Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 29 éves férfinek kötelező...

Egy 29 éves férfinek kötelező éveken keresztül hallgatni az anyjának a nyügét, bánatát, baját?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 20:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Inkább úgy kérdezem hogy mit csinálnátok ha az anyátok egyfolytában nyavajogna és panaszkodna minden áldott nap?
2013. ápr. 3. 20:39
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Fordított esetben biztos Te is meghallgatnád az Édesanyádat!

Valószínű nincs más akivel megbeszélhetné, ennyi jár neki. Inkább azon kellene gondolkodni, hogy hogyan lehetne kicsit jobb kedvre deríteni, mondjuk elmentek vele valahova, vagy csak valami programot kitalálni vagy akármit!

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 20:41


Minden áldott nap ezt hallgatom a telefonba.Minden nap.Már lassan 3 éve.Külföldön élek és ritkán megyek haza.Jó lenne már egyszer úgy beszélgetni hogy jó kedvűen és nem csak a nyavajgás menne.Nekem se jó ez,hiszen pont ezért nekem is rossz kedvem lesz és el van rontva az egész napom.Azért nem jó,mert nekem sem jó hogy nem boldog vagy nincs jó kedve.Pénzt is küldök neki mindig hogy ne kelljen számolgatnia,tudom a pénz nem minden,de azért nem rossz ha neki is van még pluszba erre arra.

2013. ápr. 3. 20:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nyavalygok, panaszkodom, nekem is milyen sz@r.

Lehetőleg túllicitálom, egy ideig csend van. Szép szó, felvidítás, na, az nem működött.

Vele laksz? Majdnem mindegy, panaszkodás utol ér, ha máshogy nem, még füstjelekkel is közölné, milyen keveset, és milyen rosszul aludt az éjjel..

2013. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig el kell vele beszélgetni, hogy neked is lehet rossz napod és nem éppen 'üdítő' állandóan azt hallgatni, hogy rossz kedve van. Persze, lehet arra fogni, hogy pesszimista és így fogja fel az életet...de valahogy rá kell vezetni, hogy mindenben van valami jó...ha nem jön rá magától, akkor el kell neki mondani, hogy márpedig ez ezért és ezért jó, nem csak rossz. Remélem érthetően magyaráztam el.
2013. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

50-60 év között lehet, ha jól számolom. Nem kéne még begubóznia, menjen színházba, moziba, nyugdíjas, vagy akár milyen klubba. Csak könnyebb ez az érzelmi zsarolás, hogy lelkiismeret furdalásunk legyen, mert nem állunk készen a nap 24 órájában. Csak azt felejtik, el, ha mindíg panaszkodnak, nem is lesz társaságuk, hiszen mindenki megunja a síránkozást, vigasztalást. Nem öreg, nem mozgáskorlátozott, találja fel magát.

Legyél vele határozott, saját magának is bebeszéli a betegséget, nyavalyákat.

2013. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Senkinek sem kötelező hallgatni - csakis rajta múlik.
2013. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg ennyi a probléma. Nem pedig az, mikor mindenben az anyja véleményét kéri ki és tekinti szentnek (a párkapcsolati mindenféle problémákban is). Az én véleményem, vagy hogy megoldjuk a konfliktusokat, nézeteltéréseket, szinte semmit nem számít.
2013. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!