Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szervezem le a 2,5...

Hogyan szervezem le a 2,5 éves fiam első névnapját?

Figyelt kérdés

Nagy a család, mivel mindkét oldalon elváltak a szülők, majd újra házasodtak. Tesókkal együtt 18 fő.

Ennyi embert nem szeretnék vendégül látni, főleg egyszerre nem.

Korábban már próbálkoztunk babalátogatás címén azzal, hogy minden nap más jött, de akkor itt töltötték az egész napot, hiába mondtuk, hogy ideje menniük.

Ha egy nap, pár óránként hívtuk őket, akkor pedig délutánra itt volt az egész rokonság, mert aki reggel jött, az sem ment el.

Arról hallani sem akarnak, hogy ne ünnepeljük meg. Ahogy ismerem őket, akár hívatlanul is beállítanak.

Első unoka mindegyik oldalról.


Ti hogyan oldanátok meg?


2014. szept. 12. 09:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam. 2,5 hónapos a fiam :D
2014. szept. 12. 09:04
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak megbántani, de egy 2,5 hónapos gyereknek minek a felhajtás? Úgysem ért még az egészből semmit. Ezt a rokonság nem értené meg?
2014. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
43%

Az biztos, hogy erélyesnek kell lenni a nyomulós rokonsággal, álljatok a sarkatokra, és a pici babátok érdekét helyezzétek előtérbe. Nekünk 1 éves a picink, én azt szoktam mondani, kicsit elviccelve a dolgot, hogy a baba az első, anya kb. a huszadik, apa a századik helyen áll (és közte nincs senki) mindenki más ezerrel kezdődő sorszámot kapott, ami a fontosságot illeti. Ezt nyugodtan oda lehet mondani! Aki meg megsértődik ezen, az jobb, ha nem is jön. Ilyen picinek főleg nyugalomra, stabil napirendre van szüksége, anyán és apán kívül senkire.

Küldjetek meghívót, akár egyszerű postai levelezőlapon, akár e-mailt, sms-t, hogy "Kisbabánk névnapi zsúrját ekkor és ekkor délután 14-16 óra között tartjuk". Du 16-kor pedig apa, mint férfi és családfő szépen nagy hangon "köszönjük szépen a látogatást, a picinek aludni, enni kell, csend kell, különben este nem bírunk vele, arra van az ajtó...". Nálunk ez működik.

Ha meg nem férnek el, és anyagilag belefér egy szerényebb éttermi ünneplés, akkor az is megoldás lehet.

2014. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

" Nekünk 1 éves a picink, én azt szoktam mondani, kicsit elviccelve a dolgot, hogy a baba az első, anya kb. a huszadik, apa a századik helyen áll (és közte nincs senki) mindenki más ezerrel kezdődő sorszámot kapott, ami a fontosságot illeti. "


Ez azért erős túlzás, és a kapcsolatotok rovására IS mehet.


Kérdező, ha azért akarsz névnapot tartani, hogy egyszerre letudd a rokonokat egyben, akkor valóban egy hétvégi nap délutánján tarts egy kis babazsúrt, ami max 2 órás legyen. Írd meg kis képeslapon, és küldd el.

2014. szept. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

a te gyereked,te diktálsz. megírod h babazsúr 3-5ig. aki előbb jön nem engeded be. tartsák tiszteletben azt h ő egy kisbaba és nyilván van napirendetek.h eljön az 5 óra,akkor szépen szólsz,h légyszíves menjetek mert etetés idő van.

ha most nem állsz a sarkadra egy perc nyugtod nem lesz folyton megjelenik valaki ami a gyereknek sem jó!


mi az h ők hallani sem akarnak ünneplésről meg h csak úgy is jönnének! eszem megáll!


amit amúgy én csinálnék: egy étterembe mennék velük,gyerek a kis hordozóban-babakocsiban,1-2 óra mulva pedig szépen haza. biztosan nem sürögnék 18 embernek egy pici baba mellett főleg ha ilyen erőszakos társaság. én is csak úgy tudtam ezt kiküszöbölni h én mentem a gyerekekkel,mert ha hozzánk jöttek senki sem akart elmenni,ráadásul még ugráltattak is..

2014. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
En is ettermbe mennek, de leginkabb a sarkamra allnek es nem unnepelnem 100 fovel a 2,5 honapos kisbabam nevnapjat
2014. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Megmondanám, hogy nem lesz semmiféle ünnepség, aztán elmennék jó messzire.

A hülyék meg nyomják csak a csengőt.

2014. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak a szűk családi kör legyen jelen egy rövidke kis köszöntés erejéig(szülők, nagyszülők). A baba még nagyon pici, nem biztos hogy jól viselné a felhajtást, a zajt, a nyüzsgést.

Nekünk nem volt ilyen gond, a névnapból eleve nem csinálunk ügyet, de ha nem tudjátok nekik szép szóval elmagyarázni a dolgokat, ha megtehetitek menjetek el arra az időre otthonról, mikor várható hogy beállítanak. Vagy kapcsoljátok ki a csengőt, mobilt, tegyétek félre a vezetékes telefont. Tudom hogy nem szép dolog, de van akikre csak így lehet hatni.

2014. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Úgy oldanám meg, hogy a 2,5 hónapos gyereknek nem tartanám a névnapját csak apukájával otthon. A többieket pedig rá kell szoktatni, hogy egyeztetés után jöjjenek csak. Akkor pedig tudod irányítani őket, hogy melyik nap ki jöjjön. Ez persze nem csak a névnapra vonatkozik, hanem úgy általában.
2014. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!