Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez amúgy szokásos, hogy...

Ez amúgy szokásos, hogy amikor szüksége van az embernek a családjára csak is akkor fordítanak hátat? Szóval ne háborogjak?

Figyelt kérdés

ez a hónap úgy alakult, hogy gyerekkel 10 ezer forntom maradt megélni. de a menő vállalkozó apám nem segít, mert nincs pénze(mert milliós apeh tartozása van, és mert milliók jönnek be, mennek ki...de szóval nincs egy 20 ezrese az éhezőnek..)mama saját ingatlanában(kis panellakás, kis kiadással, 1 m3 vizet fogyaszt..) 100 ezer feletti nyugdíjából nem ad, mert ó neki sincs..

anya azt mondja, ő csóró, kérjek apától, mert másik tesónak ápítkezéshez milliós értékben csinál teraszt, meg mindenben segít..


de érdekes, hogy amikor nem voltam bajban akkor mindig kaptam pár ezrest csak úgy, amikor meg sabályosan pánik van, hirtelen senki nem segít.


ez normális családban?


2014. nov. 6. 12:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha már mindenáron pénzt szeretnél, kérj a gyermeked apjától. A családodat ne ócsárold, nem tudjuk az előzményeket, nem mondhatjuk, hogy "szemetek", mint az egyik hozzászóló. Ha tényleg az éhezés fenyeget téged meg a gyermekedet (tényleg, mennyi idős?), akkor beszéld meg a családod tagjaival, hogy enni adjanak nektek, azt talán nem tagadják meg. A gyermeked a szüleid unokája, csak nem hagyják éhezni. Amúgy meg lehet rossz tapasztalatuk a kölcsönnel, azért nem adják. Végső esetben fordulj az önkormányzathoz.
2014. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

A gyereket a szüleinek (anyuka, apuka) kell eltartaniuk, nem a nagyszülőknek, nem a sógoréknak, meg nem is a szomszédnak.

Ez nem számítás kérdése.

Kérj apucitól pénzt.

2014. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Talán akkor adnak, amikor éppen tudnak. Lehet, hogy tényleg nem olyan gazdagok, mint gondolod. De bármilyen gazdag is valaki, jótékonykodni sohasem kötelező. Az egy szívesség.
2014. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12 nem azt kértem, hogy tartsanak el

csak érdekes, hogy bajban a családjára sem számíthat az ember.


megkérdezem a gyermekvédelmiseket, mit tudnak segíteni


kösi a válaszokat

2014. nov. 6. 16:20
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

"meg érdekes, hogy akkor tanítgatnak, amikor kisbaba van és veszélyeztetett a megélhetés."--A nagy semmire normális ember nem vállal gyereket. Ne másoktól várd el, hogy eltartsanak.

"a gyerek apja szerinted mégi hol van?? a családomra nem számíthatok, akkor majd őrá?"--Ha tudtad, hogy nem számíthatsz rá, akkor miért szültél neki?

2014. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

nem a semmire szültem

rengetegen vannak egyedüllálók gyerekkel


mindenkit számon lehet kérni ugye ugye..kíváncsi volnék nekik ki segít.

2014. nov. 7. 07:59
 17/20 A kérdező kommentje:

amúgy szép emberek járhatnak ide, akik elnéznék, hogy a gyerekük bajban van.


amikor meg lopni csalni megy az ember, meg azzal jönnek miért nem kért inkább segítséget.

2014. nov. 7. 08:20
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

"rengetegen vannak egyedüllálók gyerekkel "


Elég baj az, ha van elég pénzük, még akkor is baj! A gyereknek család kell, apa+anya és nem csak az egyik...

Ne az ilyeneket tekintsd példának!

Vannak olyan párok, akik együtt vannak, szeretik egymást és így vállalnak közösen gyereket, amikor elegendő pénzük van. Őket utánozd és akkor nem lesz gond. Bár ezt már sajna elszúrtad. Mentsd a menthetőt! Dolgozz, amint tudsz, és a gyereked apját keresd gyerektartás ügyben, hisz ő is ludas volt, az ő felelőssége is a gyerek felnevelése...!

2014. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

csak gondoltam megírom tesóméknak (ahol fél millió a kereset havonta)apa most vett több százererét bútorokat..


ennyit arról, hogy így egyedül gyerekkel meg úgy...

2014. nov. 8. 10:36
 20/20 A kérdező kommentje:
megírom után vessző(nektek gondoltam megírom)
2014. nov. 8. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!