Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden alkoholista hazudik?...

Minden alkoholista hazudik? Mennyi ideig tudja egy alkoholista titkolni a családja előtt, hogy az?

Figyelt kérdés

Leginkább tapasztalatok alapján szeretnék választ kapni az alábbi kérdésekre, ugyanis kíváncsi lennék,hogy másoknál ez hogy zajlott le?


1.Mennyi ideig ivott úgy az alkoholista családtag,hogy a család előtt titkolta?

2.Mi váltotta ki azt,hogy inni kezdett?

3.Mikor vallotta be és minek a hatására,azt hogy alkoholista?(ha egyáltalán bevallotta)

4.Amíg a család előtt is titok volt az alkoholizmusa mivel magyarázta az alkoholra költött pénz hiányát?

5.Hogy reagált arra amikor szembesítette a család azzal,hogy ő egy alkoholista?


Ezen kívül bármilyen egyéb dolgot írhattok, én mostanában szeretném szembesíteni apámat, mert már nagyon el van szállva és már olyan adósságokat halmozott fel,hogy az nem folytatódhat így tovább, valaminek történnie kell.


2014. aug. 9. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Én anno ittam.Nem sokat,nem titkoltam.Szerelmes lettem, többet nem ittam.
2014. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Elköltözés a megoldás, mert apád már nem változik.
2014. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze, az adósságot meg majd megöröklöm a halála után.
2014. aug. 9. 13:00
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Titkolni szerintem nem lehet. Látszik az emberen, érződik a szagán, max a család nem vesz róla tudomást. Ez az első és legnagyobb hiba, amit elkövethet, mert innentől indul el a lejtőn az ember.


Mi váltja ki? Ez teljesen eltérő lehet. Vagy nem szereti már a nője/ura, kilátástalan az élete/nem teljesít úgy, ahogyan akar/szarnak érzi magát, stb. A háttérben az állhat, hogy rombolni/büntetni akarja magát valamiért az ember.


Erre nem tudok válaszolni.

2014. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Apám mindig amiatt siránkozik,hogy nincs pénzünk, de ez éppen az alkoholizmusa miatt van, tehát egy ördögi körforgás, ha abbahagyná a piálást lenne pénze, bár tény,hogy nem Mercédesszel járnánk akkor sem, de nem is így élnénk.
2014. aug. 9. 13:04
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Adóságot nem lehet örökölni.Ha minuszban leszel, akkor nem fogadod el az örökséget és nem lesz tartozásod sem.
2014. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

A Ptk.-t kötelező olvasmánnyá tenném, akkor nem születnének ilyen hülyeségek.


Nem örökölheted akaratod ellenére az adósságát.


Egyébként titkolni nem lehet, max. az adott illető nem ismeri be.

2014. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sogorom is alkesz,,pénzt sajnálja mindenre..kivéve a pia..na meg hogy nincs szabad ideje...mivel piál igy nem sok iďö marad másra ..szánalmas
2014. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A banki tartozást lehet örökölni, de az is nagyon jó lenne ha a több milliós házat/földünket elinná...
2014. aug. 9. 13:24
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám sosem tudta titkolni mivel nem kocsmába járó típus,ergo mindig itthon piál és mindig lehet látni rajta.Ő sokáig buta módon azt hitte hogy ha eldugdossa a piásüveget a bokorba vagy a sövénybe akkor nem látjuk meg...Szánalmas.Nálunk ez megy kb 8 éve.Ami a legszebb az egészben hogy egy KAMIONOSRÓL van szó.Kétszer kapták el ittas vezetésért idáig személyautóban,elvették a B kategoriás jogsiját kétszer is 1-1 évre,a második után 700ezer forintos büntetést kapott..ez volt 2013 májusában.Az átkozott istenbarmának minden követ meg kellett mozgatnia meg lefizetnie 1-2 embert hogy legalább a rohadt C kategoriát megtarthassa a munkájához különben éhen haltunk volna.Akkor azt hittem ez már talán elég nagy pofon volt neki az élettől,és majd megpróbál leszokni.Milyen naiv voltam istenem...azóta most már számomra nyilvánvalóvá vált az is hogy kint a kamionban is piál esténként amikor megáll "pihenni".Gusztustalan szemét,feladtam minden reményt vele kapcsolatban.Továbbá a személykocsiba is a mai napig simán minden lelkiismeretfurdalás nélkül beül részegen és elindul..Nem lehet vele értelmesen beszélni mert állandóan bevan rúgva,amikor épp józan akkor sajnálkozik meg minden de nem hallgat az okos szóra,ha elkezdjük mondani neki egyből elhessegeti a témát vagy még neki áll feljebb és másokat okol a boldogtalanságáért,hiába minden.Amikor meg itthon van és részeg akkor állandóan siránkozik nekem hogy milyen ótvar az élete meg állandóan öngyilkos akar lenni..mindezt azért mert az anyám már kb 10 éve nem alszik vele együtt.Micsoda szánalmas gyenge jellem,hogy emiatt hagyta magát tönkremenni holott teljesen egyértelmű volt hogy ha nő kell neki akkor azt máshol kell keresnie.De nem, ő nem megy el,mondja mert nem lenne képes rá elvből meg bla bla bla.Szerintem meg csak egy akaratgyenge ember és kész.Belefáradtam abba hogy állandóan oda kell figyelnem rá,és rohangálnom utána mert részegen nyitva hagyja a kaput(80 kilos moszkvai őrkutyánk van),amiért állandóan szégyent hoz a családunkra ahogy részegen ordítozik az utcán holott a szomszédnak van igaza,nem egyszer itta magát ájulásig,vagy jött haza úgy hogy az állítólagos barátja beverte a pofáját amiért egy részeg disznó,legutóbb bekúrta a fejét a terasz lépcsőjébe,csupa vér lett minden,erre azt hazudta hogy a motorháztető borult a fejére...Mégezt a hazug disznót.Aztán mivel ez egy agyrázkódással is járt 3 hétig volt itthon betegállományban.Tippelj mivel töltötte ezt a 3 hetet?Bizony,végigvedelte az egészet,aztán csodálkozva mondja nekem hogy nem hatnak a gyógyszerek...Hogy lehet egy ember ilyen szánalmas nyomorult?Nem egyszer a szemére vetettük,hogy addig nem lesz semmi jobb a szaros életedben amíg nem próbálod meg letenni.Általában napi másfél üveg gyomorkeserűt,páleszt v hubertust iszik.De nem ám az olcsó szart,üvegenként 2ezer Ft kb.

2 részletben issza délelőtt már korán seggrészeg aztán kialussza magát és délután 5-től estig folytatja,aztán másnap megint.De szerinte nem azért nincsen pénzünk mert ő alkoholista...LOL.Igazából napestig folytathatnám,gondolom nálatok is hasonló a sztori.Sajnos nem állok úgy anyagilag hogy eltakarodjak innen,az anyám se teheti meg.

Van-e megoldás erre? Sajnos amióta megszüntették a kényszerelvonó lehetőségét,azóta nem lehet senkit elvinni akarata ellenére.Magától pedig ziher hogy nem fog elmenni,tehát a válasz az hogy nincs megoldás.És még van pofája a gusztustalan féregnek mártírkodnia meg sajnáltatnia magát,vicc.Nem tudok nem gyűlölettel írni erről a témáról.Az egyetlen talán pozitívum az az hogy én tudom hogy soha a büdös életben nem leszek alkoholista,már a tömény szagától is okádnom kell,pont úgy ahogy a saját apámtól..

2014. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!