Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem akar gyereket....

A párom nem akar gyereket. Nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Meg akarom kerni a baratnom kezet. Mar a gyuru is megvan. 4 eve vagyunk egyutt es eddig valahogy nem nagyon kerul szoba a gyerek tema max 1szer 2szer de nem ereztem ilye negativitast felole. Itthon beszelgettunk az eljegyzes utan hogy eskuvo, gyerekek. Amikor szoba hoztam a gyerek szot majdnem elejtette a a poharat , hogy tudom en hogy o gyuloli a gyerekeket? En meg csak neztem hogy nem igazan. Elkeudet peldakat felhozni:tesomek gyereket se fogta meg soha amikor tesom felajanlotta, ha gyerekkel szallnak fel a villamosra,buszra kepes atfurakodni a tomegen hogy minel tavolabb legyen toluk stb. Es igy utolag ahogy sorolta ra kellett jonnom hogy tenyleg igy van. Felsorolta hogy az egesz terhesseg egy gusztustalan folyamat. Hogy o nem azert tancolt 10 evig hogy egy gyerek tonkretegye az alakjat, hogy sokba kerul o meg nem akarja erre kolteni a penzt, hogy budosek es o nem pelenkaz, nem kel ejjel, hogy sirnak , nyaladzanak gusztustalan az egesz ugy ahogy van. Meg amugyis nekem semmi gondom nem lenne vele mert neki kell otthon rohadnia evekig, nem lesh tarsasagi elete es nem akar egy babakocsit tolkgato, turkalobol vasarolo tehen lenni. Na most mi legyen. Naratnomet imadom szeretem. Amugy tenyleg tunder. Sut,foz,takarit,bombano,intelligens,muvelt tarsasagi ember es kituno a munkajaban de a gyerekekhez ugy viszonyul mintha valami altala utalt kajat kene megennie.
2014. okt. 10. 09:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
75%

Hát az hogy intelligens a barátnőd, azt azért vitatnám, mert az oké, hogy nem akar gyereket, de egy intelligens nő, ezt normálisan is meg tudja fogalmazni, indokolni.

Neked kell döntened. Barátnőd vagy gyerek másik nőtől?

2014. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%

Hány évesek vagytok? Talán, ha fiatalabb a barátnőd, akkor idővel még megváltozhat a véleménye, van olyan hogy később jön meg az anyai ösztön.

Ha erre nem sok esély van, nem sok esélyt látsz te sem rá, akkor el kell gondolkozni azon, hogy szereted-e őt annyira, hogy lemondj arról, hogy gyereked legyen. Képes vagy e a saját gyerekről lemondani, csak mert ő nem akar?

Nem egyszerű döntés.

2014. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
91%
Hááát! Nézd, mérlegeld pro/kontra. Imádod szereted. Oké. Ő így érez a gyerekekkel kapcsolatban és lássuk be, ez szíve joga. Mi a fontosabb számodra? Tudnál vele hosszú távon élni gyermektelen kapcsolatban (én arra nem apellálnék, hogy majd meggondolja magát, mert bár előfordulhat, a bizonytalanra nem lehet építeni) ? Ha igen, akkor a válasz egyértelmű. Ha viszont ez számodra egy sarkalatos pont a jövőben, akkor a házasság elhamarkodott döntés volna szerintem. Együtt élni tovább persze lehet, de ha eljön az az idő, hogy Te már nagyon apa lennél, Ő viszont úgy gondolja továbbra is, hogy nem akar gyereket, egyszerűbb a különválás. Senkit nem lehet csak ez alapján megítélni, pedig sokan megteszik. Lehet Ő ettől még, ahogy leírtad, értékes ember. Nekem vannak gyermekeim, de sosem jutna eszembe pálcát törni azok felett, akik másképp döntenek. A környezetemben is ismerek olyat, nem is egyet, aki jól működő, teljes életet él, gyermek nélkül, saját döntéséből eredően. Ugyan kinek volna joga bírálni Őket? A kérdés itt nem is ez, hanem hogy Te mit szeretnél.
2014. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
49%

" hogy tudom en hogy o gyuloli a gyerekeket? "

Az még elgurul, hogy nem akar gyereket, de hogy gyűlöli? ? ? Az valami nagyon mély fekély a lelkében - ilyennel nem szabad családot alapítani. Azonnal otthagynám a "tenyleg tundert". Lesz majd egy igazi nő (nem tenylegtunder), kedves, szelíd, akivel találkozol.

2014. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

Ez később, mikor Te már nagyon vágysz majd babára, ő meg még akkor sem akar szülni, ellentétet, sőt utálatot is eredményezhet köztetek. Én a helyedben biztosan meggondolnám, elvegyem-e feleségül.

Találhatsz később olyan nőt, aki ugyanigy boldoggá tesz, imádni fog és megajándékoz egy-két aprósággal.

Amúgy nem lennék a helyedben.....

2014. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
74%
Olyan dolgot kérdezel, amiben nemigazán segíthetünk. Olyasvalakit kellene megkérdezned, aki ismeri a párodat. Hogy ez miért fontos? Mert a szerelem vak. Látszik, hogy szereted a párodat, és ezért nem biztos, hogy reálisan is tudod őt megítélni. (Amúgy fura, hogy sosem jött szóba a gyerek kérdés nálatok ennyi idő alatt.) Jómagam nagy családban nőttem fel, így egyértelműen család és gyerekcentrikus vagyok. Számomra elképzelhetetlen lenne az élet olyasvalaki mellett, aki ilyen - már ne is haragudj - beteges szinten viszolyog a gyerekektől.Nekem nagyon önzőnek, egocentrikusnak tűnik az ő hozzáállása a kérdéshez. Nyilvánvaló, hogy ha együtt maradtok, akkor egyikőtöknek engednie kell majd, és nagyon úgy tűnik, Te leszel az a valaki. Az ilyen szintű kompromisszum viszont rossz szájízt hagy maga után. Arra nem érdemes építeni, hogy idővel majd megváltozik a véleménye, mert ezt én olyasmi önámításnak tartom, mint mikor egy skalpvadász férfiról azt feltételezi egy nő, hogy majd az ő kedvéért megváltozik. Barátnőd mennyi idős egyébként? Szerintem végig kell gondolnod, mi az igazán fontos számodra, hogyan látod magad/magatokat mondjuk 5-10 év múlva. Ennek megfelelően kell meghoznod a mindenképpen fájó döntést.
2014. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
52%

"Elkeudet peldakat felhozni:tesomek gyereket se fogta meg soha amikor tesom felajanlotta, ha gyerekkel szallnak fel a villamosra,buszra kepes atfurakodni a tomegen hogy minel tavolabb legyen toluk stb. Es igy utolag ahogy sorolta ra kellett jonnom hogy tenyleg igy van. Felsorolta hogy az egesz terhesseg egy gusztustalan folyamat. Hogy o nem azert tancolt 10 evig hogy egy gyerek tonkretegye az alakjat, hogy sokba kerul o meg nem akarja erre kolteni a penzt, hogy budosek es o nem pelenkaz, nem kel ejjel, hogy sirnak , nyaladzanak gusztustalan az egesz ugy ahogy van."


Nálam így nullázódna a négy év.

Bombanő? Majd 20 év múlva megváltozik ez. Süt-főz? Én is, meg még kb az emberek 95%-a. Intelligens? Ezt megkérdőjelezem a leírtak miatt. Na mindegy, mert minden egy dolgon múlik: elfogadod hogy sosem lesz gyereked?

2014. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem manapság a párok miről beszélgetnek a kapcsolatban, ha ez 4 év alatt nem derült ki róla.

Ismeritek egymást egyáltalán? Vagy csak ennyi: Süt, főz, takarít és jól néz ki.

Most még dúl a love, de évek múlva, ha nem változik a hozzáállásotok, tehát ő továbbra sem akar, te meg igen, akkor jönnek majd igazán a konfliktusok. Én nem sürgetném az esküvőt a helyedben.

Képzeld el a jövőt, amikor már kicsit idősebbek vagytok, a társasági élet megritkul, a tökéletes teste megereszkedik és akkor döbbentek rá, hogy valami hiányzik az életetekből.

2014. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen, ezt neked kell eldöntened. Melyik a fontosabb számodra. Persze az is lehet, hogy pár év múlva ő is szeretne majd gyermeket, de az is megeshet, hogy soha nem jön el ez az idő. (Egyébként én is hasonló voltam, amikor a bányáméknál megszületett a kisfiuk minden megváltozott benne. Már nem a rosszat látom, hanem csak azt a kis embert aki minden nap rácsodálkozik a világra (és egyre több borsot tör a szülei orra alá :P). Szóval lehet, hogy ú is megváltozik majd egyik napról a másikra.)
2014. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%
Vagy elveszed és belenyugszol, hogy nincs gyerek, vagy nem.... Nehéz ügy.
2014. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!