Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiba hozzá menni az első...

Hiba hozzá menni az első szerelmedhez?

Figyelt kérdés

Ti hozzámentetek az első szerelmetekhez akivel évekig együtt voltatok? Megbántátok? Vagy inkább több hosszú kapcsolatotok volt, és végül az utolsó jött be? Szerintetek hiba hozzá menni az első szerelmetekhez, úgyhogy rajta kívül soha nem ismertél meg senkit, mint férfit? Sokan azt mondják nekem, hogy ne menjek hozzá a páromhoz akivel évek óta együtt vagyok, mert hogy nem éltem igazán, és nem volt soha más barátom.

De imádom a barátom szeretem és szerelmes vagyok belé! csak kíváncsi vagyok a véleményetekre


2014. nov. 8. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nagy hiba lett volna. De erre voltak jelek, csak nem vettem figyelembe őket.

Ettől még nem biztos, hogy másnak is hiba.

2014. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mentem hozzá, de a barátnőm igen. Két gyerek, és pár év házasság után érezte, hogy még sem lesz ez így jó, konkrétan a szex témával volt baja. Elváltak, most boldog azt mondja, hogy volt időközben néhány kapcsolata.
2014. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Függ attól is, hogy hány évesek vagytok, és hány éve vagytok együtt. Mert ha mondjuk 20 évesen jöttetek össze és 5 éve vagytok együtt, akkor valószínű megéltetek már pár dolgot- problémát is felnőttként (összeköltözés, szürke hétköznapok, munka után kevesebb energia jut egymásra, stb.), de ha 15 évesen jöttetek össze, akkor nagy eséllyel csak még semmit nem tapasztaltatok a felnőttlétből, csak a "szüleitek mellől" jártatok randizni. Remélem érted.

Én az első páromhoz mentem hozzá, eddig nem volt okom megbánni. (9 éves kapcsolat, ebből 4 év házasság van mögöttünk)

2014. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

18 vagyok a barátom 20.

4 éve vagyunk együtt, és sokszor szóba jön hogy eljegyezne. és ilyenkor mindenki mondja: ne menj hozzá mert hogy ő az első...

de egyébként nem jegyzett el meg semmi.. csak kíváncsi vagyyok más mit gondol erről..

2014. nov. 8. 22:28
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
az elsö férjemet 16 évesen ismertem meg 6 év után jegyzett el.. igy 37 évesen azt mondom, hiba volt. nekem fel se tünt, hogy mennyire különböztünk....még 6 év után is ködben voltam..végül elváltunk, azota ujra férjhez mentem,
2014. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
miben különböztetek ennyire ilyen sok év után? egyébként örülök hogy utána mégis csak megtaláltad az igazit!
2014. nov. 8. 22:36
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem hiba, mert alig tudsz valamit az életről, magadról. Én is hozzámentem 17 évesen az első szerelmemhez. 16 év után váltunk el, és most 40 évesen érzem, hogy tudom ki vagyok, mit akarok. De azért ha visszanézek szép volt és kár lett volna kihagyni. Egyedi esetek vannak, döntesz és az idő majd megmutatja, hogy mi a végkifejlet.
2014. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Igen, ilyen esetben MOST MÉG hiba lenne összeházasodni. Eljegyezni eljegyezhetitek egymást, de az esküvővel várjatok még, próbáljátok ki, milyen együtt élni, közös erővel felnőttként megbírkózni a mindennapi problémákkal.

Ez sem lesz garancia a sírig tartó boldogságra, de arra sosincs biztosíték:)

2014. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem és úgy érzem nincs köztünk semmi hiba van hogy összekapunk de mindig megoldunk mindent ,megbeszéljük. és már többször is elakart venni.. (csak hát a kor stbstb miatt nem lehetett)
2014. nov. 8. 22:42
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a férjem volt az első, és neki is csak egy kapcsolata volt előttem.

A "nem élted ki magad", "nincs összehasonlítási alapod" és hasonló szintű megjegyzések sosem hatottak meg, butaságnak tartottam őket mindig is. A kapcsolatunk attól nem fog nagyobb eséllyel tönkre menni, hogy korábban nem volt x számú partnerünk.

Az érzelmi intelligencia hiánya, a rossz kommunikáció, a korábbi feldolgozatlan lelki sérülések, az önmagunk nem ismerete sokkal nagyobb rizikófaktorok, azokat még sem hajtogatja senki ennyit...

2014. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!