Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is kötelező mindenből...

Nálatok is kötelező mindenből megkínálni a másikat?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már belőle, hogy mindent úgy kell ennem, hogy előtte más családtagom beleevett. Ha jégkrémet eszem akkor kötelező anyámnak adni belőle, holott tele van vele a hűtő, mondom neki, hogy vegyen ki másikat, erre az a válasz, hogy neki nem kell egy egész. Én meg egyem úgy, hogy előtte ő össze harapdálta meg nyalogatta. A pudingokkal, joghurtokkal stb. is ez van. Múltkor átjött a mamám, megkérdeztem tőle kér-e enni, azt mondta, hogy á neki nem kell, erre odajön aztán elkezd enni a tányéromról. Kötelező más maradékát megennünk. Ez engem rohadtul zavar, többször is mondtam már, de erre ki vannak akadva, hogy senkinek nem szaros a szája. Szerintem ez undorító.

2014. nov. 14. 18:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Alapvető illemszabály, hogy más tányérjába nem eszünk bele.

Adott esetben ott a doboz jégkrém, abból mindenki annyit vesz a tányérjára amennyit akar.

2014. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent megosztunk egymással, de nem zabálunk bele a másik kajájába! Na jó, a feleségem néha kér egy kortyot a kávémból... :)


Ami nálatok történik ara felénk azt mondják: "Csak a szeme kívánja!"


Egy jégkrém 3 harapásnyi, ha megkívánom, nem a gyerekemtől veszem el, hanem kiveszek egy másikat a hűtőből.

2014. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Persze illik megkinalni a masikat peldaul ha egy csomag kekszet kibontassz,de ha mondjuk egy palcikas vagy dobozos jegkremet vagy esetleg joghurtot stb.eszel amibol tobb is van a hutoben akkor alapveto ha ker,vegyen Ki masikat vagy szedjen maganak!legalabbis szerintem igy a logikus...
2014. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkínálni illik a másikat- de nem a tányérunkból. Szerintem te csinálod jól, és ehhez ragaszkodnék a helyedben. Megkérdezted kér-e, esetleg csak pár falatot, akkor úgy szedsz neki is, de a saját tányérod a te térfeled, és kész.
2014. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Jut eszembe: Kínálni kötelező nálunk is. Ha pl. valaki kibont egy 200g-os táblás csokit, az megtöri és körbe kínálja, a többiek pedig vagy vesznek egy-egy kockányit, vagy nem.


A legközelebbi ilyen esetnél nyújtsd át az illetőnek, hogy már meg ne sértődjön, de te nem bírod úgy megenni ha összenyalták! No és hiába "nem szaros a szája" nem mindenki bírja az ilyeneket.

2014. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Amiben több darab van (keksz, tábla csoki, chips) abból meg szoktam kínálni azt aki a közelemben van. De sose ennék bele más kajájába, és azt se állhatom, ha az én tányéromba nyúlkálnak.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy pl ha elkérik a jégkrémet, akkor mielőtt odaadod, jó látványosan nyald körbe, vagy a dobozos pudingoknál/joghurtoknál szintén körbenyalhatod a szélét. Légy kreatív! Tán csak észre veszik magukat előbb utóbb, ha már a szép szó nem ér semmit.

2014. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A megkínálás nem ugyanaz, mint beleenni a másik ételébe.
2014. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, fúj...senki után nem enném meg az összenyalogatott pálcikás jégkrémet. Jézusom, de undorító. Ha kér, vegyen ki magának, de milyen dolog már egy-két falat miatt belezabálni. Az almába is beleharap előtted?
2014. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Illik megkínálni, de nem a saját tányéromból. Ha kér, szedek neki külön tányérba. Ha elkezdek enni egy tábla csokit, abból törni szoktak. Ha kér jégkrémet, kiveszek egy másikat. Én sem eszek bele máséba. A megkínálás nem azt jelenti, hogy más maradékát eszem meg utána.
2014. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az almába nem, de a poharamba is rendszeresen beleiszik. Én mindig keszítek magamnak inni evéskor ő meg beleiszik az enyémbe. És neki áll feljebb ha szólok neki, hogy ne igyon bele, múltkor is benne úszott a kajamaradék...
2014. nov. 14. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!