Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kopog ha meg se várja a...

Miért kopog ha meg se várja a választ?

Figyelt kérdés

18 évesek vagyunk a barátnőmmel. egyikőnk szülei se kopognak. vagy ha igen, meg se várják, hogy szabad -e , egyből rontanak be a szobába. értem én, hogy az ő házuk, de egy kis magánszféra jól esne. olyan a zár, hogy egyikbe bele van törve a kulcs, másikunknál meg nincs hozzá kulcs.

szóval nem tudjuk bezárni amikor kettesben vagyunk.

egyszer már pont benyitottak akció közben, de takaró alatt voltunk szóval nem volt olyan ciki.

csak olyan rossz érzés, hogy nem tanulnak belőle. ráadaásul mindig van otthon valaki, mert egyik családban háztartásbeli az anya, másikban meg nyugdíjas az apa.

szóval mit tehetnénk? hogy beszéljük meg velük ha nem esik le maguktól?


2014. nov. 21. 16:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszoló! Ennyiből bárki, aki egyetemre jár és nem tud dolgozni belőle, tehát eltartani magát, elköltözni (vannak ilyen szakok, pl mérnők-vagy orvostanhalkgatók), akkor azok 23-24-25 éves korukig nem élhetnek magánéltet? Elmész a jó büdös fenébe a hozzád hasonlókkal együtt a hülyeségeddel. Egyébként, ha vki ilyen helyzetben a költözésen kívül nem tud más tanácsot adni, az tartsa is meg magának a véleményét, mert egyrészről nem mindenki sz*rja a pénzt, másrészt mint említettem, vannak olyan tanulmányok, amelyek mellett NEM LEHET dolgozni. Persze ezt úgy is csak az érti meg, aki ilyen helyzetben van,a többi meg értetlenkedve pislog, hogy egy osvostan-mérnök-fizika hallgatónak pénteken is suliba kell járni és adott esetben este 8kor végez. Jaj de felidegesítettem ezzel magam.

Hogy ne csak OFFoljak: próbáltátok már megbeszélni velük, szülőkkel, hogy várják meg a választ? Vagy egyáltalán, mikor egyiktek ott a másiknál, akkor ne zavarjanak titeket, csak, ha muszáj?

2014. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Igaz én is azt írtam koltozzetek, de én arra gondoltam, hogy biztos van nagymama, nagypapa valakinek? Én oda mentem :) várták is, tetszett is a dolog a suli is közelebb volt. . Amúgy én dolgoztam középiskola mellett, azért annyira nem megterhelo szerintem. Sőt most egyetem mellett is dolgozom. Ha muszáj, akkor muszáj.
2014. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

hát igen,csak ha valaki jól szeretne tanulni+van egy párkapcsolata, akkor nem nagyon jut ilyesmire idő.

ez középiskola.

egyetemen meg a helyzetet jól leírta a 11.es.

én olyan orvoshoz szeretnék járni, aki tényleg megtanulta jól az anyagot, nem csak átbukdácsolt valahogy mert mellette dolgozott is

2014. nov. 21. 17:18
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Én 20 éves koromig olyan szobában laktam (középső helyiség), hogy anyám csak azon keresztül tudott közlekedni!


Amúgy meg lehet venni olyan izét, nem tudom mi a neve, L-alakú, mi kallantyúnak hívtuk régen, hogy az egyik fele csavaros, bele kell tekerni az ajtófélfába.

2014. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"egyátalán nem hangosan csináljuk, ágy se ropog, mi se nyögdécselünk nem adunk ki hangot."


Lehet, hogy túl nagy volt a csend és azt hitték, hogy már meghaltatok.

:)

2014. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%
Gondolhatod,hogy ha egyetemre járok,akkor tudtam tanulni középsuliba is,és érettségire is. Plusz nekem is volt párkapcsolatom.. úgy gondolom,inkáb csak kifogást keresel. Ha nem jó amit mondok,akkor ülj le a szüleiddel és mondd meg,hogy 18éves fiú vagy,aki néha szexel a barátnőjével,és ha ott van nálatok pár órát bírják ki,hogy békénhagynak.. ennyi.
2014. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Megint jön a sok barom a költözéssel. Ember, 18 évesen még gimibe jár, érettségi előtt van! Hova dolgozzon, hova költözzön?? Egyből ez a megoldás, nem a kommunikáció? Szerintem próbáld meg megbeszélni és ha nem megy, akkor igen, vegyetek zárat, éket az ajtóra, az nem drága.
2014. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon bírom, amikor mindenki jön ezzel a ,,nekem se volt, mégis megoldottam valahogy" szöveggel... azért, mert másnak nem volt, azért még nem feltétlenül az a normális. Meg ha nekem nem volt, másnak se legyen??

18 éves, persze, hogy kell neki magánszféra, mint minden egészséges embernek. Ha meg tanul, érettségi előtt áll, akkor meg hogyan költözne el? Miből? Biztos keresne annyit a diákmunkájával...HA talál munkát persze.


Na de mindegy is. Amit tehettek, hogy azt mondjátok: anya-apa, ha átjön xy, és be akartok jönni és bekopogtok, akkor kérlek várjátok meg, amíg azt mondjuk, hogy szabad. Köszi.

2014. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem mondta,hogy költözzön albérletbe. Többen írták a nagymamát lehetőségnek,nagynénit,koleszt..

Én javaslom a szülőkkel való kommunikációt..

2014. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

Mindenképp ülj le a szüleiddel, s finoman tudasd velük, hogy jobb lenne egy kicsit több tér.

A költözés hülyeség, ha csak ennyi a probléma, s amúgy meg jól megvagytok a szüleitekkel, hiszen még nem állsz készen az önállóságra, s ezt most kérlek ne vedd sértésnek, de a kommentek alapján ezt szűröm le.

Munka mellett meg amúgy lehet tanulni, ez csak akarás és beállítottság kérdése. Az egyetemen nem bukdácsoltam, mindig 4-es felett volt a kredit indexem és mérnökire jártam, a technikusi vizsgám pedig jeles. S bár nehezen, de volt időm a barátaimra és a páromra is. S nem utolsó sorban többet kerestem, mint édesanyám, a diákoknak nem kell annyit adózni.

Nem mondom, hogy nem örültem volna jobban, hogyha ide-oda csatangolhattam volna vagy csak otthon lustálkodhattam volna, de én az anyagi függetlenséget, édesanyámnak való segítést választottam inkább.

2014. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!