Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kopog ha meg se várja a...

Miért kopog ha meg se várja a választ?

Figyelt kérdés

18 évesek vagyunk a barátnőmmel. egyikőnk szülei se kopognak. vagy ha igen, meg se várják, hogy szabad -e , egyből rontanak be a szobába. értem én, hogy az ő házuk, de egy kis magánszféra jól esne. olyan a zár, hogy egyikbe bele van törve a kulcs, másikunknál meg nincs hozzá kulcs.

szóval nem tudjuk bezárni amikor kettesben vagyunk.

egyszer már pont benyitottak akció közben, de takaró alatt voltunk szóval nem volt olyan ciki.

csak olyan rossz érzés, hogy nem tanulnak belőle. ráadaásul mindig van otthon valaki, mert egyik családban háztartásbeli az anya, másikban meg nyugdíjas az apa.

szóval mit tehetnénk? hogy beszéljük meg velük ha nem esik le maguktól?


2014. nov. 21. 16:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
5%

18 éves gyereke vagy a szüleidnek. Ez az ő lakásuk. Szexelj máshol, vagy költözz el.


Ha tényleg felnőtt vagy a szexhez, legyél felnőtt a különlakáshoz is.

2014. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagymamához, testvérhez vagy koleszba költözik, vkinek akkor is el kell tartania. Nem tudom elhinni,, hogy az ilyen jellegű válaszokat olyan emberek írják, akk valóban kerültek már olyan élethelyzetbe, hogy önfenntartók legyenek. Nekem pl kijelentették szüleim, hogy csak a helyi (pécsi) egyetemre járhatok, itt keressek szimpatikus szakot, mert sem albit, sem koleszt nem fognak nekem fizetni, legyek csak bejárós. Állatorvosi lett volna a cél, remélem nincs olyan hülye, aki azt javasolta volna erre, hogy dolgozzak mellette, hiszen már az órarend sem engedi meg azt, hogy az ember bármi ilyesmit csináljon, s akkor még nem is tanult semmit. Nagymamámnak nincs arra pénze, hogy eltartson, a legtöbb nyugdíjashoz hasonlóan épp annyi pénze van, hogy magát eltartsa, meg ünnepekre ad vmennyit az unokáinak. Pont. Most a pécsi orvosira járok, hétfőtől péntekig mindennap benn vagyok suliban, késő délután, néha este végzek. Azért, hogy kettessel átmenjek minden vizsgán, az napi 3-4 óra tanulást igényel. Még egyszer írom, ennyi tanulás csak a kettesre elég. Ha jobb jegyet szeretnék, akkor a hétvégém is úgy ahogy van, rámegy tanulásra. Na most drága egyetlen kisbabáim: mikor, MIKOR dolgozzak? Ésaz a megdöbbentő, hogy nem csak nekem nincs lehetőségem dolgozni, hanem a mérnök, pszichológus, fizikus hallgató ismerőseimnek sem, ugyanezen okok miatt. Ezek tények! Lehet megsértődni, meg lepontozni, meg elmodan i, hogy bezzeg ti már 10 évesen mennyit dolgoztatok (15 éves korom óta minden nyáron csinálok vmit, kukorciát is címereztem már, sőt egészen a suli első félév végéig angolt is tanítottam, csak sajnos vannak prioritások az életben, és a tanítás túl sok időt igényelt), de nekem azt ne hazudozzza össze vissza senki, hogy mikor orvostanhallgató volt, akkor dolgozott annyi a kezdetektől, hogy eltarsta magát, mert a legnagyobb hülye se hinné el. Elhiszem, hogy egy műkörmös tanfolyam után az ember 19 évesen már dolgozik (egyébként szép és jó szakmának tartom), de lássuk már be, hogy egyesek szeretnének továbblépni az életben, és ha a kompetenciáik ezt engedélyezik, akkor miért ne? És ennek fényében tehát, csak annak legyen igénye, elvárása magánszférára (csakhogy kicsit visszakanyarodjunk a kérdéshez), aki bizony nem egyetemre megy, hanem vmi tanfolyamra, és minél hamarabb önállósodhat, még ha csak annyira is, hogy épp nem hal éhen? Na, az ilyen gondolkodók miatt tart ott ez az ország, ahol. Ez a maradi, ez a befásult, ez a buta gondolkodás. És akkor az ilyenek jönnek tanácsokat osztogatni vkinek, aki őszintén segítséget kér.
2014. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az utolsóval. Programtervező informatikusnak tanulok, az órarendem egy káosz, van hogy 8-ig van órám. Zh időszakban barátommal annyi közös programom van, hogy együtt tanulunk meg írjuk a beadandókat. Nem tudom, nyáron kívül mikor dolgoznék, mikor kb aludni járok csak haza.

Meg egyébként is, amint probléma van egyből költöztök? Miért? "Ha elég felnőtt vagy a szexhez.."? Akkor meg tudod oldani a problémáidat, nem elfutni előlük, szerintem. :3

Kérdező, ülj le a szüleiddel, meg a barátnőd is a szüleivel, és kérjétek meg őket szépen, hogy várják meg a "gyere" szócskát kopogás után. Ha nagyon nem értik, akkor tényleg vegyetek új zárat vagy egy kis kallantyút, aztán kész.

20L

2014. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%

ma 10:36

Szívemből szóltál!

Sok sikert neked!

27/pszichológus

2014. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsók!

tényleg nem mindegy mire jár az illető.

érettségi évében meg tényleg nem gondolom, hogy a tanuláson , és a pici kikapcsolódáson kívül másra kéne fordítanom a szabadidőmet.

tudom, hogy sokan dolgoznak és mellette csinálják az érettségit estin, de azoknak általában elég ha meglesz a papír. én +70%ot szeretnék mindenből elérni, és emeltet is csinálok.

2014. nov. 23. 12:05
 26/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem mindenből 80% fölött lett, és egy percet nem tanultam egész középsuliban :DDD

Az érettségi semmi. :D Az egyetem már nagyobb kihívás :D

Én írtam hogy nem értem miért kéne dolgoznod, nem erre céloztam :D Csak ne aggódd túl :)

2014. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!