Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 15 éve hazudik nekem....

Anyám 15 éve hazudik nekem. Szinte beleőrülök annyira fáj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azt hallgatom anyámtól hogy apám mekorra szemét ember amiért sose látogat meg, egy forintot nem adott még és úgy csinál mintha nem is lenne gyereke. Ez mondjuk igaz mivel eddig csak képen láttam, de anyumnak nem lett volna joga belém nevelni hogy milyen szemét az apám mivel ő tehet róla.

Hétvégén itt volt a mamám, ő sose szerette ha anyu szídja apumat. Úgy voltam vele hogy azért mert alapból utálja a gyűlőlködést.Most is rákezdett anyám hogy mindjárt szülinapom,Karácsony meg minden és apumnak most se fog eszébe jutni hogy valahol a nagy világban van egy lánya. Erre mama mondta neki hogy ezt hagyja abba vagy mindent elmond nekem. Erre anyu hogy nincs mit elmondani mert ő az igazat mondja.

Na, erre elkezdtek veszekedni és kiderült hogy apámnak volt családja mikor anyum teherbe esett és még véletlenül sem akarta őket ott hagyni értünk. Mikor anyum megtudta, hogy terhes azt mondta apámnak hogy fizessen neki és akkor úgy veszi hogy nem történt köztük semmi és nem ő az apám.

Mama azt is elmondta, hogy anyu közben elakart menni abortuszra de túl sokat várt és már késő volt. Szóval át akarta verni apumat. Ez nekem több okból is nagyon fáj.

1: Anyum minden egyes nap, minden alkalommal elmondta ha pénzt kellett valamire adni hogy mennyire utálja apámat amiért elhagyta. Azt mesélte hogy nagyon szerették egymást csak apum nem állt készen egy gyerekre és nyúlcipőt húzott. Közben már volt 3 gyereke +felesége.

2. Apámnak nem csak nem kellettem de még ki is fizette a 'jussomat' (vagy anyum jussát) ez annyira megalázó.Inkább csak lépett volna le csendben, mint hogy egy összeggel meg nem történtnek tekíntsen.

3. Mindig is fájt, hogy apu nem akart de az jó érzés volt hogy anyu örült nekem és akármilyen nehéz is volt felnevelt egyedül, mert fontos voltam neki.Erre kiderül hogy csak azért születtem meg mert mire apum kifizette túl volt velem a 12. héten.

Annyira rossz hogy átvert hogy mióta tudom csak sírok és élni se akarok, hisz minek éljek, ha a saját szüleim se akartak és anyumnak is csak teher vagyok???

Mindig is nyomorultnak éreztem magam de most főleg.Anyu ha tehetné már eldobott volna csak akkor nem kapna utánam pénzt.Mivel maradandó betegségem van nem csak családipótlék jár neki, ezért visel el maga mellett.

Mit tehetek hogy ne érezzem azt hogy csak egy kolonc vagyok anyum nyakán? Hogyan tehetem túl azon magam hogy engem senki se szeret úgy mint mást pl.a szülei vagy nagyszülei? :'(

15/L

(Elnézést amiért ilyen hosszasan írtam le, miközben 2 mondatban is le tudtam volna..csak jól esett leírnom, mert ezt senkivel nem tudom megbeszélni.)


2014. nov. 18. 15:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Kislány, van egy régi latin mondás:

"Audiatur et altera pars!"

Annyit jelent, hogy hallgattassék meg a másik fél is.

Talán korai lenne félinformációk alapján véleményt alkotni az apukádról. Én azt tanácsolo, hogy ha eljön az idő, bizony hallgattassék meg a másik fél is.

2014. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hat, ha mamad is azt mondja hogy ne keresd mert nem rendes ember, akkor lehet hogy jobb ra hallgatni, mert o az egyetlen normalis figura a tortenetben.


Viszont o is csak azt tudja, hogy milyen ember VOLT az apad 15 eve. Azota azert eltelt sok ido, ki tudja, talan valtozott valamennyit.

Mindenesetre ha a kiscsaladja nem tud rolad, akkor lehet hogy jobb tenyleg nem beavatkozni.

2014. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
40%

Anyukád a mai napig nem tudott megbocsátani annak a férfinak (Édesapád), aki Őt hitegette és ígérgetett neki, majd visszatáncolt a családjához.

Ezt a máig tartó haragot sajnos Rád vetíti ki. Talán a gesztusaid, mosolyod rá emlékezteti.

Ez buta dolog, de én biztos vagyok benne, hogy szeret Téged, csak megkeseredett az élettől. Gondolom azóta sincs férfi az életében.

Beszélgess vele, a fájdalmairól, érzéseiről, vedd át picit a felnőtt szerepét, mint egy barátnő, nagylány vagy már. Mindettőtöknek jót fog tenni!

2014. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Annyira megértelek és átérzem, amit érzel! Arra ráébredni, hogy az az ember, akitől a legjobban függsz érzelmileg (anyukád) és aki a biztonságot jelenti számodra, amíg önálló életet kezdesz hazudott, hát ez nagyon nehéz. Tapasztalatból tudom sajnos. Nálad még nehezítve van a dolog azzal, hogy épp kamaszodsz és édesapa nélkül kellett felnevelkedned, vagyis még mindig a folyamatban vagy.

Drágám, rendkívül érettnek és racionális gondolkodásúnak tűnsz. Hihetetlen, mennyire értékes és szerethető vagy, ezt hidd el magadról! Ez az első dolog, amit csinálnod kell. Mostanában alakul ki a saját világképed, valamilyen szempontból szerencsés, hogy ez a dolog most derült ki, mert így hamarabb be tudsz építeni valamit, amit szeretnél, hogy a jövőben Te hogyan élj. Valószínűleg megtanulod ezáltal, hogy hazudni a gyereknek nem szabad, és a szülőjét sem ócsárolni.

Esetleg az iskolában megkérdezheted, hogy van -e iskolai pszichológus, aki tud neked abban segíteni, hogy könnyebben átvészeld ezt a helyzetet.

Sajnos arról van szó, és ezt el kell valahogy fogadnod, hogy hamarabb fel kellett nőjjél, mint általában a társaid. Nagyon nehéz. Édesanyádnak meg bocsáss meg, amikor már készen állsz rá.

Most dühöngd ki magad, de biztos vagyok benne, hogy túl fogod tenni magad a történteken. Tényleg hihetetlen, hogy 15 évesen ennyire tisztán látsz és fogalmazol.

Minden jót kívánok.

2014. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!