Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elvetetem a babát el kell...

Ha elvetetem a babát el kell menjek itthonról. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az orvos szerint kb hat hetes terhes vagyok. Párom már nagyon szeretne gyereket, de én nem akarom megtartani mivel a körülmények nem alkalmasak.

Párom erre közölte, ha el merem vetetni a babát akkor ne is jöjjek haza többé. Teljesen kétségbe vagyok esve, hiszen nincs hová mennem, szüleim meghaltak. Az abortusz árát valahogy összetudnám szedni (párom nem hajlandó fizetni) de nem tudom hogyan tovább.

Bocsi, ha össze-vissza írok, de nagyon ideges vagyok.


2014. nov. 10. 09:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%

"Ennek ellenére mégis egy olyan mellett kötöttél ki, aki simán eldob téged, ha a saját testedről nem az ő kénye-kedve szerint döntesz?"


Itt nem a nő saját testéről van szó, hanem a nő testében élő magzatról, ami félig a férfi gyereke. Olyan könnyen elfelejtik emberek, hogy nem csak a saját testéről dönt a nő, hanem egy életről is. Én szóba sem állnék olyannal többet, aki a közös gyerekünket kikapartatná. Megvetném, ránézni sem tudnék többet.


Joga van a kérdező párjának ahhoz, hogy ne nézze szótlanul azt, amit a kérdező tenne, nem? Ha ezt akarja tenni, tegye, de akkor takarodjon el innen. Ennyi. A kérdező dönt.

2014. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki a saját sorsának kovácsa. Mindig a környezetedtől fogod várni, hogy jobb sorod legyen?

Mondjuk ilyen nekifutással már rég elástad magad a párod és az anyósék szemében is. Ennek a kapcsolatnak nincs jövője és a gyerek lesz a legnagyobb vesztes a játszmában, ha megszülöd.

2014. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem akkor lesz a gyerek vesztes, ha esélyt sem kap az életre.
2014. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%
Neked tényleg ne legyen gyereked, aki a saját életét nem tudja renben tartani, irányítani, az ne akarjon egy gyerekért felelősséget vállalni. Kérdező itt az ideje, nőj fel, keress munkát, vegyél ki albérletet/szobát és éld a saját életed, ne másokon élősködj.
2014. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a gyerek nagyon rossz helyre születne, rossz embereknek.
2014. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
5%

Tudnám, hogy miért nem legális a gyilkosság más esetben. Ha egy magzat életéről dönthetünk, mert szerintünk nem jó helyre születne, akkor miért lenne gond, ha én most lecsapnám a szomszéd fejét, mert elvesztette a munkáját?


Értitek, hogy miért morális válság az, hogy az abortusz elfogadott?

2014. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14%

#26, én értelek. Érdekes módon, egy 1 hetes baba megölése gyilkosság. Holott még az sem ember, a földi létállapot elfoglalása 20-25 év. Kérdező, érkezett hozzád Valaki- fogad Őt jó szívvel. Ma Magyarországon SENKI nem hal éhen, ti sem fogtok. Az nem zsarolás, hogy az Apa akarja, hogy megszülessen: ő jobban látja a helyzetet. És igen gyakori,hogy elhagyják egymást egy ilyen életellenes döntés után, a közös rossz nem tart össze, csak rablókat (azokat sem sokáig, könnyen lelövik egymást)

"Az élet él, és élni akar" Ady

2014. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
89%

Ezt remelem te sem gondoltad komolyan utolso.

Mas elvetetni egy par hetes embriot, mint megolni egy embert. Bar ha neked ugyan olyan a ketto csak gratulalni tudok.

2014. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
26#-nak szantam.
2014. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egy ilyen helyzetben a nő mellett kell állni. Lehet azt pedzegetni,hogy mennyire joga van egy félkész csecsemőnek,de mégis a nő teste,a nő érdeke,és hozzá is fog tadzozni miután világra születik. Ha meg is szülöd ezt a gyereket,és netán apuka lelép magadat fogod okolni,és,hogy mi lett volna,ha elveteted. Úgy dönts,ahogyan te érzed,ha meg biztosan nem akarod megtartani a gyereket,akkor dolgozz és Menj albérletbe vagy barátnőkhöz és kezd el építgetni az életedet.
2014. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!