Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden alkoholista hazudik?...

Minden alkoholista hazudik? Mennyi ideig tudja egy alkoholista titkolni a családja előtt, hogy az?

Figyelt kérdés

Leginkább tapasztalatok alapján szeretnék választ kapni az alábbi kérdésekre, ugyanis kíváncsi lennék,hogy másoknál ez hogy zajlott le?


1.Mennyi ideig ivott úgy az alkoholista családtag,hogy a család előtt titkolta?

2.Mi váltotta ki azt,hogy inni kezdett?

3.Mikor vallotta be és minek a hatására,azt hogy alkoholista?(ha egyáltalán bevallotta)

4.Amíg a család előtt is titok volt az alkoholizmusa mivel magyarázta az alkoholra költött pénz hiányát?

5.Hogy reagált arra amikor szembesítette a család azzal,hogy ő egy alkoholista?


Ezen kívül bármilyen egyéb dolgot írhattok, én mostanában szeretném szembesíteni apámat, mert már nagyon el van szállva és már olyan adósságokat halmozott fel,hogy az nem folytatódhat így tovább, valaminek történnie kell.


2014. aug. 9. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb. Apánk alkoholista volt, most jönnek a kérdésekre a válaszok:


1) Sokáig csak anyám volt tisztában azzal, hogy apám iszik, sok deliriumával is megküzdött, mert ápolónő, és tudta mit kell tenni olyankor. Azt nem tudom, ő mikor jött rá, én 12 évesen kezdtem tisztán látni a dolgokat, akkor kezdtem kiábrándulni apámból, mert addig nagyon apás voltam.

2) Hogy mi váltotta ki azt megint csak nem tudom, miután megszülettem már voltak problémái, lehet hogy előtte is, az ő apja is alkesz volt, abba is halt bele. Néha leállt, volt hogy évekre is, majd visszaszokott. Mikor nagymamám (apám édesanyja) meghalt, apám akkor indult el a lejtőn. Azután már nem bírt leszokni évekre, csak hónapokra.

3) Sosem vallotta be.

4) Nem magyarázkodott, csak megvonta a vállát ha kérdeztük. Eladta a dolgait (láncfűrész, légpuska, DVD lejátszó stb) ha pénzhiány volt, és hitelt hitelre halmozott. A munkahelyekről sorra rúgták ki.

5) Mint ahogy leírtam fent, megvonta a vállát.


Ha szembesíted, jó esetben veszi a lapot, és változtat. Persze ez csak akkor történik meg ha törődik veled egy kicsit is mint a gyerekével, családtagjával. Nálunk nem ez volt, szerintem sosem érdekeltük igazán, különben nem nyírta volna ki magát az alkoholizmussal. A 18. születésnapom után 1 héttel, mikor az érettségim közepén voltam, jött a hír, hogy apám belehalt a hülyeségébe...

20L

2014. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

11-es vagyok. Adósságot LEHET örökölni. Mi is megörököltük volna, ha anyám nem veszi magára az egészet, és ezt a hagyatéki tárgyaláson mondták el nekünk.

Ha megörököltük volna az adósságot, és nem fizetjük ki, akkor még a mi gyerekeink is fizethették volna...

2014. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt egy exem.Addig nem ivott mig a szuleimnel eltunk.Es le is szogeztem az elejen nekem a rendszeres ivaszat nem fer bele.(apam alkoholista volt)Kulonkoltozesunk elso napjan elkezdte.Raadasul az a fajta volt aki agressziv is. Hogy miert?Azt gondolta,hogy o ettol ferfi.Azt gondolta mar barmit megtehet. Megeltem a poklot de tudtam lepek..,Nem ismerte be hogy alkesz. Anyja,apja alkesz.Neki ez nem volt eleg,hogy ne csinalja.Azota is kivagja mindenki,miutan nem megy tovabb a szinjatek.De o szerinte vele minden rendben.
2014. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én apám azóta vett vissza a piálásból, mióta sorban meghaltak az ivócimborák. Nem azért állt le, mert ő is meghalhat, hanem mert egyedül szar inni.
2014. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Adósságot LEHET örökölni. Mi is megörököltük volna, ha anyám nem veszi magára az egészet,"


LEHET, de CSAK és KIZÁRÓLAG önként és dalolva!

Tehát ha te azt mondod, hogy NEM, köszönöm nem kérek az örökségből (=de ezzel lemondasz a hagyaték többi részéről), akkor nem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig de, öröklöd!


Ne legyetek már ilyen hülyék!

2014. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Egy szóval nem mondtam, hogy nem mondhatsz le az örökségről, azt mondtam, hogy megörökölheted az adósságot IS. Tekintve, hogy nálunk csak az örökség volt a tartozás, egy és ugyanaz volt a dolog. Mellesleg, ha mi lemondunk az örökségről (adósságról) mit gondolsz ki kapja? Nem az állam, azok se hülyék, hogy magukra vegyenek egy rakás adósságot...nem... a mi leendő gyerekeink, meg azoknak a gyerekei és így tovább.
2014. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kiskorú gyermek nevében a gyámhatóság mond le. És igen, minden esetben megteszi, ha az adósság nagyobb, mint a hagyaték egyéb része.


És utána bizony az állam jön. És az állam soha nem mondhat le az "örökségről".

2014. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!