Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem akar gyereket....

A párom nem akar gyereket. Nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Meg akarom kerni a baratnom kezet. Mar a gyuru is megvan. 4 eve vagyunk egyutt es eddig valahogy nem nagyon kerul szoba a gyerek tema max 1szer 2szer de nem ereztem ilye negativitast felole. Itthon beszelgettunk az eljegyzes utan hogy eskuvo, gyerekek. Amikor szoba hoztam a gyerek szot majdnem elejtette a a poharat , hogy tudom en hogy o gyuloli a gyerekeket? En meg csak neztem hogy nem igazan. Elkeudet peldakat felhozni:tesomek gyereket se fogta meg soha amikor tesom felajanlotta, ha gyerekkel szallnak fel a villamosra,buszra kepes atfurakodni a tomegen hogy minel tavolabb legyen toluk stb. Es igy utolag ahogy sorolta ra kellett jonnom hogy tenyleg igy van. Felsorolta hogy az egesz terhesseg egy gusztustalan folyamat. Hogy o nem azert tancolt 10 evig hogy egy gyerek tonkretegye az alakjat, hogy sokba kerul o meg nem akarja erre kolteni a penzt, hogy budosek es o nem pelenkaz, nem kel ejjel, hogy sirnak , nyaladzanak gusztustalan az egesz ugy ahogy van. Meg amugyis nekem semmi gondom nem lenne vele mert neki kell otthon rohadnia evekig, nem lesh tarsasagi elete es nem akar egy babakocsit tolkgato, turkalobol vasarolo tehen lenni. Na most mi legyen. Naratnomet imadom szeretem. Amugy tenyleg tunder. Sut,foz,takarit,bombano,intelligens,muvelt tarsasagi ember es kituno a munkajaban de a gyerekekhez ugy viszonyul mintha valami altala utalt kajat kene megennie.
2014. okt. 10. 09:47
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
71%

Hogy őszinte legyek, én sosem értettem/értem meg azokat az embereket, akik úgy gondolják, hogy ha születik egy gyerek, onnantól vége az életnek, és már csak "turkálóba járó tehén lesz." Miért is nem lehet gyerekkel társaságba menni? Miért is kellene otthon ülni 0-24-ben? Nem kell senkinek sem elhanyagolnia magát, és zsíros hajjal melegítőben mászkálnia azért mert gyereke van. Ezek szerint ő csak ennyit néz ki magából? Semmi más jövőképe nincs gyerekkel, csak az, hogy elrontja az egész életét? ha igen, akkor nem terveznék vele túl komolyan. Sok más nő van, akik szintén csinosak, okosak, sütnek,főznek,takarítanak, és mellette nem okoz nekik problémát még gyereket is nevelni, szerető szülőnek lenni. Akinek ilyen határozott elképzelése van, hogy a gyerek nyűg, és csak rossz ha van, annak nem fog megváltozni a véleménye. Lehet, hogy 5 év múlva szülne neked ha együtt maradtok, mert sikerülne rávenni, de amint probléma lenne, vagy a gyerek miatt kellene lemondani valamiről, hallgathatnád, hogy ő bizony csak is miattad vállalt, amikor nem is akart..és te kényszerítetted bele..

Én a helyedben most lépnék ki, és hagynám, hogy ő is megtalálja a párját, akivel ketten élhetik le az életüket, gyerek nélkül, és magadnak is meg kell adnod a lehetőséget, hogy boldog lehess és teljes életet élhess gyerekekkel, és egy szerető feleséggel/családanyával.

2014. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen sekélyes nőket szokták elhagyni akkor, amikor megjelennek az első ráncaik.
2014. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Mindjart 26 eves en 28. Ne ugy kepzeljetek el hogy ezt kiabalva mondta. Szepen nyugodtan kifejtette a velemenyet meg a hangjat se emelte meg. Nem vagyok elvakulva a szerelemtol sem. Egyszeruen jol keres,szereti az eletet a kenyelemet es tart role h egy gyerek ez felrugna. Igen at kell fontolnom mert en mindis csaladrol almodtam.
2014. okt. 10. 11:09
 24/47 anonim ***** válasza:
26%
Hu... Ez eleg nehez kerdes. Talan mas lenne a helyzet,ha azt mondana,hogy o soha nem akart gyereket,mert nem tartja magat kesznek,kepesnek ra. Vagy mert soha nem is gondolt ra. Mert ugye van ilyen,es nem is egy.. De az,h budosek,nyaladzanak,meg hasonlok amiket irtal.. Hat,ez nekem sok. Ha a parom igy velekedett volna a babavallalas elott,azt hiszem veget vetettem volna a kapcsolatunknak,mert rajottem volna,h hoppa,nem is ismerem. En kiskorom ota nem karrierrol,nem gazdagsagrol almodoztam,hanem arrol hogy ANYA lehessek. Es itt van,32hetes kismama vagyok,es nekem fura is hogy van olyan,aki ezt nem akarja atelni. A parommal nalunk ez a kapcsolatunk 2.heteben szoba kerult..en is furcsallom,hogy nalatok nem. Na mindegy is,szerintem maradj akkor vele,a lanykerest halaszd el,hatha valamit megtudsz mi miert van,esetleg valtoztatni is tudtok a dolgokon. Szerintem ugy hirtelen ne dobd el a 4evet. :-)
2014. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
33%
Hajjajj, megjelentek a véranyák, akik szerint nem lehet intelligens az aki nem akar gyereket. Nos ők azok akiket ha megkérdezem miért akartak gyereket akkor nem fognak őszintén válaszolni, az okok amelyeket senki nem mer bevallani magának ugynis a következőek: saját magának csinál társaságot hosszú időre bebiztosítva (a gyereked még akkor is szeretni fog ha vered); lesz valami amivel magához köti a férjét illetve annak pénztárcáját; a biológia uralja cselekedeteit nem tudatos tetteket hajtva végre ezzel; társadalmi nyomás és elvárások miatt (a szokásos mantrázása a "mikor lesz már gyereked?"-nek a család és rokonok részéről); a saját szociális kapcsolataid építése végett (a gyerek mindig beszédtéma lehet mint az időjárás, tagja leszel a gyerekesek klubjának ami olyan mint amikor a kutyát sétáltatók egymással szóba elegyednek a parkban, vagy a cigisek füstölés közbeni társalgása.); valamint a remény hogy majd valaki öregkorodban gondozni fog.
2014. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
55%
#25-ös, itt senki nem mondta, hogy aki nem akar gyereket az nem intelligens. A barátnő megnyilvánulása nem volt éppen intelligens, mert másképp is el lehet magyarázni, hogy nem akar gyereket, minthogy egy nyáladzó kis gyűlöletcsomagnak írjon körül egy babát.
2014. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
47%
#26. Pedig igaza van. Nyáladzik, bexar, lehány és hiába mondogatod hogy szeret ha egyszerűen csak azért van veled mert tőled kapja a kaját és te teszed tisztába. A gyakorló anyák ezért terítik le a hazugságból font magasztos kiszólásokat tartalmazó köpenyükkel a gyereknevelést.
2014. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
71%
#27, ezek szerint te sem szereted édesanyád?
2014. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
60%
#28. Eltaláltad. Amit én régen szeretetnek hittem azt ma már tudom hogy csak ragaszkodás volt a részemről. Az emberek szinte menetrendszerűen vállalnak gyereket a fajfenntartás ösztönétől hajtva megfeledkezve arról hogy megismerjék a másikat, a gyereküket; csak élnek egymás mellett mint két fa.
2014. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
47%
Amikor ilyen emberek irományait olvasom, máris jobb színben látom az életem.. Lehetnék olyan is mint az előbbi.
2014. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!