Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellenek csaladi kapcsol...

Miért kellenek csaladi kapcsolatok kiterjedtebben miért nem elég csak az akivel lakik az ember pl. A férje felesége? Olyan idegesítő szben tartani a szüli névnapokat meg a karácsonyi kötelező látogatást vendégfogadást nem? Mi érteleme?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert máskor nem jutunk el egymáshoz. Megvallom, nekem sincs sokszor kedvem hozzá, aztán mégis jót mulatunk :)
2013. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező, ha valaki nem szereti. De nekem például mindig sokat jelentettek ezek a nagy családi összejövetelek, meg amúgy is nagyon hasznos, ha az ember ápolja a kapcsolatait. De mondom, nem muszáj, ha nem akarjátok.
2013. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert a szülők, a testvérek is a családhoz tartoznak. Legalábbis egy normális családban.
2013. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Így is lehet nézmi. Meg úgy is hogy ha tökéletes egy házasság akkor oda már nem kell más rokon mert mindeig kettesben akarunk lenni.
2013. nov. 3. 21:52
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Tökéletes házasságban sem lehet éjjel-nappal a másikkal.Én szeretem ezeket az ebédeket mert ugyan nem tul gyakoriak de jol szorakozunk mindannyian.
2013. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy jó házasságban SEM akarnak mindig kettesben lenni. Ha igen, akkor nagyon hamar megromlik a házasság. Minden embernek szüksége van bizonyos távolságtartásra, önállóságra is.
2013. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Én tökéletes házasságban élek, de ettől függetlenül fontosak a testvéreim, a nagymamám, és az édesapám.

Ők is a családom részei, és a nagy rohanó világban örülök hogy van egy olyan nap amikor összejön a nagy család. Még ha ez a karácsony napja is..

Legtöbbször sajnos csak temetéskor jönnek össze a családok.

2013. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez nálunk is gond. Főleg mióta unoka van, állandóan zargatnak minket a nagyszülők. Megértjük őket, szeretnék látni minél többet az unokák, de azt nem bírják felfogni, hogy mi szinte csak hétvégén vagyunk hármasban, hétköznap dolgozunk, nap végén visszük haza a kicsit a bölcsiből, olyankor már alig van idő kis játékra, beszélgetésre és fürdetés, vacsi, alvás van. A hétvégét szeretnénk hármasban tölteni. Meglátogatjuk a családot is, elég messze laknak, ráadásul az ország két végében, de állandóan nyaggatnak minket, hogy maradjunk az ünnepekre, de másképp akarjuk az ünnepeket, más terveink vannak, és már más szokásokat alakítottunk ki. Van ebből feszültség, de túléljük, meg ők is, nem vészes a helyzet.
2013. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom, ami engem illet én szeretem a családomat, sőt a férjem családját is, én szeretem ezeket az ünnepeket és nem idegesítenek...


Sajnálni tudom az olyanokat, akiknek csak az egymáson csüngés az élete, kérdező :S

2013. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az mondjuk engem is zavar kicsit, hogy a szülinapom minden évben azzal kell teljen, hogy bevásárolok, sütök főzök egész nap és megvendégelem az egész családot. Csmó pénzem, időm és energiám elmegy rá, de persze étteremben mégdrágább lenne, meg igazából el is várja a család, hogy én főzzek.

Azonkívűl szeretem a vendégeskedést, de inkább ha én vagyok a vendég, ha én kell főzzek 10 embernek már nem olyan király.

2013. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!