmi más!

Én mikor megemlítem Micimackót vagy a Hupikék Törpéket akkor levagyok hurrogva pedig ezek az igazi mesék:-)

2010. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég köttettük be a T-home-ot és van rajta olyan, hogy Boomerang. Azon normális mesék vannak Tom és Jerry meg ilyen régi mesék. Igaz én gyerek vagyok, de engem is idegesít, hogy ennyi idióta mese van
2010. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
68%
8 éves koromra láttam az első 2 Terminátort,Robotzsarut,Alient.A Dragon Ball-t is néztem amíg be nem tiltották.Tudomásom szerint nem lettem tőlük egy sorozatgyilkos.Abban viszont igazad van hogy a mai mesék ezekhez képest ezerszer rosszabbak.
2010. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem reagálod túl csak te más világban nőttél fel.

Akkor az volt amit te még mesének gondolsz (ami tényleg hasznos,aranyos meg cenzúrázott dolog volt)

most meg már teljesen más világ van, és hiába zárod most ki a gyerekeidet ebből, igyis-ugyis ebbe nőnek fel mert változás van!!

Hiába neked nem tetszik és hiába akarod kizárni,el kell fogadnod.

Kicsit muszáj vagy engedni ahhoz,hogy a fiaid is tudjanak versenybe maradni.

Sajnos ilyen világot élünk.Nem tudsz elzárkózni a világ elől mert a világ utol ér mindenhol..vagy...elveszel...

De próbálkozzál elmagyarázni nekik az élet fontosságát akár egy Süsü mesével akár Vizipók csodapókkal......hátha sikerül megragadtatni azt az érzést ami akkor abban az időben fontos volt...és ma is az csak más képpen...

2010. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekeim már nagyok,de a fiam amikor 3-4 éves volt akkor jött be a dragon ball mese,amit később be is tiltottak mert durva állitólag..A fiamnak a kedvenc meséje volt,és én anno annak idején mindent felvettem videóra..Szóval végtelenségig tudta nézni...Később persze a kis barátaival játszott is..De nem csak a mesét játszották el..Az óvodában az Óvónéni mesélte egyszer,hogy nem aggódik ha kimarad egy kedvenc sorozata a vészhelyzetből(még az első évadról beszélek) vagy az Esmeralda részéből.Csak megkéri a gyerekeket,hogy játsszák el,és szinte mindent megtudott:)

A fiam persze már kész felnőtt,de nem volt semmi gond később a személyiségfejlődésében.Nem lett durva,és erőszakos,és tudja mindennek hol a határa..

Szerintem nem is a "durva" mesék a jelentik a gondot hanem a sok szex jelenet ami nap mint nap megy a TV-ben..Ma már nem tudsz mondani egy olyan filmet sem ahol ne szeretkezzenek legalább 10 percig.Az a szomorú,hogy 10-12 évesen inkább ez érdekli a gyerekeket,és nem a SÜSÜ vagy a Mekk Elek..(a gyerekeim imádták ezeket a meséket) ahogy én is...

2010. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom..de régebben normális meséket adtak mindenhol... mostmeg már agyon van csépelve az a sok idióta japán mese ami megy már az összes csatornán, engem ezek borítanak ki!!
2010. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
igaz, elrejtőzni nem lehet. a nagy filmeket, amiről mindenki beszél és általában a fiúk fő érdeklődési körét képezi(pókember, stb) én sem tiltom ki. az belefér. csak a baj ott kezdődik, hogy minden reggeli mesében rongálnak, ölnek, berekednek, stb. egyik reggel leültem és végignéztem. sokszor semmi értelme a mesének nem volt, csak az erőszak. ezt nem tartom normálisnak.
2010. jan. 29. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!